Mały samochód dla kobiety na miasto

V

Vaffik

Guest
Gdzie Ty widzisz ekonomię we Fiacie?
średnia rynkowa - realna to 7,81 > 8,44L! Wyliczone z opinii internetowych. Zajmuje sie tym od lat (mechanika). Fiaty to najbardziej paliwożerne złomy jakie istnieją!
Poczytaj o Punto 1.1, 1.2, 1.4, Sienach 1.4, 1.6, Palio 1.2, 1.4, 1.6 i o reszcie typu Stilo czy GrandePunto!
Wszystkie auta kroju 3,4 cylindrowego schodzą do 4,5-5,5L a Fiaty chleją!
Szkoda że przedział koleżanki to 8k-10kzł bo polecił bym jakąś Fiestę z ECOBOOSTEM na pokładzie.
W przedziale cenowym 8-10tys.zł to tylko Yaris bo naprawdę zamyka się w przedziale 4,5-6,5L oraz nowsze modele Twingo I (po liftingu) z silnikami 1.2 60 i 1.2 75KM.
Realne spalanie przy lekkiej nodze w mieście od 5,6 to 6,3L i wiem bo jeździłem tym 2lata w firmie.
Dobrym rozwiązaniem jest też Corsa C.
 

tutti frutti

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
128
Punkty reakcji
0
Kobiecy wcale nie musi oznaczać mały :) Ja nie wiem dlaczego tak się utarło, że jak auto dla kobiety to koniecznie musi być małe. Przecież my robimy zakupy! A tak serio... gdybym miała wybierać samochód dla siebie, to bardzo chętnie bym przytuliła taką Mazdę 3. Elegancka, funkcjonalna, ma fajny przejrzysty kokpit i naprawdę sprytnie radzi sobie na mieście. Moja koleżanka taką ma i miałam okazję prowadzić. No naprawdę przyjemne autko. Chętnie bym wzięła na raty.
 
N

nianiaSweet

Guest
to co najważniejsze co warto powiedzieć o Maździe to to, że jest to marka która słynie z niezawodności, sama przeglądam auta bo zmierzam kupić coś dla siebie i wiem, że Mazda 3 która strasznie mi się podoba jest wysoko w rankingach niezawodności. A przecież o to nam chodzi mają auto aby było niezawodne.
 

tutti frutti

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
128
Punkty reakcji
0
Ten model zgarnął mase prestiżowych nagród - samo to już świadczy bardzo dobrze na jego korzyść. Natomiast do mnie ten design Mazdy bardzo przemawia. Super auto z pazurem!
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
A dlaczego musi być mały? Ja nie wiem dlaczego tak się utarło, że jak auto dla kobiety to koniecznie musi być małe. Przecież my robimy zakupy! A tak serio... gdybym miała wybierać samochód dla siebie, to bardzo chętnie bym przytuliła właśnie taką Mazdę 3. Elegancka, funkcjonalna, ma fajny przejrzysty kokpit i naprawdę sprytnie radzi sobie na mieście. Moja koleżanka taką ma i miałam okazję prowadzić. No naprawdę przyjemne autko. Chętnie bym wzięła na raty.

mazda3-hatchback-lhd-01.png
 

MarylkaTu

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2014
Posty
62
Punkty reakcji
0
No właśnie, na Corsę chyba się zdecydowałam, ale co to znaczy łańcuszek na rozrządzie?
I czy tutaj też muszę rozrząd wymieniać po zakupie od razu czy nie? Jak to jest?
Co muszę zrobić z takim autem, żeby się nim później długo cieszyć? W sensie - co przejrzeć, wymienić?
 

Pan Waler

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
Jeżeli nie znasz się na samochodach to jest duże prawdopodobieństwo że wcisną Ci jakiś rozpadający się złom i zaraz będziesz musiała wszystko wymieniać. Auta które są już jakiś czas w Polsce nie są sprzedawane bo ktoś potrzebuje pieniędzy ale dlatego że nie opłaca się ich naprawiać. Tu autoorder.pl/galeria-sprzedanych-aut/ masz pełno aut które można sprowadzić z Niemiec a tam dbają o auta i firma która będzie sprowadzać sprawdzi czy samochód był bity i zajmą się praktycznie wszystkim.
 
V

Vaffik

Guest
Marylka, jak się na furkach nie znasz i nie masz gdzieś zaufanego lakiernika i blacharza to fury zza Odry od polaczków-cwaniaczków nie kupuj!
Szroty z lat 2002-2003 ot by Citroeny C5 czy Focusy stoją w Hamburgu na szrot-placach od 350 do 700 euro a tutaj uva chcą deb...le za to samo już 8-12tys.zł!
95% tych złomów nie ma TUFu (przeglądu). 90% tych szrotów ma przebiegi pow. 300.000km!
Najlepiej kupić auto od 2,3 właściciela z udokumentowaną historią z ASO czyli 3,4,5letnie autko. Reszta to szrot-wageny!

