Mała gastronomia czy to wypali ?

Maciejlol15

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich potrzebuje pomocy otóż mama możliwość wynajęcia lokalu (dawny bar)i chciała bym otworzyć na tym miejscu małą gastronomię (fast food,i domowe jedzonko obiaty pierogi bigos zupy itp.)i chciał bym się was spytać czy to wypali mieszkam w małej miejscowości Kietrz ok 7 tyś mieszkańców (jest już u nas mały kebab i 2 restauracje oddalone od mojego lokalu o ok 1 km ) i jakie były by koszty otworzenia takiej gastronomi (sprzęt, woda, ścieki, gaz,prąd itp.)i czy są surowe wymogi sanepidu doświadczonych proszę o kontakt e-mail jedrusikjoanna@wp.pl lub GG 204905 Skype maciej.jedrusik
 

michal_z_bulowic

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
339
Punkty reakcji
8
7tyś ludzi to może troszkę za mało. Aczkolwiek jak to będzie bardzooo blisko szkoły to może na dzieciakach zarobicie.
Kasa to zależy od tego ja ten lokal wygląda bo sprzęty to lodówka, chłodziarka, mikrofalówka może jakiś piecyk. Ale jeżeli jest "bajzel" to trzeba zrobić remont, do tego punkt sanitarny- tutaj sanepid będzie trzepał. Dowiedz się również bo może potrzeba zgody straży pożarnej a to kolejne nakłady kasy na czujki, dodatkowe wyjścia itp.
 

pozycjoner

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
znam podobną miejscowość i są w niej 2 restauracje, 3 bary, ok 10 sklepów spożywczych i wszystko prosperuje dobrze
 
C

charlotte1991

Guest
Myślę że jest szansa na sukces:) U Nas jest mnóstwo barów, restauracji itd i wszystko funkcjonuje więc nie widzę powodu dla którego Wam miałoby się nie udać. Najważniejsza jest reklama i strona. Wiem po sobie że jak zamawiam pizze to wolę mieć wgląd na stronę by zobaczyć co jest i z jakimi promocjami na dany dzień;p Możesz skorzystać z pomocy Web Metrics zajmują się analityką internetową i optymalizacją konwersji
 

kinga82

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2013
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Trudno przewidzieć. Miasto jest faktycznie małe, ale jeśli Twoje jedzienie będzie naprawdę dobre, to myślę, że szansa na sukces jest, i tego życzę jeśli się zdecydujesz na otwarcie swojego lokalu:)
 
B

Betija

Guest
zaluz zwykly sklep spozywczy i sprzedawaj malolatom alkochol, duzo zarobisz
 

gasi34

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
Trudno jednoznacznie powiedzieć, czy pomysł wypali, choćby dlatego, że trzeba wziąć pod uwagę gastronomię nie tylko w samym mieście, ale też w okolicach. Natomiast znam miejscowość z ok. 2500 mieszkańców, gdzie działa dwie pizzerie i dwie restauracje. Ale przyjeżdżąją także ludzie z okolicy, mniej więcej w promieniu 10 km.
 

Jacek23

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
258
Punkty reakcji
7
Ciężko powiedzieć. Z tego co mówisz jest luka w rynku na tego typu opcję aczkolwiek liczebność miasteczka nie jest zbyt duża. Jak dobrze podejdziesz do sprawy, lokal będzie w miarę schludny i jedzenie na poziomie to widzę szanse.
 

anys

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2015
Posty
9
Punkty reakcji
0
podbijam wątek odnośnie małej gastronomii.
Słyszeliście o pizzeriach pod Kauflandami- Crazy Pepe? Ktoś coś działa w tym temacie? Od dawna marzy mi własny biznes ale wiadomo kapitału za dużego nie ma. Ta franczyza to jak dla mnie. Pomagają w otwarciu pizzeri w food trucku, lokalizacja też dobra bo pod marketami Kaufland. A pizza- prawdziwa włoska
 

grigo_ruta

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2016
Posty
1
Punkty reakcji
2
To ja też podbiję temat. Wielkość miasta nie musi oznaczać, że biznes nie wypali. Przed otwarciem punktu należy przeprowadzić rozeznanie w interesującej nas lokacji, popytać czego brakuje tam ludziom. Skoro mówisz, że od 2 restauracji dzieli Cię kilometr, jest szansa, że się wstrzelisz. :) Ja osobiście prowadzę street food serwujący panierowanego kurczaka w mieście liczącym ok. 36 tys mieszkańców, biznes mi się kręci, ale konkurencją są dla mnie fast foody, których jest całkiem sporo. Więc zawsze są wady i zalety jeżeli chodzi o ilość populacji w danym miejscu.
 

