Media

bartekt

Made in China
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
5
Wiek
28
Miasto
*********
Witam serdecznie wszystkich fanów rocka i metalu, którzy odwiedzili ten temat.

Wiem, że jest jest już temat o metalu w telewizji, radiu itp, ale ja chciałbym porozmawiać o tych mediach, w których jest tej muzyki dużo. I nie tylko metalu, ale rocka także.

W tym temacie proszę umieszczać znane Wam gazety, stacje TV i rozgłośnie radiowe z rockiem i metalem, a także oceniać te już wymienione. No i dyskusje o tych "mediach prawdziwie muzycznych" w tym temacie również mile widziane.

No to ja przedstawię wszystko co mi znane:

Teraz Rock

Gazeta, miesięcznik. Dawniej "Tylko Rock". Dużo wywiadów, informacji o zespołach. Nowinki płytowe, info o koncertach. Ja osobiście posiadam stos starych wydań zarówno "Tylko Rocka" i "Teraz Rocka" (ta sama gazeta, tylko nazwa inna) jeszcze za czasów aktywnego poruszania się po świecie muzyki przez ojca. Ostatnio wszedłem do Kolportera, bo do czytania coś sobie do pociągu chciałem kupić i akurat trafiłem na jubileuszowy, dwusetny numer. :p Gazeta stale ma/miała problemy z drukarniami, więc nowe numery nie zawsze wychodzą równo z początkiem miesiąca. Koszt - 9,90 zł

TerazRock


Antyradio

Jak sama nazwa wskazuje, rozgłośnia radiowa. Do posłuchania tylko w Warszawie, Katowicach i Krakowie (+ okolice oczywiście). Jak dla mnie super. Słucham praktycznie codziennie. Świetna muzyka, mnóstwo konkursów. W ciągu dnia, przy takich luźnych audycjach, niezwiązanych z jednym gatunkiem muzycznym, można usłyszeć zarówno rock, punk rock, heavy metal, i w skrajnościach reggae. Są również audycje gatunkowe: Rzeźnia (Death i chyba Black), Regał (reggae), i więcej nie pamiętam. :kropla: :gwizda: Teraz są wakacje, część ludzi na urlopach, czyli nie słyszymy wszystkiego i o wszystkim, o czym w roku szkolnym. Większość teraźniejszych audycji jest typowo letnich, i jak domniemam chwilowych.
Wszystko co napisałem powyżej dotyczy Warszawy, nie wiem czy na południu są inne audycje, inni prowadzący. Na stronie internetowej niema spisu wszystkich istniejących audycji.

Warszawa - 94 fm
Katowice - 106,4 fm
Kraków - 101,3 fm

Antyradio


Teraz będę pisał już bez pogrubień, bo prawie nic nie wiem o tym, co zaraz napiszę. Podczas tegorocznego wyjazdu nad morze, gdzieś na granicy województw Mazowieckiego, Warmińsko-Mazurskiego i Kujawsko-Pomorskiego wyłapałem radio Victoria. Można usłyszeć pop, rock, a nawet heavy metal. Przynajmniej tyle usłyszałem przez łącznie dwie godziny jazdy tamtymi okolicami. Fali radiowych nie pamiętam, ale chyba 90coś fm.

Stacji telewizyjnej niestety nie znam żadnej bezpośrednio tylko z tą muzyką. Czasami na VH1 i 4fun'ie można wyłapać jakiegoś rocka i punk rocka.

Czekam na wypowiedzi.

Pozdrawiam.
 

hsz

Essylt długowłosa.
Dołączył
2 Lipiec 2007
Posty
1 253
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Poznań
hmmm... Metal Hammer to jedyne czasopismo które mi teraz do głowy przychodzi. Moja siostra kupuje regularnie, babka w kiosku tylko jeden numer co miesiąc specjalnie dla niej sprowadza xD
ciekawe artykuły, wywiady, recenzje, relacje z koncertów no i plakaty.
 

g'core

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2008
Posty
256
Punkty reakcji
2
Miasto
Katowice
Metal Hammer haha. To takie metalowe bravo.
No ja polecam z gazet: Mystic Art, Teraz Rock Hard Rocker (wydanie pl) i tyle. Regularnie kupuje tylko Mystica.
No i radia to jak autor tematu napisał Antyradio i może Eska Rock :D
 

bartekt

Made in China
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
5
Wiek
28
Miasto
*********
O, faktycznie o Esce Rock zapomniałem i o Roxy fm. Ale tam to tylko spokojne kawałki, przynajmniej tylko ze spokojnych kawałków znam to radio. Eska tak samo.

