Maryla Rodowicz

Ronia_hopsasa_mr

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Bełchatów
Chciałam zapytać, co Wy sądzicie o pani Maryli Rodowicz?!!! Osobiście uważam Ją za wielki autorytet... (kilka tematów niżej) chciałam poznac Waszą opinię... Ponieważ odczułam, ze w dzisiejszym czasie Maryla to obciach. Tylko zupełnie nie wiem z jakiego powodu, skoro na koncerty przychodzą tysiace ludzi, młodzi, starzy...Każdy! A sama pani Maryla jest bardzo miła, siedzi rozdaje autografy do ostatniej osoby! Pozwala sie ze sobą fotografować, mimo ze po koncercie jest już przecież zmeczona... Znam panią Marylę osobiście, wiec mogę dużo o Niej jako o człowieku o kobiecie powiedziec! Chciałabym poznać zdanie młodych i starszych ludzi na Jej temat! Pozdrawiam!

P.S. rozumiem, ze nie każdemu może sie podobać Jej muzyka, ale prosze nie obrzcajcie Jej epitetami!
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
kiedys moze autorytet teraz to juz nie przynajmniej dla mnie :]
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
Ja się :cenzura: bawiłam na ostatnim Sylwestrze przy utworach Marylki :D Co prawda byłam nieźle zalana, ale piosenki znali wszyscy. A później chwiejnym krokiem z tekstem na ustach : Niech żyje bal .. ;)
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
Ja się :cenzura: bawiłam na ostatnim Sylwestrze przy utworach Marylki :D Co prawda byłam nieźle zalana, ale piosenki znali wszyscy. A później chwiejnym krokiem z tekstem na ustach : Niech żyje bal .. ;)
jak jestem zalany to nawet TH mi nie przeszkadza :lol: :lol:
 

voRso

leland gaunt.
Dołączył
24 Wrzesień 2005
Posty
947
Punkty reakcji
1
Miasto
Radlin
Wlasnie... taki temat juz byl... <_< :]
 

DARI@

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2006
Posty
171
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź:]
Tylko zupełnie nie wiem z jakiego powodu, skoro na koncerty przychodzą tysiace ludzi, młodzi, starzy...Każdy

wiesz, swojego czasu, mniej więcej dwa-cztery lata temu, Ich Troje to też był wielki obciach, do tej pory mało ko się przyznaje że ich słuchał, a mieli rekordowe liczby publiczności na koncertach, śmiem twierdzić że nie raz znacznie więcej niż Maryla:) płyty każdy wie jak znakomicie się sprzedawały, i nawet teraz jak gdziekolwiek leci piosenka Ich Troje to wszyscy ją znają!! ale "to obciach słuchać Ich roje, chodzić na koncerty, i lubić ich piosenki"... jak widać ludzie, gł młodzież co innego robi/słucha a zupełnie co innego mówi:) Ja Maryle i jej piosenki bardzo lubie, jest znakomitą wokalistką i nie uderzyła jej woda sodowa do łowy za co ją niesamowicie cenię :eek:k:
 

golem

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
981
Punkty reakcji
0
Maryla Rodowicz to nie moje klimaty.Ale jedna piosenka (a właściwie jej tekst) podoba mi się.
Pozwoliłem więc sobie wkleić.




Maryla Rodowicz - Szparka Sekretarka





Beze mnie byłbyś zbytkiem łaski, duchowo całkiem niezebrany,
niepewnym, jak ruchome piaski, chudym, jak klatka na bociany.
To ja, to ja, to ja, przyłbica twoja i ostoja.
Ja jestem czujna, ja jestem zwarta, ja jestem szparka, ja sekretarka.

Gdy twoje córy gryzą pazury, }
gdy twoje żony piłują szpony, }
twoi rodzice trwonią krwawicę, }
stroszą na głowie swoje sitowie twoi synowie. } / x 2

To ja zatwierdzam twoje premie, ja trzynastkami łatam kieszeń,
z drogi usuwam ci kamienie, oraczem jestem i lemieszem.
Ja jestem twoją krową mleczną, Temidą jestem w każdych sporach,
ja jestem władzą ostateczną, bo tu już nie ma dyrektora.

Gdy twoje córy gryzą pazury. . .

Gdy ci się nadto w głowie kręci, albo moralnie stoisz marnie,
spędzają sen gipsowi święci - kto im wygarnie dyscyplinarnie? O, o!
To ja, to ja, to ja, przyłbica twoja i ostoja,
choć zalatana, nieubłagana, dajcie mi gun'a, będzie nagana.

Gdy twoje córy gryzą pazury. . .


To ja, to ja, to ja, przyłbica twoja i ostoja.
Ja jestem czujna, ja jestem zwarta, ja jestem szparka, ja sekretarka.

