Marek Koterski

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Moim zdaniem dobre kino ze swoistym stylem. Podoba mi się sposób kręcenia filmów Koterskiego: chaotyczny choć przemyślany. Na kanon składają się też nieco surrealistyczni bohaterowie, sposób wypowiedzi (,,tą tę/co chwilowe poprawianie odmiany") wreszcie groteska, którą reżyser posługuje się naprawdę zręcznie. Szkoda tylko trochę, że Dzień Świra został jest spłycany przez ludzi, którzy uważają to za czystą komedię.
Koterski to przede wszystkim twórca serii filmów o Adamie Miauczyńskim, wrażliwym, ale niespełnionym człowieku, którego przynajmniej część frustracji w zderzeniu z rzeczywistością jest utożsamiana z bolączką losowego widza. I tak Ajlawju skupia się na sprawach damsko męskich, Dzień Świra i Nic Śmiesznego na polskiej rzeczywistości, a Wszyscy jesteśmy Chrystusami to spowiedź alkoholika na religijnym tle. Teraz wchodzi do kin nowy film ,,Baby są jakieś inne" i stąd między innymi pomysł na temat. Nie żebym w Koterskiego nie wierzył, ale trailer mnie nie zachwycił (tak wiem, to tylko zwiastun). Warto to obejrzeć?
Wypowiadajcie się o samym reżyserze i jego filmach, tylko proszę bez jednozdaniowych postów typu ,,Dzień Świra rulezzzzz".

PS Nawet niezły alfabet-artykuł o Miauczyńskim.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
"Nic śmiesznego" jest kiepskie, filmy o Miauczyńskim zdecydowanie lepsze - "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" - the best, wcale nie płytka komedia.
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
Momentami przekombinowane rzeczy robi ale generalnie wielki szacunek za to co robi. Na pewno jest to lepsze niż komedie z Karolakami i innymi "gwiazdeczkami".
 
Do góry