Masaż czekoladowy

bellonna

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2012
Posty
14
Punkty reakcji
1
Hej był ktoś na masażu czekoladowym? daje to coś i jest takie miłe jak sie wydaje? :D
 

zosiax92

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2012
Posty
21
Punkty reakcji
0
;D brzmi apetycznie;). Patrząc na temat byłam pewna , że sie czegoś dowiem więcej, czytam a tu pytanie, zabawne ;)
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
No właśnie widziałam, że takowy jest w ofercie Primavera SPA w Jastrzębiej Górze i na pewno chętnie bym się na niego skusiła. Szczególnie, że nie tylko działa on relaksująco, ale również pomaga zwalczyć cellulit. Takie klasyczne połączenie pożytecznego z przyjemnym ;)
 

Lbubsazob

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
270
Punkty reakcji
27
Wiek
11
Szkoda czekolady na jakieś tam masaże :lol:
 
J

jadwinia

Guest
A winoterapię znacie? Szukam informacji o tym i nie mogę nigdzie znaleźć, jakiś przepisów do zrobienia takich zabiegów w domu... :) bo chwilowo na wyjazd do SPA mnie nie stać, a Głęboczek ma coś takiego w swojej ofercie i bardzo mnie to zaciekawiło ;)
 
E

Ejan87

Guest
Też o tym słyszałam, zarówno o czekoladzie jak i winie. Dotychczas wolałam to jeść, równocześnie popijając winkiem, głównie czerwonym ;) a ten Głęboczek faktycznie ma coś nowego, bo zabiegi czekoladowe były wcześniej znane a winne dopiero teraz się pojawiły.
 

Zatori

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2011
Posty
101
Punkty reakcji
0
Masaż czekoladowy nawilża skórę i poprawia samopoczucie, ponieważ czekolada powoduje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia, ale w dużo większej dawce niż po zjedzeniu jednej tabliczki:) Tak naprawdę to taki sam efekt można osiągnać w domu, kupując peeling czekoladowy:)
 

ala11

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2012
Posty
21
Punkty reakcji
0
jadwinia napisał:
A winoterapię znacie? Szukam informacji o tym i nie mogę nigdzie znaleźć, jakiś przepisów do zrobienia takich zabiegów w domu... http://www.forumowisko.pl/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/smile.png bo chwilowo na wyjazd do SPA mnie nie stać, a Głęboczek ma coś takiego w swojej ofercie i bardzo mnie to zaciekawiło http://www.forumowisko.pl/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/mruga.gif
Ja ostatnio skorzystałam z peelingu: peeling wrocław - prawdziwa rewelacja, ale tylko w dobrych punktach kosmetycznych. Do innych nawet nie zajrzę. Sprawdźcie same.
 

mYlene

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2012
Posty
63
Punkty reakcji
0
Bardzo ciekawy temat i można wiele na niego dyskutować :) Może jako masażystka z doświadczeniem w odczuciach klientek na masaż czekoladą spróbuję się chociaż w telegraficznym skrócie wypowiedzieć na zadane pytanie.


Masaż czekoladą w slangu nazywany "czekoladową przyjemnością" ma głównie na celu odżywianie skóry ze względu na obecność składników odżywczych m.in. magnezu, cynku, czy wapnia w stosowanej do zabiegu "czekoladzie". Obecność kofeiny powoduje także pobudzanie krążenia i przyspiesza procesy spalania tłuszczu. Natomiast obecność flawonoidów powoduje działanie antyutleniające. Ponadto składniki z ziarenek kakowca powodują produkcję endorfin w masowanym organizmie, co wpływa na lepsze samopoczucie po zabiegu.
:) Czego dowodem jest 99% zadowolonych klientek ;-).
Podsumowując w kilku słowach, oddziaływanie czekolady na skórę powoduje ujędrnianie, odżywianie, hamowanie procesów starzenia się skóry, jak również pełne nawilżanie.

Masaż czekoladą w połączeniu z dobrym treningiem siłowym, fitnesowym, czy aerobowym oraz z odpowiednim odżywieniem daje naprawdę świetne rezultaty. ;-)
 

wszystkojasne

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2012
Posty
39
Punkty reakcji
0
Byłam na takim masażu z grupona. Poza tym, że sie bardzo zrelaksowałam, to moja skóra była nawilżona i przyjemna w dotyku. I od razu człowiek ma ochotę zjeść tą czekoladę
 

mYlene

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2012
Posty
63
Punkty reakcji
0
wszystkojasne to o to w tym wszystkim chodzi... najpierw zjesz tę czekoladę, by masaż czekoladą wypalił kilka przyjemnych kalorii. ;)
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Dostałam kiedyś w prezencie na urodziny cały pakiet,basen ,sauna,masaż czekoladą i jeszcze inne przyjemności.Takiego relaksu nie pamiętam.Zresztą każdy masaż sam w sobie jast przyjemny.
 

witkusia

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Byłam na masażu gorącą czekoladą (wykupiłam na grouponie) i jestem średnio zadowolona bo czekolada była taka gorąca, że w niektórych momentach mnie parzyła :( Przez cały czas miałam zaciśnięte mięśnie bo bałam sie, że przy kolejnej "dawce" wylanej czekolady będzie mnie parzyło. Mój narzeczony był w tym samym czasie na masażu lumi lumi nui i był baaaardzo zadowolony. Podobno to najbardziej zmysłowy i odpręzający masaż. No i on przez cały dzień miał świetny humor i mnóstwo energii a mnie bolało kilka miejsc, na które wylano mi gorącą czekoladę. Być może mam wysoką wrażliwość na takie ciepłe "doznania" i inni będą zadowoleni (w odróżnieniu ode mnie) ale ja już nigdy więcej nie pójdę na masaż czekoladowy.
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
czekolada świetnie poprawia nastrój, nie wiecie może czy w formie masażu też organizm przyswaja wszystkie jej dobroczynne składniki? jakoś nigdy tematu nie zgłębiałam, a to może być bardzo ciekawy zabieg :)
 
Do góry