Meble z naturalnego drewna

Amelia_J

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Aranżacje wnetrz z meblami wykonanymi z naturalnego drewna kojarzą mi się ze stylem eko. Moim zdaniem na on same zalety- jest uniwersalny, estettczny, a przy tym przyjazny środowisku.
Zrobilam sobie sypialnię w stylu eko, teraz mam zamiar zmienić swoją łazienkę.
Pozdrawiam:)

Rejczel, strasznie jestem ciekawa, jak Ci wyjdzie ta łazienka w drewnie! Podrzucisz jakieś fotki? Ja również uważam, że meble drewniane to najlepsze rozwiązanie, trzeba jednak uważać, bo niektóre firmy promują się tylko na haśle "ekologia". A drewniane meble ekologiczne to takie, które powstały z naturalnego drewna, często pochodzącego z odzysku, a więc ze starych skrzyń, czy palet, są woskowane lub olejowane naturalnymi produktami a przy ich produkcji używa się specjalnego kleju. Ja kupiłam swoje w sprawdzonej firmie i zostało mi to wszystko dokładnie wyjaśnione. Zainteresowanym podrzucam artykuł o meblach ekologicznych. Ale jak już się kupi dobre meble, to będą one służyły latami, w przeciwieństwie do tych z płyty.
 

ricos

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam,
meble sosnowe to super sposób na umeblowanie mieszkania, sam mam takie i jestem z nich bardzo zadowolony. Ja kupiłem na www.wszystkozdrewna.com.pl
Mają tam na prawdę duży wybór mebli sosnowych i bukowych. Fajnie, że można sobie wybrać różne kolory tych mebli. Dodam, że można też zamawiać meble barwione na biało (nie ma ich w sklepie on-line ale ja zaryzykowałem i takie zamowiłem i wyglądają rewelacyjnie i bardzo dostojnie). Polecam wszystkiem takie meble...
 
I

impresja_switu

Guest
powiem szczerze, że takie meble robią wrażenie, ale muszą pasować do całości koncepcji wnętrza, bo jednak takie "gołe" niepomalowane nie wszędzie pasują. Dla mnie mebel musi być wyrazisty, elegancki, jak ta szafa http://www.kelman.pl/info25002,szafa-ahmat-2-drzwiowa-przesuwne-22xtru18-wenge-aplikacja-czarna.html dzięki temu kolorowi nadaje pomieszczeniu charakteru.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Ja złapałam zajawkę na meble sosnowe, które doskonale mi się komponują z kolorystyką i dodatkami w mieszkaniu. Przymierzam się właśnie do kupna jakoś na wiosnę. A co do wypowiedzi powyżej - zgadzam się.
 
Dołączył
1 Luty 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jestem zdania, że meble z naturalnego drewna, SOSNA są niezastapione! uwielbiam meble z firmy Doktór, znowu weszły nowe kolekcje na sklepy, ja juz salon w sośnie mam cały :) dzieciom tez zamierzamy zmienić meble, oczywiście tez drewniane :)
 
M

Marches

Guest
Pewnie ze meble sosnowe są najlepsze, przykładowo bardzo dobrym wyborem mogą być komody - polecam
 

jokero5

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
ja również jestem zadowolona z mebli sosnowych, maż zachęcał :) i trzeba słuchać mężów bo znają się na rzeczy. Zabrał mnie do salonu (doktór) i wybraliśmy meble :) polecam naturalne drrrewno!
 

uszy_slonia

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
9
Punkty reakcji
0
KIedyś meble drewniane kojarzyły mi się z dość tandetnymi meblami sosnowymi, o oklepanym wzornictwu - takie meble pamiętam z dzieciństwa. Tak było dopóki nie trafiłam na tą stronę www.seart.pl . Polska firma z długoletnią tradycją w produkcji mebli. Super meble, jakość wykonania perfekcyjna. Mam od nich komodę i nic się nie dzieje. Mam już upatrzone u nich łóżko, ale z zakupem muszę jezcze poczekać.
Odnośnie trwałości to pewnie kwestia jakości użytych preparatów do wykończenia no i potem dalsza, właściwa konserwacja, jakość drewna też pewnie nie jest bez znaczenia. No i sosna, to stosunkowo miękkie drewno.
 