Jeśli chodzi o rozrząd. Łańcuch jest trwalszy ale głośniejszy! Każdy silnik na łańcuchu będzie lekko głośniejszy ale cały rozrząd trwalszy co nie znaczy że pompa wody jest wieczna. Pasek zmieniasz średnio co 80-120 tys.km. Łańcuch jest niby wieczny ale mechanik sam sobie i łańcuch wymieni gdy ten przejedzie 350tys.km.
No niby jest wieczny no ale zdarzały się przypadki że i łańcuch pękł (ot by Mercedesy W124 po TAXI po przejechaniu miliona km).
Pasek w takiej Corsie nie jest straszny. Na paskach jest 90% samochodów dzisiaj więc najważniejsze to pilnować terminów (przebiegu) i jakości paska z rolkami i napinaczami.

Tak, rozrząd wymieniamy zaraz po zakupie! Nigdy nie pokładaj wiary we wpisy w książkach serwisowych czy w naklejki - zwłaszcza gdy auto ma więcej jak 8-10lat.
Po zakupie powinniśmy od razu:
- zmienić rozrząd
- pompę wody
- najlepiej od razu przy okazji pompy dać nowy płyn do chłodnicy
- zmienić filtry: paliwa, powietrza, oleju i kabinowy (jeśli jest klima)
- zmienić olej w silniku
- i ja zalecam także zmianę oleju w skrzyni biegów.
Sprawdź zawieszenie na szarpakach w ASO (20-30zł) i od ręki staraj się nie doprowadzić do zakatowania całej zawiechy czyli do chwili w której trzeba będzie wymieniać wszystko.
Dwie tulejki, jakieś łączniki itp. na starcie nie będą bolały później tak mocno jak komplet wahaczy i reszta bebechów.

Przed zakupem warto by było by przejechał się tym autem jakiś dobry mechanik. Ważne są takie rzeczy jak turbo (o ile jest), filtr DPF, sprzęgło, kompresja w silniku. Najłatwiejsze w naprawach są hamulce i przednie zawieszenie więc czasami można przymknąć oko o ile ABS / TC i reszta układów jest sprawna. Na tyle często spotkasz się z belką. Belki mają tuleje. Ich wymiana jeśli są luzy potrafi kosztować od 700 do nawet 1500zł więc trzeba mocno się zastanowić by nie kupić Francuzo-złoma. I od siebie dodam jeszcze: omijaj auta z automatyczną skrzynią biegów. Jak będziesz chciała lepszego Diesla to zwróć uwagę na stan i jakość pompowtryskiwaczy lub pomp wtryskowych. Takowe potrafią puścić z torbami.
 

Pauli91

Zbanowany
Dołączył
2 Lipiec 2015
Posty
89
Punkty reakcji
2
Ja właśnie z tych powodów sama nie podejmowałam decyzji o zakupie.Wiedziałam tylko do jakiej kwoty i jakiego koloru nie chcę:)
 

Henry0077

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
250
Punkty reakcji
1
Konkretnie jaki kolory akceptujesz, bo u kobiet ogrywa to znacząca rolę przy zakupie auta.:)
 
I

Ika112

Guest
Nie lubię małych aut choć możliwości parkingowe w mieście są dość ważne, wiadmo że szybciej znajdziesz miejsce dla maluszka ale na mieście życie się nie kończy a w moim przypadku wyjazdów poza miasto jest sporo więc stawiam jednak na komfort i niezawodność, marzy mi się np. Infiniti Q50, takie autko widziałabym dla siebie. :)
 

viola1308

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2015
Posty
199
Punkty reakcji
25
maciutie napisał:
Mitsubishi Colt dla kobiety to bardzo dobra autko. Jest to samochód którym zdaje się prawko. Mało pali
Mam colcika od kwietnia. Przesiadłam sie na niego z audi a3. Na początku wydawał mi się mułowaty, ale z czasem poznałam jego wałory. Kiedy trzeba całkiem żwawy. Wymieniłam olej ,filtry i już. Polecam. Tym bardziej, że to wcale nie tak małe autko jak sie wydaje.
 

Yogi20

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2016
Posty
40
Punkty reakcji
2
Moja siostra ma fiata 500 i mówi że jest fajny bo mały, poręczny i łatwo zaparkować ;-D
 

Jankoo

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2015
Posty
63
Punkty reakcji
1
Wiek
37
A ja mam micre. Na miasto rewela. Mały zwrotny, wszędzie zaparkujesz, a i sporo do niego zmieścisz, np. zakupów :D Co prawda sprowadzał mi go z Niemiec znajomy, ale i tak podjechałam z Micrą do Euroamstera żeby mi go porządnie sprawdzili. Teraz od maja obowiązuje promocja na przegląd, zrobisz go sobie za free
 
Do góry