Częstotliwość Roxy:

Bydgoszcz - 103,5 MHz
Kraków - 103,8 MHz
Opole - 106,6 Mhz
Poznań - 105,4 MHz
Śląsk - 94,5 MHz
Warszawa - 103,7 MHz
Wrocław - 106,1 MHz
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
[quote name='g'core' post='1462666' date='19.08.2008, 22:36']Metal Hammer haha. To takie metalowe bravo.
No ja polecam z gazet: Mystic Art, Teraz Rock Hard Rocker (wydanie pl) i tyle. Regularnie kupuje tylko Mystica.
No i radia to jak autor tematu napisał Antyradio i może Eska Rock :D[/quote]


zgadzam się, MH zeszedł na psy... Coraz mniej ciekawych artykułów o zespołach które naprawdę grają ciężkie brzmienie. Nie raz można spotkać nawet po kilka artykułów o zespołach metalcorowych itp. które nie zasługują na uwagę, a również coraz częściej znaleźć można artykuły o zespołach rockowych . Natomiast nie wiem jak teraz, ale niegdyś w Mystic Art przeważały artykuły o zespołach grających naprawdę ciężkie gatunki metalu, ale uważam za dobrą gazetę.

Dawniej, zanim miałem internet kupowałem regularnie MH i od czasu do czasu Mystic Art, aktualnie prawie wcale nie kupuję gazet bo mam internet. Raz na jakiś czas kupię MH lub Teraz Rock
 
Dołączył
23 Lipiec 2007
Posty
862
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Warmia
Ja z rzadka kupuję "Teraz rock" lub "Mystic Art" do jazdy pociągiem, żeby mi się nie nudziło.

Czasami wyłapuję fale radia UWM FM (Uniwersytet war-maz.) Czasem puszczą coś naprawdę dobrego np. starą Metallicę czy Testament ;)
 

Anarchista

ni ma
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
649
Punkty reakcji
1
Regularnie( no zdarzy sie przerwa ) kupuje tylko hardrockera , dobre wywiady , pelno recenzji , plakaty i teraz jeszcze po 2 plyty ( ostatnio byla plyta hallowen) , a pozatym to jeszcze czasem kupi sie mystic art
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
[quote name='g'core' post='1462666' date='19.08.2008, 22:36']Metal Hammer haha. To takie metalowe bravo.
No ja polecam z gazet: Mystic Art, Teraz Rock Hard Rocker (wydanie pl) i tyle. Regularnie kupuje tylko Mystica.
No i radia to jak autor tematu napisał Antyradio i może Eska Rock :D[/quote]

Dokładnie, w Metal Hammerze, to teraz piszą o takim nowomodnym, komercyjnym cholerstwie typu Korn, limp bizkit albo Slipknot, zamiast o prawdziwym Metalu.

Kiedyś dawno temu kupowałem czasami, bo zdarzały się artykuły np. o Judas Priest.

Jeśli chodzi o Mysic Art, to już sporo lepszy, podobnie, jak Hard Rocker.
A najbardziej polecam podziemne ziny. Jak np. Atmosheric. Tam przynajmniej nie ma komerchy.

Z TV i Radiem to w ogóle ch.ujnia. Teraz ogólnie media muzyczne są szare i nudne.
Niestety Anty Radio nie odbiera w moim regionie. Ale za to przynajmniej od czasu, do czasu natrafię na coś ciekawego w Trójce.
I ewentualnie późnym wieczorem w VH1, ale to już coraz rzadziej.

A jeśli chodzi o metalowe gazety, to w moim mieście można je kupić praktycznie tylko w jednym miejscu.
 

bartekt

Made in China
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
5
Wiek
28
Miasto
*********
Regularnie( no zdarzy sie przerwa ) kupuje tylko hardrockera , dobre wywiady , pelno recenzji , plakaty i teraz jeszcze po 2 plyty ( ostatnio byla plyta hallowen) , a pozatym to jeszcze czasem kupi sie mystic art

Płyty oryginalne, rodem od kapel czy jakieś ichniejsze, gazetowe składanki? Jaki jest koszt gazety?


I ewentualnie późnym wieczorem w VH1, ale to już coraz rzadziej.

No właśnie, coraz rzadziej. Kiedyś w sobotę w nocy wyłapałem tam coś o Acid Drinkers, a niedawno pół nocy siedziałem i nic na te tematy nie było. :skrzywiony: W ogóle VH1 też się zaczęło komercjalizować. Są trzy programy o innej nazwie, a tej samej treści - pop. Kiedyś było "VH1 music" i "Music for the masses", niedawno doszło "WH1 hits". Te poranne weekendy w sobotę i niedziele też się popsuły. Kiedyś trafiłem na "Weekend z balladami rockowymi", jeszcze kiedy indziej na "Weekend z Red Hot Chili Peppers", i jeszcze kiedyś parę razy coś rockowego było, tylko już dokładnie nie pamiętam co. A teraz jakieś "Weekend z latem w teledyskach", "Weekend z piosenkami o miłości".