Attachments

  • komoda_debowa_rustyk_3_6.jpg
    komoda_debowa_rustyk_3_6.jpg
    112,4 KB · Wyświetleń: 7
Dołączył
30 Kwiecień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Te na esmebel.pl faktycznie piękne, ale jeżeli ktoś ma mniejszy portfel i szuka na przykąłd samych łóżek z materacem, czy małej komody to zapraszam do odwiedzenia nowo powstałej strony z takimi właśnie tanimi meblami sosnowymi. Strona jest nowa, ale firma ma parę ładnych lat i sama produkuje- nie ma pośrednika, stąd ceny są raczej konkurencyjne. Kolekcjom można zarzucić brak finezji, ale to nie są raczej meble dla bogatych tylko dla 'kowalskiego' który kończy dom, ma pusty portfel i na czymś musi spać. Adres strony to www.meblemigdal.pl
 
B

bajderman

Guest
Są fajne, ale to koszty - mam meble z płyty mdf. Po prostu było dużo taniej.
A jeszcze na dodatek to były meble na wymiar kupione z sieci, więc wyszło tym bardziej tanio.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Nie zdecydowałabym się na meble sosnowe do kuchni ponieważ z czasem, nawet konserwowane meble, brzydko ciemnieją.

ban_2.jpg


Ale taka szafka ładnie wyglada..

Komoda%20ratan.jpg
 
B

bajderman

Guest
No to wygląda średnio, raczej bardzo pospolicie. Kolory powinny być bardziej oryginalne - przynajmniej my tak mamy.
Trochę srebra, trochę brązu, tylko akurat my mieliśmy tych frontów ogromny wybów, kupowaliśmy przez kuchnie.pl
 

jolka100

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2014
Posty
26
Punkty reakcji
0
Mi również podobają się meble z prawdziwego drewna, a w szczególności stoły drewiane. Mam nadzieję, że wkrótce uda mi się kupić taki stół do mojej jadalni :p Na dller.pl widziałam bardzo fajne ale na razie muszę się wstrzymać z zakupem...
 
I

iwonka88

Guest
ja mam w mieszkaniu teraz meble drewniane. Uważam, że to dobr ainwestycja ;) bo meble trwałe i ładne. Zamawiałam w internecie w krainie mebli drewnianych i jestem zadowolona teraz :D mam piękne mebelki, które mam naadzieje przetrwają ze mną całe lata :)
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Mam większość mebli z sosny, bo innych naturalnych łatwo się kupić nie da. Kredens kuchenny (niegdyś odrzut z eksportu do Szwecji) ma już 40 lat i jest bez zarzutu, oprócz zaplamień i zacięć np. po krojeniu na nim cytryny albo czego innego. Da się to wyszlifować.
Inne meble, młodsze mają nawet te same zamki magnetyczne, szuflady drzwi nie paczą się i nie zacinają (mam w domu sucho).Jeśli nie polakieruje się bezbarwnym, matowym lakierem (np. kapon) to nabywają nieco ciemniejszej barwy (po latach)
 
B

bajderman

Guest
To nie musi być drewno - mamy meble z płyty mdf, już prawie 2 lata, projekt wykonany przez internet, na kuchnie.pl i nie ma żadnych śladów zniszczeń czy użytkowania. Tak więc fajne efekty można uzyskać bez wydawania na ten cel kosmicznej kasy. Proste.
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Ale jednak drewno jest najbardziej trwałe, ładnie wygląda. Porządne drewniane meble mogą służyć nawet kilkadziesiąt lat.
Wszystko tak na prawdę zależy bezpośrednio od jakości wykonania całego zestawu - to wszystko.
 
B

bajderman

Guest
Czy ja wiem? Kwestia gustu. Moim zdaniem niektóre materiały są tak samo dobrej jakości. Centrum.meble.pl robi meble z takich materiałów jakie wybierzesz, a to się opłaca, bo można w ten sposób dobrać mega jakościowe rozwiązania.
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Po czym stwierdzasz? Masz jakieś doświadczenie w temacie? Prawda jest taka, że drewno jest najtrwalsze, ale wymaga konserwacji.
Technorattan tego nie wymaga i można go trzymać na zewnątrz nawet przy minusowych temperaturach.
Widzisz różnicę?
 
B

bajderman

Guest
Doświadczenie zakupowe. Pogadaj z ludźmi z centrum.meble.pl - nie da się kupić porządnych mebli za śmieszne grosze. Dobre materiały trochę kosztują. Ile? To zależy od mebli jakie wybierzecie. Zdecydowanie najdroższe jest porządne drewno.
 
Do góry