oszukana1134

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Pod warunkiem że nie wyczyścił kont. Bo jak wyczyścił to nie będzie z czego egzekwować a z resztą pewnie nawieje za granicę :/

A może już ktoś był w siedzibie?
jestem zalamana stracilam 1000 pln czy mozna odzyskac te pieniadze???

jestem zalamana stracilam 1000 pln czy mozna odzyskac te pieniadze???

nawet 1350 dokladnie. Co sie w takiej sytacji robi? w sumie nic tylko tak oszukiwac ludzi bo co my mozemy zrobic? Zakupy przez internet sa b niebezpieczne
 

użytkownik2603

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
no ja też straciłem 1000zł, ale nie zamierzam tego zostawić.. przygotuję jakieś papiery, dowody wpłaty, numery kont, maile, które pisałem i wybiorę się z tym na policję.. może ktoś już był? lub wie, co innego można zrobić?
 

sliwuss

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Na zawieszonym koncie allegro koleś miał dużo pozytywów ale i sporo negatywów, więc coś tam sprzedawał... o co tu chodzi z tym kolesiem co on kombinuje...??? ile osób już zgłosiło sprawe na policji? macie jakieś nowe informacje? czy wogole kolesia szukaja?
 

oszukana1134

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
A wiec ja bylam dzisiaj. Niestety na policji powiedziano mi ze szanse na odzyskanie pieniedzy sa zerowe. Podobno jest mnostwo takich oszukanczych firm. Oszusttwo internetowe na policji to norma. `Zanioslam wszystkie dokumenty - kopie przelewu i zamowienia. I co z tego???? Nawet jezeli go zlapia i sad go skaze to i tak w najlepszym wypadku dostanie wyrok w zawieszeniu a pieniedzy i tak nie dostaniemy. No az jestem w szoku ze tak mozna latwo ludzi oszukiwac. I jeszcze ta strona caly czas istnieje i pewnie caly czas ludzie kupuja. No koszmar!!!! Jestem z Warszawy i jak sie proces bedzie toczyl z Wroclawia to jeszcze moge byc na sprawe wzywana do Wrocka!!!! Przeciez i tak nie bede jezdzic. Mam nauczke do konca zycia. Juz nigdy nie kupie nic przez internet. Wole zaplacic 50 pln drozej ale miec towar przy sobie. Chyba ze beda to renomowane firmy - lub tylko za pobraniem. Policjant mi tak powiedzial. I zeby sprawdzac paczki bo czasami sa cegly lub papier!!!! No wyobrazacie sobie??????
Caly weekend mialam zmarnowany przez to oszustwo :((( aczkolwiek na policje trzeba koniecznie to zglosic bo inaczej zlodziejowi sie zupelnie upiecze
 

użytkownik2603

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
to jest niby zarejestrowana firma, podany jest numer konta i wiele innych informacji, naprawde policja nie jest w stanie nic z tym zrobic??
 

4Jj

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Dlatego pisałem już wcześniej. ZGŁASZAC DO PROKURATURY!!!
Jeśli ona przyciśnie Policję to jest jakaś szansa na szybkie działanie. Choc z odzyskiwaniem pieniędzy może byc to mozolne i utrudnione, ale nie niemożliwe.

Odpalam Prokuraturę. Jesli wyrobię się czasowo to w piątek.
Dajcie znac, czy ten złodziej funkcjonuje we Wrocławiu pod podanymi adresami.

To też moze ułatwic zadanie.
 

vene

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Dokładnie , tak jak napisał 4Jj tylko prokuratura może coś pomóc , policja w tych sprawach jest beznadziejna, ukradziono mi juz chyba ze cztery radia samochodowe i finał zawsze był taki sam : mała szkodliwość i umożenie śledztwa, chyba że pan Dębowski okradłby jakiegoś celebryte to wtedy byłby dym i pokaz " siły policji" żenada niestety...