Anty Radio nie odbiera w moim regionie

Antyradio piszemy łącznie. ^_^ Jeśli stale masz dostęp do internetu, zawsze posłuchać online.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Dokładnie, w Metal Hammerze, to teraz piszą o takim nowomodnym, komercyjnym cholerstwie typu Korn, limp bizkit albo Slipknot, zamiast o prawdziwym Metalu.

Kiedyś dawno temu kupowałem czasami, bo zdarzały się artykuły np. o Judas Priest.

Jeśli chodzi o Mysic Art, to już sporo lepszy, podobnie, jak Hard Rocker.
A najbardziej polecam podziemne ziny. Jak np. Atmosheric. Tam przynajmniej nie ma komerchy.

Z TV i Radiem to w ogóle ch.ujnia. Teraz ogólnie media muzyczne są szare i nudne.
Niestety Anty Radio nie odbiera w moim regionie. Ale za to przynajmniej od czasu, do czasu natrafię na coś ciekawego w Trójce.
I ewentualnie późnym wieczorem w VH1, ale to już coraz rzadziej.

A jeśli chodzi o metalowe gazety, to w moim mieście można je kupić praktycznie tylko w jednym miejscu.


to samo w mojej okolicy, w miasteczku 3 tys. jest tylko 1 kiosk w którym można kupić MH i Mystic Art, to samo w mieście 15 tys. (te liczba to mowa oczywiście o liczbie mieszkańców) na razie znalazłem tylko 1 kiosk i tam można kupić jedynie MH.
No ale Teraz Rock jest dostępny już w większosci kiosków.

Kilka lat temu pamiętam MH reklamował że (chyba o 21 w jednym dniu w tygodniu) były audycje radiowe z muzyką metalową. Pamiętacie może w jakiej stacji radiowej te audycje były/są? i czy w ogóle są jeszcze ?
 

bartekt

Made in China
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
5
Wiek
28
Miasto
*********
Kilka lat temu pamiętam MH reklamował że (chyba o 21 w jednym dniu w tygodniu) były audycje radiowe z muzyką metalową. Pamiętacie może w jakiej stacji radiowej te audycje były/są? i czy w ogóle są jeszcze ?

Ostatnio jak bratu u fryzjera towarzyszyłem, bo za chuja się obciąć nie chciał, w radiu Wawa coś mówili, że codziennie po 22.00 można rocka posłuchać. xD Ale na pewno nie o to Ci chodziło. Poza tym u Was, w górach chyba nie ma radia Wawa, nie? W końcu Wawa to typowo warszawska nazwa. A tak w ogóle to lekkie przegięcie rocka puszczać po 22.00. Ja rozumiem Thrash Metal w takim spokojnym radiu, no ale rock? I to pewnie ten polski ("Radio Wawa, zawsze polska muzyka!") typu Budka Suflera, Perfect, Kukiz, T.Love.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
No raczej nie idzie znaleźć tej stacji.
A w dodatku moja miejscowość jest położona w takiej jakby kotlinie, z jednej strony górka na 50-80m (licząc od wysokości mojego domu) i z drugiej to samo...

NO ale na szczęśćie "łapie" trójkę, tam czasem można posłuchać rocka, a przy odrobinie szczęścia heavy metalu. Ale ta audycja była zawsze po 21.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Z pism zdarza mi się kupić Teraz Rock, jak jestem w Empiku rzucę też okiem na MH. TR jest o tyle dobry, że piszą prawie o każdym gatunku, więc każdy coś sobie znajdzie. Poza tym mają dobry zamysł z wkładkami o zespołach. W TV stacje muzyczne to strach w ogóle włączyć, ale od biedy czasem coś puszczą na 4Fun. Lepiej natomiast z MTV 2 i VH 1. A radio-tutaj Lublin może się pochwalić Centrum.
 

BusSsi_;*

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2007
Posty
2 253
Punkty reakcji
0
No ale Teraz Rock jest dostępny już w większosci kiosków.
I tu się mogę pokłócić ^_^
Ja znowu mieszkam na wsi (3 500 mieszkańców ) położonej tak bardziej w górach,więc jeśli chodzi o radio to jest mały problem...
"Teraz Rock" tylko raz widziałam - ostatnio jak było wydanie o Iron Maiden.
W TV już raczej nie szukam... W VH 1 czasem cos leci, ale i tu rzadko.
Jedynie, gdy jadę co jakiś czas do Krakowa mogę się w coś zaopatrzyć ;)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
U Ciebie nie ma, ale TR jest najbardziej dostępną prasą w tych klimatach. Po cokolwiek innego trzeba ganiać do Empiku(bo tylko tam widziałem resztę). W Twoim przypadku pozostaje prenumerata lub zamówienia wysyłkowe konkretnych numerów.
 
Do góry