Gdy twoje córy gryzą pazury. . .
 

Kasia_na

tajemnica
Dołączył
25 Wrzesień 2005
Posty
1 609
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Z Dalekiego Wschodu
Ja lubie piosenki Maryli Rodowicz.Uważam że jest świetną piosenkarką.A jaką jest kobietą to nie wiem-nie znam jej osobiście.ALe generalnie rzecz biorąć bardzo lubię M.Rodowicz.

Uwielbiam "Łatwopalni".
 

scitenmark

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Toruń
ja brdzo lubię ją samą i jej utwory (choc nie znam jej osobiscie, mowie o caloksztalcie jej wizeunku medialnego) a gdy byla mloda, byla chyba ladniejsza niz wszystkie aktorki/piosenkarki tamtego okresu...

lubie Ich3 i sie tego nie wstydze. no bo to dziwne - nikt ich nie slucha, a miliony plyt sprzedali... ;>
 

she_89

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2006
Posty
453
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
ChOrZóW
ja tam bardzo lubie Maryle Rodowicz...... jej muzyka laczy pokolenia!!!!!!! :D
 

Rokita

rawwwwrrr.. xD
Dołączył
4 Marzec 2006
Posty
3 053
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Miasto
stąd.
Maryla Rodowicz.. hmm może być ;)
Niektóre piosenki ma fajne.. np. Wszyscy chcą kochać..
:)
 

~CzArNa~

prezesowa.
Dołączył
9 Sierpień 2006
Posty
3 871
Punkty reakcji
4
No texty Maryli znaja chyba wszyscy, ale niektórzy uważają, że to już nie modne ...
W tym przypadku muzyka łączy pokolenia ... :)
 

RAMZE$

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2006
Posty
704
Punkty reakcji
0
Miasto
Fotel przed klamotem
ja ją cenie za dwie rzeczy
1.za otwartość, naturalnosć itp
2.za to ze spiewa dla dzieci
i za to jej serdecznie dziękuje
bo do mnie trafiają idealnie
ciało lat 19
dusza lat 8
 

Syd

Traditional Grip
Dołączył
12 Sierpień 2006
Posty
1 048
Punkty reakcji
0
Ogólnie nie lubię. Nie jest to dla mnie żaden autorytet, prędzej jajko zniosę niż upodobnie się do niej.
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
Syd, ale pod jakim względem chciałbyś ( a raczej nie chciałbyś) się do niej upodabniać ? :D Czyżby blond włos ? :D
 

Syd

Traditional Grip
Dołączył
12 Sierpień 2006
Posty
1 048
Punkty reakcji
0
Syd, ale pod jakim względem chciałbyś ( a raczej nie chciałbyś) się do niej upodabniać ? :D Czyżby blond włos ? :D
Nie chodzi o to. ^^ Spotkałem się kilkakrotnie z komentarzami typu: "Ona może być wzorem do naśladowania", itp. Może dla niektórych jest autorytetem, ale nie dla mnie w żadnym stopniu. ;p
 

Milka's

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
2 513
Punkty reakcji
0
Nic do tej Pani nie mam. Ma calkiem fajne piosenki.
Jak to sie mowi : Stare,ale jare :)
 

JAROMI

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2006
Posty
29
Punkty reakcji
0
Miasto
Kościan i Okolice
Byłem kiedyś na koncercie Maryli Rodowicz, podczas Brewerii Artystycznych w Toszku.
Impreza odbywała się w plenerze na jakimś placu zamkowym. Tuż za szeregami ławek
poustawianych - jako widownia, leżał ogromny balon nienapompowany. Piloci zaczęli go
pompować gorącym powietrzem grzanym z jakiegoś palnika - oczywiście w trakcie koncertu
Maryli Rodowicz. Palnik strasznie hałasował, i zagłuszał występ Pani Maryli.
Pani Maryla,
oraz publiczność bardzo się wnerwiali. W końcu, akurat podczas wykonywania przez
Panią Marylę znanego standardu pt. Guantanamera, balon uniósł się w powietrze i zaczął
odlatywać... Widząc to - Pani Maryla do śpiewanego refrenu doimprowizowała następujący tekst:

Guantanamera
Wreszcie poleciała ta cholera
Łapcie go teeera
Guajira Guantanamera

Śmiechu było co niemiara........... :)
 

leepa77

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
140
Punkty reakcji
0
Ja też nie mam nic do pani Maryli .Kilka kawałków miała fajnie rockowo przerobionych.Kiedyś zaśpiewała jeden utwór z zespołem Big Cyc-,,Mam to w nosie'' i całkiem niźle jej to wyszło.:)
 

idi_wof

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
322
Punkty reakcji
0
jej nielubie a piosenka podoba mi się aby jedna czy tam dwie :/
 
Do góry