Ja umoczyłem 200zł ale to zawsze jakieś pieniądze , poczekam do piątku i też udam się do prokuratury, bo naprawde na policje nie ma co liczyć.

pozdrawiam i mam nadzieję , że dorwiemy tego oszusta, a jak nie to proponuje wspólny wyjazd do Wrocławia z odwiedzinami
 

donia1903

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Dzisiaj kolega z Wrocławia był pod adresem na Ludwika Pasteura, otworzył mu dziadek tego oszusta i stwierdził że wnusio nie pozwolił mu przyjmować żadnych wezwań od policji ani innych urzędów , to mieszkanie to jakaś melina, podobno strasznie śmierdziało ze środka, a Wnusio podobno w ciągu dnia stoi gdzieś ze swoimi kolesiami gdzieś na skwerze, Trzeba zgłaszać sprawę do prokuratury albo najlepiej wynająć jakich " WINDYKATORÓW" którzy bardzo skutecznie wyegzekwują ukradzione pieniądze... Nie wolno MU odpuścić , musi wiedzieć że na sucho mu to nie ujdzie, Ja napewno nie odpuszczę, znajdę go i będzie żałował że przyszło mu do głowy oszukiwać ludzi, MNoże teraz czuje się pewny siebie, ale to już niedługo!!!
 

4Jj

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Dzisiaj kolega z Wrocławia był pod adresem na Ludwika Pasteura, otworzył mu dziadek tego oszusta i stwierdził że wnusio nie pozwolił mu przyjmować żadnych wezwań od policji ani innych urzędów , to mieszkanie to jakaś melina, podobno strasznie śmierdziało ze środka, a Wnusio podobno w ciągu dnia stoi gdzieś ze swoimi kolesiami gdzieś na skwerze, Trzeba zgłaszać sprawę do prokuratury albo najlepiej wynająć jakich " WINDYKATORÓW" którzy bardzo skutecznie wyegzekwują ukradzione pieniądze... Nie wolno MU odpuścić , musi wiedzieć że na sucho mu to nie ujdzie, Ja napewno nie odpuszczę, znajdę go i będzie żałował że przyszło mu do głowy oszukiwać ludzi, MNoże teraz czuje się pewny siebie, ale to już niedługo!!!

Przyłączam się do Ciebie. Ja też uważam, że takim śmieciom nie można odpuszczac, bo później to staje się rzeczywiście "dziki kraj" (jak to powiedział min. Drzewiecki). Wpierw Prokuratura i zobaczę co się będzie działo.
 

sliwuss

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Rada dla osób które kupiły od niego coś przez stronę Computronik.biz i skorzystały z opcji Transferuj.pl. Dzwoniłem do nich na poczatku tygodnia z zapytaniem i informacja o oszuscie Smart-Tech... po moim kontakcie zablokowali konto smart-tech w tej usłudze i koleś nie ma możliwości wypłacenia z nich pieniędzy. Na szczęście moja kasa nadal jest na koncie Transferuj.pl i teraz wysłali zapytanie do Dębowskiego o udokumentowanie realizacji usługi i wtedy będzie mógł wypłacić tą kasę... Więc póki co kasy nie chcą mi oddać póki koleś się do nich nie odezwie... Więc dzwońcie jak dostaną kilka takich telefonów to może szybciej oddadzą Nam kase:) !!
 

small-pixie

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam, ja wczoraj złozyłam zeznania na policji. Podobno sprawa jest prowadzona przez policję Lublinie. Przypuszczam że im nas więcej złoży zeznania tym lepiej. Jednak ja nie mam wielkich nadziei na odzyyskanie pieniędzy:(

POZDRAWIAM wszystkich oszukanych:)
 

oszukana1134

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
a mnie na policji powiedziano ze policja nawet go zlapie i doprowadzi do prokuratury ale i tak sad go nie skaze albo da mu w zawiasach. Ale teraz jak czytam ze to zul no to juz w ogole szanse sa zerowe- bo on nic nie ma. Dokladnie o tym myslalm ze jak jest sie zulem i wszystko ma sie gdzies gdzies to az sie prosi zeby takie firmy na internecie zakladac. Totalnie mozna sie dorobic. A on jak byl niekarany to tylko zawiasy dostanie. Aha i jeszcze ponizej 250 pln to nawet nie mozna zglosic bo za niska szkodliwosc spoleczna. Nawet mysle ze ktos moze za tym stac. Wyszukuje zulka zaplaci mu jakies pieniadze i naprawde w ciagu miesiaca zarobi niezle pieniadza. Nawet dla wzbudzenia zaufania posprzedaje jakis czas naprawde. Rece opadaja. Ale oczywiscie zglaszajncie wyscy gdzie sie tylko da bo jak odpuscimy to juz w ogole jakis dramat w tym kraju sie zrobi:((((

niestety pienadze wplacilam bezposrednio na konto tego zlodzieja czyli nic nie dostane spowrotem:(
 

dziegan

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Najgorsze że ludzie tam dalej kupują, bo strona nie jest zablokowana! A o pieniądzach pewnie możemy zapomnieć :/
dajcie znać jak będziecie wiedzieli coś więcej.
Ja byłam pod oboma adresami, ale nikt nie otworzył :/
Człowiek uczy się na błedach, szkoda że na swoich...
 