Roselyn

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2015
Posty
249
Punkty reakcji
3
Jeżeli zamierzacie zająć się takim biznesem jak gastronomia, to musicie nawiązać kilka ważnych kontaktów. Przede wszystkim z odpowiednią firmą transportową, która będzie odpowiedzialna za transport produktów do lokalu.
 

Ziutka54

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2019
Posty
9
Punkty reakcji
0
Ja bym postawiła raczej na domowe obiady - fast food i domowa kuchnia raczej się wykluczają, to zupełnie inne jedzenie, dwa razy większe koszty dostaw i ewentualnych strat. Bo raczej nie da się podobnych półproduktów wykorzystać do gotowania i tego i tego.
 

Susa22

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2020
Posty
8
Punkty reakcji
0
Ja zgadzam się z koleżanką wyżej. Jeśli natomiast zdecydujesz się na otwarcie lokalu, koniecznie zajrzyj na https://petrusserwis.pl/ ponieważ znajdziesz tam akcesoria do sprzątania i profesjonalną chemię, która przyda ci się w takim lokalu. Papier toaletowy, ręczniki papierowe, podajniki na mydło i papier, płyny myjące, odtłuszczacze. Ja np. polecam płyn do podłóg itp. Alcodor czy Anty-Oil preparat odtłuszczający Ale korzystam z różnych środków od nich już od lat. Preparaty są wydajne, łatwo się je rozprowadza, a przede wszystkim są skuteczne. Niewielka ilość odtłuszczacza czyści ogromną powierzchnię, tłuszcz znika, nic się nie ślizga, nie klei. Mają świetne ceny a dostawy realizują zawsze na czas :)
 

kulturalny91

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2020
Posty
6
Punkty reakcji
0
Musisz zrobić badanie rynku. Nigdy nie wolno w ślepo otwierać biznesu.
Poznaj zapotrzebownie na małą gastronomię i co ludzie chętnie by kupowali :)
 

LukaszM88

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2015
Posty
51
Punkty reakcji
0
wydaje mi się że gastronomia to zawsze będzie szła czasem lepiej czasem gorzej ale zawsze ludzie muszą jeść. Zobacz np na pizzerie. Każdy pizze zje. A jak jest dobra to i poleci innym. Z tego co ostatnio czytałem to DaGrasso można otworzyć we franczyzie. A to pewnie ułatwi start w świecie gastronomi.
 

niedzwiedzica

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2017
Posty
89
Punkty reakcji
2
siostra w wakacje pracowała w kebsie Bafra Kebab, mówiła ze obroty mieli niezłe, punkt spoko. Nie ma stolików, więc może działać nawet jakby knajpy pozamykali.
 

Aridn

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2023
Posty
87
Punkty reakcji
0
Jesli chcielibyście usprawnić funkcjonowanie lokalu gastronomicznego, warto jest zastanowić się nad zakupem makaroniarki:
Zalet jest tutaj wiele:
  1. Szybkość i efektywność: Makaroniarki mogą znacząco przyspieszyć proces przygotowywania makaronu, pierogów czy innych potraw z ciasta. Automatyczne urządzenia pozwalają szybko i równomiernie formować ciasto.
  2. Precyzja i jednolitość: Makaroniarki zapewniają jednolite i precyzyjne kształty, co może być trudne do osiągnięcia ręcznie. Dzięki temu potrawy prezentują się estetycznie, co może być istotne zwłaszcza w lokalach gastronomicznych.
  3. Oszczędność czasu: Korzystając z makaroniarki, oszczędzasz czas i siłę roboczą w porównaniu z ręcznym formowaniem każdej porcji ciasta.
 
Do góry