Masturbacja-ciezki grzech?

ryhawa

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2016
Posty
22
Punkty reakcji
0
Może i grzech, ale w pewnym wieku to naturalny stan który służy rozładowaniu napięcie itp. Pytanie czo było pierwsze masturbacja czy religia
 
Y

Yellow Jester

Guest
Apeluję do wszystkich księży oraz dorastających chłopców, aby nie wstydzili się usuwać ze swych organizmów nadmiaru nasienia. To zawsze poprawia komfort psychofizyczny. Natury przecież nikt nie oszuka, najwyżej wyjdzie samo, np. w piżamkę (podczas licznych snów o tematyce lubieżnej).
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Przez jakiś czas , trochę zmieniło mi się nastawienie do pewnych spraw. Moim zdaniem lepiej jak ktoś się masturbuje , niż miałby kogoś zgwałcić z potrzeby sexu. Nie uważam , że to jest grzech. Nikomu krzywdy przez to się nie wyrządza.
 
M

MacaN

Guest
ActiveAngel napisał:
Moim zdaniem lepiej jak ktoś się masturbuje , niż miałby kogoś zgwałcić z potrzeby sexu.
Przede wszystkim jest to kwestia godności. Jeśli facet nie ma kobiety, to chyba lepiej, by utrzymywał kontrolę nad ciśnieniem w jajkach, niż żeby nieświadomie budził się w nocy po seksie z wyśnioną kochanką, która okazała się kołdrą ;> Druga opcja urąga godności ludzkiej, nie uważasz?

Inna sprawa, że nieużywanie żądła wpływa negatywnie na nasze zdrowie... Nikt mi nie wmówi, że księżom ( jeśli już piszemy o kościele ) nie staje :) No chyba, że co rano pija herbatkę z bromem.
 

Gry Minecraft

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2016
Posty
2
Punkty reakcji
0
Pamiętam jak za dzieciaka, miałem wtedy z 15 lat, poszedłem do spowiedzi, a ksiadz wprost zapytał mnie czy wale konia. Jak się potem okazało, pytał o to każdego z nas i jak teraz przypominam sobie to zdarzenie, to mam wrażenie, ze go to podniecało. Nie pytał dziewczyn, tylko facetów :)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
to może być bolesne i trudne, dziewczynom z powodu innej konstrukcji może być trudno "walić konia" - dlatego są dziewczynami
 

amorka009

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2017
Posty
43
Punkty reakcji
0
grzechy wymyslił sobie KK, poczytaj cie biblię, to się dowiecie
 
W

wiki9969

Guest
Z całym szacunkiem, ale człowiek dzięki temu poznaje swoje ciało, jego reakcje na tego typu doznania. Według KK jest to grzech, ale jesteśmy ludźmi, słabymi istotami uwielbiającymi grzeszyć (i w cywilu i w powołaniu). :crazy:



Modna Polka napisał:
@Brave, nigdy nie miałeś dziewczyny, prawda?
Takie pytanie jest nie na miejscu. ;) Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
@Brave, nigdy nie miałeś dziewczyny, prawda? ;)
miałem, ale raczej w czasach gdy twoi rodzice, jeszcze nie wiedzieli, że będą twoimi rodzicami...

Takie pytanie jest nie na miejscu. ;) Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie.
niech pyta, może będzie w mniejszym stopniu błądzić...

grzechy wymyslił sobie KK, poczytaj cie biblię, to się dowiecie
coś zaproponujesz?
 

amorka009

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2017
Posty
43
Punkty reakcji
0
hm... nie wiem co Ci zaproponować... dowód na to, że KK kłamie? to najłatwiej - 2 Moj, 20, 1 -
jestem niewierząca, ale znam biblię i inaczej ją interpretuję.

w miejscu ktore podałam wyżej jest biblijne 10 przykazac, porownaj sobie z tym co mowi \kk
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
w czym kłamie? że Bóg coś powiedział, jak w wersie przez ciebie przywołanym? kler kk twierdzi, że nie powiedział?
czy w czepiasz się raczej tego, że dzieciaki w szkole uczy się bardzo uproszczonej wersji (nie podoba mi się to, ale...)?
 
Do góry