Marcuso

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam, znalazłem firmę Computronik w aukcjach na Allegro (był podany link) dokonałem zakupu w ich sklepie internetowym computronik.biz bezpośrednio, zbyt pochopnie jak się okazuje. Zrobiłem przelew 04 kwietnia do tej pory sklep nie potwierdził że otrzymał pieniądze, zero kontaktu telefonicznego, na maile nie odpowiadają. Co prawda zastrzegają że realizacja trwa 15-20 dni ale to milczenie mnie niepokoi zwłaszcza po przeczytaniu postów Tutaj. Poczekam jescze kilka dni. Pozdrawiam Wszystkich.
 

dziegan

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Witam, znalazłem firmę Computronik w aukcjach na Allegro (był podany link) dokonałem zakupu w ich sklepie internetowym computronik.biz bezpośrednio, zbyt pochopnie jak się okazuje. Zrobiłem przelew 04 kwietnia do tej pory sklep nie potwierdził że otrzymał pieniądze, zero kontaktu telefonicznego, na maile nie odpowiadają. Co prawda zastrzegają że realizacja trwa 15-20 dni ale to milczenie mnie niepokoi zwłaszcza po przeczytaniu postów Tutaj. Poczekam jescze kilka dni. Pozdrawiam Wszystkich.
ja czekam od 28.03.2012 r. i dalej nic, nie mam złudzeń...
 

Marcuso

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
ja czekam od 28.03.2012 r. i dalej nic, nie mam złudzeń...
Drukuję wszystko co mam w tej sprawie i jutro jadę z tym na policję. Oprócz tego doradzono mi żeby złożyć sprawę w Federacji Konsumentów. Oni złożą pozew do sądu. Nic więcej legalnie nie można zdziałać. nie dziwię się że niektórzy chętnie by sięgnęli po Kałasznikowa bo zanim odzyskamy pieniądze to .... hmm Pozdrawiam.
 

asia635

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witajcie. Mnie również oszukano, sprawa zgłoszona jest na policję, gdyby ktoś z pokrzywdzonych zechciał skontaktować sie z II komisariatem Policji w Lublinie tel. +48817427350 będę wdzieczna. Pan przyjmujący zgłoszenie pytał o inne pokrzywdzone osoby, im wiecej informacji otrzymają tym lepiej. Sprawę prowadzi dział kryminalno - dochodzeniowy. Dzwoniłam również do Wrocławskiej policji wydział przestępstw gospodarczych, panowie obiecali sie zainteresować sprawą, ale muszą mieć oficjalne zgłoszenia o przestępstwie. oczywiście można się ze mną kontaktować mailowo : janina32@wp.pl , za każdą informację będę wdzieczna, i przekarzę do mojego komisariatu.
Policji będzie łatwiej działać, jeśli każdy poszkodowany poinformuje swój komisariat ( gdzie zgłaszano przestępstwo) o innych osobach oszukanych przez tego Pana.
 

asia635

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Dodam jeszcze na Wrocławską PG :
51-168 Wrocław, ul. Sołtysowicka 21
sekretariat tel. 340-25-52, faks 340-26-32
m.soberka@wroclaw.wr.policja.gov.pl

zawsze można zadzwonić - co prawda jako osobie prywatnej nikt nie udzieli informacji o oszuście, ale na pewno zmusi panów policjantów do większego zaangażowania w sprawę
 

asia635

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Właśnie listonosz przyniósł potwierdzenie odbioru jednego z listów poleconych do Pana Mariusza, teraz czekam na jego ruch. List zawierał żądanie zwrotu pieniędzy , lub natychmiastowe przesłanie zakupionego towaru. Co jednak nie oznacza, że wycofam zgłoszenie o przestępstwie z policji, zrobi to tylko wtedy, gdy odzyskam pieniadze
 
Do góry