Mało znane zespoły

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Temat nadaje się i do zespołów rockowych i metalowych, więc wrzucę tutaj na ogólny.

Jest mnóstwo mało znanych (tak ogólnie rzecz biorąc) zespołów, które grają dobrą muzę. Tak pomyślałem, że każdy w sumie zna chociaż jedną taką kapelę. Może warto się podzielić informacjami?

To zacznę od szwedzkiego 1stLiberation

[YouTube]pPyGQK9_qcI[/YouTube]

Na swojej stronce udostępniają kilka kawałków do ściągnięcia za free. Polecam.

http://www.1stliberation.com/main.htm
 

Szysz

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2008
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Kielce
Dołączył
23 Lipiec 2007
Posty
862
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Warmia
To może i ja coś podam :)

[YouTube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/mgkGDCU-LO8&hl=pl&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/mgkGDCU-LO8&hl=pl&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/YouTube]

Svartsot - kapela folk metalowa z Danii. Ravnenes Saga wgniata w ziemię!

Jak się komuś spodobały takie klimaty to mogę podać jeszcze parę mniej znanych kapel ;)
 

agaciaxDxD

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
29
manchester, no moze po piosence berlin lubi deszcz są juz bardziej znani, ale wydaje mi się ze i tak niewiele osób ich zna a grają świetną muzyke i mają wspaniałe teksty :) polecam
 

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
33
@up

O nich mowa?

[YouTube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/QDlv_9dMsX8&hl=pl&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/QDlv_9dMsX8&hl=pl&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/YouTube]

Jesli chodzi o muzyke to najbardziej tandetna chyba podroba "Clocks" Coldplay'a jaka slyszalem. No i "Nie jezdze beeeemmwuuuuuu" :bag:
 

pebil

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2009
Posty
161
Punkty reakcji
0
Wiek
35
manchester jest dobry :)
inne kawalki na plycie maja lepsze
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
@manchester

"bmmmvvvuuuu" gniecie :lol:

Ogółem nie słuchałbym tego zespołu, ale nie powiem że jest totalnie zły. Po prostu nie w moim guście.

Tutaj coś ode mnie. Brant Bjork - Automatic Fantastic (na youtube ktoś to odwrotnie podpisał).

[YouTube]sR3Q710NJOU[/YouTube]
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
W takim razie ja dorzucę swoje 3 grosze :)

Pierwszym zespołem jest Wintermoon, zespół powstał na przełomie 1996/97 w Krośnie. Wintermoon jest o tyle ciekawym zespołem, że łączy grę w stylu heavy metalu z growlem (obecnie), co daje bardzo dobry efekt.
Zespół w swoim dorobku mają trochę dem, przesłuchałem cały ten materiał i jednoznacznie oceniam, że Wintermoon okazuje swoje prawdziwe oblicze i pełną doskonałość dopiero od 2003 roku kiedy "chłopczyk" pseudonimem Judas opuścił zespół- do tego czasu mimo, że instrumentalnie Wintermoon grał w miarę dobrze, to wszystko Judas przekreślał swoim marnym, piskliwym jak dziewczynka z piaskownicy wokalem. Z tego co ostatnio mówił mi Lord, dużym utrudnieniem dla nich w koncertowaniu i tworzeniu nowego materiału jest fakt, że są dość mocno rozsiani po południowej Polsce i nie tylko.
Z ich twórczości polecam Beyond The World oraz Heading For Nowhere.
[YouTube]ag5InAK4Gyg[/YouTube]
www.wintermoon.pl (tam znajdziesz również inne utwory).

Drugim zespołem jest chrześcijański zespół grający gothic metal (ale uwaga, w przeciwieństwie do fali zespołów z tego gatunku, ten gra z jajem), ich muzyka to połączenie metalu z wiolonczelą i skrzypcami.
Zespół pochodzi z Dębicy.
[YouTube]dhIBYYba074[/YouTube]
[YouTube]bulPDmWSKf8[/YouTube]
i tutaj w tle illuminandii- the rider:
[YouTube]45S6v-kkR8k[/YouTube]

http://www.illuminandi.kdm.pl/
 
Dołączył
23 Lipiec 2007
Posty
862
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Warmia

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Jeżeli już mowa o pagan metal z nawiązaniem do słowian to:
Perunwit
Pripegal- niestety nie mogę dać "próbki muzycznej" (ale album ich można ściągnąć np. z rapida, łatwo znaleźć link do niego), grają black metal.
Swiatogor
Skyforger
I na sam koniec oczywiście Nów, ale o tym już jest temat :)
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
To ja dorzucę The Sword. Takie sludgo - niby heavy (to nie znaczy ze grają bez jaj) nie wiem co, ale IMO dobre. Na wiki pisze że to heavy metal co nie jest zbyt odkrywcze :)

Oni tacy znowu mało znani nie są, ale póki co to jakoś strasznie popularny ten zespół nie jest.

[YouTube]iL7ndxWgW5A[/YouTube]
[YouTube]Xe7OQpUlanE[/YouTube]
[YouTube]LFWoDlygXKM[/YouTube]
 

FL8

Black Dynamite!
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
2 469
Punkty reakcji
8
Wiek
33
Ja ostatnio katuje się blackiem, każdego rodzaju, z każdego kraju...pomijam takie sztandary jak Darkthrone itp.
Occidens
Orcustus
Ansur
Sarke Dla mnie potęga!
Zyklon
Nifelheim

Ogólnie, jest tego mrowie (dzięki Szatanowi!), więc to tylko ułamek, ale większość naprawdę godna przesłuchania, szczególnie pierwsze dwa!
 

FL8

Black Dynamite!
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
2 469
Punkty reakcji
8
Wiek
33
Z power to polecam Heaven & Hell (część starego Black Sabbath, świetna sprawa), polski Witchking, Wuthering Heights, Dragonforce (jak nie znasz to poznaj, to jest szybkość), Skid Row, Gehennah...tak mi narazie przychodzi do głowy, pomijam ikony gatunku, bo zakładam, że je znasz!
 

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
830
Punkty reakcji
21
Heaven & Hell znam jest dobre reszty nie dzieki za pomoc. ikony znam
 
Dołączył
23 Lipiec 2007
Posty
862
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Warmia
Teraz trochę "czornego" metalu.
Make a change... Kill yourself - Nazwa kapeli idiotyczna, ale muzyka daje radę.
Birkenau (I Shalt Become) - Miażdży!
Life is Pain - Tu naprawdę słychać ból życia :diabel:
Thy Light
Drudkh
Mortuus
Transcending Bizarre - tu trochę z innej beczki, ale mi się podoba
Isengard - Projekt solowy Fenriza!!
Nazgul
Leviathan
Sterbend
Elysian Blaze
Arcturus - też trochę z innej beczki, ale na perkusji sam Hellhammer!
Ulver
Behexen
Chthonian - Na wokalu Mathias Lillmans (aktualny wokalista Finntrolla)
Twilight Moon - Tu też Mathias na wokalu.
Akercocke

Taka mała cząstka. Kiedyś podam resztę :D
 

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Ulver mysle, ze jest dosc znanym zespolem. Tyle, ze mnie interesuje ten pozniejszy, elektroniczny Ulver ;)
 
Do góry