Metody poprawiające wzrok.

bimbom

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
bimbom napisał:
Właśnie jestem po kwalifikacji. Trafiłam do jednego z bardziej doświadczonych specjalistów - dr Grabskiej-Liberek. Zaraz po Nowy Roku będę mieć korekcję nową metodą EBK. Trochę się stresuję, ale nie mogę doczekać się efektów.
No i już po zabiegu :) Wszystko przebiegło pomyślnie. Jestem ponad trzy tygodnie po EBK i czuje się dobrze. Pierwsze kilka dni było dosyć ciężko, bo oczy łzawiły, miałam światłowstręt. Na szczęście już teraz mogę normalnie funkcjonować.
 

felicjan

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja też zdecydowałem się na taką laserową korekcje wzroku w Sopocie- BLIKPOL i jestem bardzo zadowolony.
Wzrok mi się poprawił i nie wymaga tak mocnych i grubych szkieł.
Zabieg faktycznie do tanich nie należy, ale ten komfort życia- o 100% lepszy.
 

PawelKnarski

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Można wyleczyć wzrok?
Wiadomo, masę czasu spędzamy przed ekranami komputerów i pewnie po 30 latach nasz wzrok ulegnie znacznemu pogorszeniu.
Sam jestem ciekaw czy są jakieś sposoby, aby nie tyle zachamować pogłębianie się wady, co wyleczyć... bez użycia lasera.
 

gajowyjanusz

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2015
Posty
21
Punkty reakcji
0
można szukać metod niekonwencjonalnych, ale ja jestem zwolennikiem tego aby zapobiegać niż leczyć :) skuteczny sposób nawilżania oka zdradziła mi lekarka w klinice MML :)
 

krzysio77

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2015
Posty
7
Punkty reakcji
0
ja ostatnio się zainteresowałem tematem i dowiedziałem się, że mojej wady nie można wyleczyć laserowo, bo: i zostało mi podanych milion powodów, dosyć to przykre, ale pozostają okulary :)
 

cijaej

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
9
Punkty reakcji
0
szkoda, jak się nie da to trudno - można znaleźć na prawdę fajne okulary no i soczewki. ja jestem po zabiegu laserowym, robiłem w optegrze w krakowe i jestem bardzo zadowolony z tego że sie zdecydowałem. wiadomo że byłem pełen obaw ale przemogłem sie i teraz porzuciłem okulary :) no chyba ze przeciwsłoneczne!
 

pokahontaz

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2011
Posty
27
Punkty reakcji
0
a jakie to jest milion powodów? a u lekarza się było? wiesz...mi też sie wydawało że dla mnei nie ma ratunku a tu proszę - poszedłem do kliniki - wcześniej poczytałem która jest godna polecenia - i padło na optegrę w Krk - i okazało się ze można zrobić laserowy zabieg. Dzięki temu nie jestem już skazany na okulary:)
 

OKULUX

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie polecałabym udanie się do specjalisty zamiast próby wyleczenia na własną rękę. Obecnie poza laserową korekcją wzroku dostępne są także inne metody. Jedną z nich jest ortokorekcja. Są te specjalne twarde soczewki, które zakłada się na noc a w ciągu dnia zachowana jest ostrość widzenia bez konieczności noszenia okularów. Ortosoczewki hamują pogłębianie się wady, która pozostaje taka jak na początku leczenia lub narasta w nieznacznym stopniu. Jest to metoda charakteryzująca się wysoką skutecznością potwierdzoną w wielu badaniach klinicznych, które są rzetelnym źródłem informacji sprawdzonych u wielu pacjentów. Ortokorekcja jest metodą nieinwazyjną, co sprawia że jest bardzo bezpieczna i pozbawiona ryzyka powikłań pooperacyjnych.
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
Zdrowa dieta wcale nie jest taka droga, warzywa, owoce nasze krajowe sezonowe, samo zdrowie i naprawdę za niewielkie pieniądze. Poza tym zawsze można sięgnąć po suplement, ja np. kupuję lutezan na miesiąc to 15-20 zł w zależności od tego czy kupuje się 30 czy 60 tabletek. A to naprawdę pomaga, widzę po sobie. Kiedyś obejrzeć film z napisami to graniczyło z cudem, bo traciłam ostrość widzenia po 10 minutach, a teraz na spokojnie.
 

marcydarcy

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
84
Punkty reakcji
2
jak długo brałaś lutezan zanim pojawił się efekt? chyba kupię go mamie bo ostatnio coraz słabiej z jej wzrokiem, widzę ze to ją irytuje że nie może sobie wieczorem poczytac, musiałam jej czcionkę w telefonie powiększyć bo już literki się rozmazywały, a o zmianie okularów nie chce słyszeć
 

wojtuch

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2017
Posty
7
Punkty reakcji
0
ja braem kilka tygodni, eefekt był taki że lepiej widziałem, widocznie brakowało mi witamin czy czegoś że po zażywaniu lutezanu to się wyrównało i wzrok jakoś poprawił. Fajnie jest nie mrużyć oczu za każdym razem jak coś muszę przeczytać
 

marzena888

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2016
Posty
18
Punkty reakcji
1
ostatnio własnie gdzies na forum czytałam o lutezanie, musze go kupić, bo czasami mam taki dyskomfort wieczorem przez to że troche mi sie literki rozmazują. Czytałam, ze dzięki luteinie wpłya on pozytywnie na poprawe wzroku, więc chyba wypróbuję w tym tygodniu, mam nadzieję ze szybko przyniesie jakiś efekt
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
To prawda, mi tez jakiś czas temu przez długie siedzenie przed komputerem pogorszył się wzrok. Zaczęłam widzieć rozmazany obraz, oczy mnie bolały , szybko się męczyły. I mi tez pomocny okazał się ten lutezan, w składzie oprócz witamin mam luteinę. Łykam tabletki systematycznie i już wzrok się poprawił.
 

marcydarcy

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
84
Punkty reakcji
2
marzena888 jest jeszcze wersja omega 3 z tym kwasem, ja swojej mamie kupiłam, brała chyba 2 mieiące i pomogło,dużo częściej ją widzę przy krzyżówce co zawsze lubiła robić, jak miala problemy z oczami to nawet nie chciala o tym słyszeć bo tylko ją irytowały rozmazujące sie litery
 

miska90

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2017
Posty
11
Punkty reakcji
1
Można wzmocnic oczy i poprawić wzrok biorąc tylko suplementy. Z moim wzrokiem było coraz gorzej, duzo pracuje przed komputerem. Zaczęłam brać lutezan i po miesiącu widziałam juz małą poprawę, oczy rzadziej bolały i nie musiałam robic przerw co chwile, a teraz w kolejnym miesiącu literki przestały sie rozmazywać
 
Do góry