Metody radzenia sobie ze stresem?

Limetka92

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2010
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
32
po stresującym dniu polecam dobrą muzyke relaksacyjną.. do tego mnustwo czekoady.. :p
a przed testem/egzaminem itp. pozytywne myslenie typu "na pewno sie uda!" :)

i nie przejmowac się wszystkim zbytnio bo szkoda zdrowia i nerwów!
 

Rotek

(nie)ciekawy
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
3 004
Punkty reakcji
55
Wiek
33
Miasto
Spod Mostu
Najlepiej sobie zakurzyć. Puścić dobrą muzykę. Iść na spacer.
 

leszek840

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
motylek41 prawidłowe pytanie ale mój stres to grubszy temat chciałem poznać wasze sposoby
 

leszek840

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
motylek41 mam fobię społeczna,więc trudno jak znasz jakiś sposób chętnie spróbuję
 

Rotek

(nie)ciekawy
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
3 004
Punkty reakcji
55
Wiek
33
Miasto
Spod Mostu
motylek41 mam fobię społeczna,więc trudno jak znasz jakiś sposób chętnie spróbuję

Fobia społeczna to bardzo rozległe pojęcie. Czy się ona u Ciebie objawia? Jak odkryłeś, że ją posiadasz?
W jaki sposób łączy się z tym stresem? (bo moim zdaniem strach to nie stres)
 

motylek41

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2010
Posty
206
Punkty reakcji
1
Moim zdaniem strach to stres.
leszku nie wiem jakie masz objawy,ale najlepszą metodą jest psychoterapia,tam dowiesz się jak z nią walczyć,bo samemu o wiele trudniej.Nie wszyscy mają czas na takie spotkania psychoterapeutyczne,ja np.nie mam czasu ale chodzę na spotkania z samym psychologiem.Kiedyś brałam bardzo dużo leków,teraz już mam o połowę mniej a i lepiej się czuję.Niestety niektórych lęków nie pokonałam,ale żyję z tym.......
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Jak pokonać stres

Z sytuacjami stresowymi można sobie poradzić, pomocne są tu:
• Odpowiedni sposób odżywiania się. Niedobór magnezu ujemnie wpływa na układ nerwowy, warto więc wzbogacić dietę o produkty zawierające magnez, są to, m. in. kakao, czekolada, kasza gryczana, ziarna soi, pestki dyni, fasola, orzechy. Na rynku dostępnych jest także wiele preparatów zawierających magnez oraz witaminę B6, która zwiększa wchłanianie tego pierwiastka.
• Sport. Aktywność fizyczna jest doskonałym sposobem rozładowania emocji, pływanie, bieganie, tenis, gimnastyka, czy spacer mają zbawienny wpływ, pomagają pozbyć się napięcia.
• Cisza. Hałas działa stymulująco na organizm, rozdrażnia i powoduje niepokój, cisza pozwala się odprężyć.
• Rozwijanie hobby. Odprężeniu sprzyja spędzanie czasu na aktywności, która sprawia nam przyjemność, może to być pielęgnacja ogrodu, łowienie ryb, słuchanie muzyki, czytanie, etc.
• Seks. Utrzymywanie intymnych kontaktów ma pozytywny wpływ na cały organizm, uspokaja, odpręża, relaksuje.
• Śmiech. Również działa kojąco, rozluźnia, niweluje napięcie.
• Kontakt z naturą. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, najlepiej wśród zieleni dostarcza przyjemności, relaksuje, powoduje, że człowiek nabiera sił do działania.
• Zioła i inne preparaty. Uspokajająco działają, m. in. herbata z melisy, chmielu zwyczajnego, kozłka lekarskiego.
• Optymizm. Przyjazne nastawienie i wiara, że wszystko ułoży się po naszej myśli pogodnie nas usposabiają i sprawiają, że nie zamartwiamy się zbyt długo sytuacjami stresowymi.
Źródło: http://www.choroby.senior.pl/158,0,Stres,2655.html

Polecam również ten artykuł -> http://jejpsyche.pl/kulinarni-pomocnicy-w-walce-ze-stresem
Dowiecie się z niego które produkty spożywcze mogą pomóc w walce ze stresem :)
 

misia00

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
Może to się wydawać głupią metodą, ale kiedyś Pan od historii nam o tym mówił, np. dzień przed jakimś ważnym egzaminem lub czym kolwiek bierzesz lalke i mówisz do niej 'ja już swoje zrobiłem, teraz Ty sie martw' i wkładasz ją do szafy. słyszałam że pomaga, ale nigdy nie probowałam.:)
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Ja najbardziej lubię masaże odprężające. Nic tak nie pomaga na skołatane nerwy i porządny zabieg w SPA. Najbardziej relaksujący jest masaż miodowy w Primavera SPA. Dzięki eterycznym olejkom i miodu właśnie skóra jest bardziej nawilżona, a człowiek chociaż na chwilę zapomina o wszystkich problemach dnia codziennego.
 
J

jessi_ca

Guest
Ja mam duzo stresu w pracy- nadmiar obowiazkow czasem mnie przerasta. Relaksujaca muzyka i kapiel z babelkami to dla mnie za malo :/ A lykacie jakies suplementy?
 
I

ItaliaAmore

Guest
suplementy to nie jest zly pomysl, byleby nie garsciami i na wszystko:) bylam wczoraj na treningu boksu dla kobiet (oczywiscie nie na ringu, bo to zajecia dla poczatkujacych) i powiem szczerze, ze odstresowalam sie bardzo, a raczej wyrzucilam z siebie zla energię
 
Do góry