Makijaż dla okularnicy

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Dla dziewczyn, które - tak jak ja - noszą okulary ;)

Makijaż dla okularnicy
Twarz

Makijaż dla osobą noszącej kolory powinien być zrobiony bardzo starannie. Podstawowa reguła brzmi – rezygnujesz z rysowania kresek, stosujesz tylko cienie.

Twój makijaż zależy od tego, czy jesteś daleko- czy krótkowidzem. U dalekowidzów oczy są nienaturalnie powiększone, u osób krótkowzrocznych – pomniejszone. Oczywiście efekt pomniejszania i powiększania redukowany jest przez nowoczesne szkła sferyczne. Niemniej zasada jest zasadą:)

Makijaż, który nie powiększa oczu – dla dalekowidza

Reguła, która mówi o tym, że kolor ciemny powoduje cofnięcie pomalowanej nim części twarzy, nie odnosi się do makijażu oczu dalekowidzów. Dlatego zrezygnuj z malowania oczu ciemnymi kredkami i cieniami do powiek. Lepiej stosować łagodne kolory szarości, ciemne beże. Rób bardzo staranny makijaż, gdyż każdy błąd będzie widoczny jak przez szkło powiększające. Cienie do powiek wybieraj spośród matowych, w stonowanych, pastelowych barwach. Warto używać dwóch tonacji tego samego koloru. Jaśniejszym pokrywasz górną powiekę aż do jej załamania, ciemny podkreśl zewnętrzny kącik oka – tylko go muśnij.
• Nie używaj cieni jasnych, opalizujących, które optycznie uwypuklają powieki. Nie dla ciebie są cienie w formie fluidu, gdyż tworzą nierówności na skórze.
• Zwracaj szczególną uwagę na rzęsy. Powinny wyglądać na naturalne, wybieraj maskarę subtelniejszą niż czarna – brązową, grafitową lub fioletową. Pamiętaj o dokładnym rozczesaniu rzęs szczoteczką – zapobiegniesz powstawaniu grudek.

Makijaż, który nie pomniejsza oczu – dla krótkowidza

Jasno pomalowane oczy są bardzo widoczne i sprawiają wrażenie większych. Ta reguła nie dotyczy osób będących krótkowidzami i noszących okulary, które pomniejszają oczy. Za szkłami okularów jasno pomalowane oczy wyglądają bardzo niepozornie. Dla krótkowidza najlepsze są zatem cienie w zdecydowanych, nasyconych kolorach. Kolory – róże, zielenie, błękity, jasne perłowe, opalizujące odcienie oraz srebro i złoto. Używaj dwóch kolorów (jasnego i ciemnego) lub dwóch odcieni tej samej barwy. Jasny nanoś na górnej powiece aż do linii brwi oraz w wewnętrznym kąciku oka. Ciemniejszym pociągnij szeroką kreską na górnej powiece, zaczynając od 3/4 jej długości ku zewnętrznemu kącikowi. Wewnętrzne kąciki rozświetl białym lub jasnoróżowym cieniem.
• Całkowicie zrezygnuj z rysowania na powiece ciemnych kresek. Jej wnętrze lepiej jest pomalować białym lub kolorowym eyelinerem lub kredką – oko zostanie w ten sposób odmłodzone i będzie wyglądało świeżo.
• Rzęsy starannie wytuszuj maskarą pogrubiającą.
• Minusowe soczewki sprawiają, że mankamenty typu bruzdy, zmarszczki, sińce, opuchlizny widać wyraźniej. Dlatego zaprzyjaźnij się z jasnym korektorem najlepiej o właściwościach napinających i nawilżających skórę.

Pamiętaj! Oprawka okularów podkreśla brwi, zwraca na nie uwagę. Zadbaj, by były one wyregulowane i wyczesane.
Źródło: http://pieknieje.pl/artykuly/makijaz-dla-okularnicy
 

sepultura

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
158
Punkty reakcji
0
Jeszcze jak nosiłam okulary, to jako krótkowidz nie byłam zachwycona tą informacją, że nie można robić sobie kresek na powiekach, ponieważ to przeważnie była podstawa mojego makijażu. No ale jednak faktycznie optycznie pomniejszały one oczy. Teraz już przerzuciłam się na soczewki, także mam problem z głowy :)
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Jeszcze jak nosiłam okulary, to jako krótkowidz nie byłam zachwycona tą informacją, że nie można robić sobie kresek na powiekach, ponieważ to przeważnie była podstawa mojego makijażu. No ale jednak faktycznie optycznie pomniejszały one oczy. Teraz już przerzuciłam się na soczewki, także mam problem z głowy :)
Rzeczywiście to jest jakieś rozwiązanie ;)

A ja polubiłam okulary ;) Na te porady trafiłam stosunkowo niedawno, ale okazało się, że nie są mi specjalnie potrzebne, bo właśnie tak się maluję :)
 
L

libelule

Guest
w Superpharm do jutra mają dobrą promocję (-25%) na produkty do makijażu i malowania paznokci, może tam coś dobierzecie :)
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Makijaż dla okularnicy

Makijaż to nie tylko trend w modzie, to także sztuka kamuflowania niedoskonałości urody. Prawidłowo wykonany, powinien odkrywać zalety twarzy i uwydatniać indywidualne cechy każdej z nas. Niezależnie więc od tego, czy na topie są pełne, błyszczące usta, sztuczne rzęsy, czy mocny akcent różu, przede wszystkim powinnyśmy być sobą.

Trendy w modzie nie mogą decydować o tym, jak wyglądamy, powinny jedynie naprowadzać, proponować, inspirować naszą wyobraźnię. Najważniejsze, by dobrze czuć się we własnej skórze, być pewną siebie, a przede wszystkim -dużo się uśmiechać. Osoba, która siebie lubi i podoba się sobie, jest bardzo korzystnie postrzegana przez otoczenie i uważana za ładną.

Makijaż doskonały to taki, który podkreśla naturalne piękno, a zarazem tuszuje pewne mankamenty urody. Zwracaj uwagę, by był dostosowany do Twojego stylu i osobowości. Jeśli nosisz okulary, powinnaś przywiązywać dużą wagę do makijażu oczu i starannie go wykonywać. Nie ma jednakowych zasad malowania dla każdej osoby noszącej okulary, skorzystaj więc z naszych rad.

Makijaż osób noszących okulary zależy od tego, czy są one dalekowidzami, czy krótkowidzami. U dalekowidzów oczy są nienaturalnie powiększone, nie należy więc ich jeszcze uwydatniać, a u osób krótkowzrocznych odwrotnie – należy je więc optycznie powiększyć.

Makijaż niepowiększający oczu:

Zasada mówiąca, że ciemny kolor powoduje cofnięcie pomalowanej części powiek, przez co optycznie zmniejsza oko, nie obowiązuje u dalekowidzów. Jeśli więc do nich należysz, powinnaś zrezygnować z malowania oczu ciemnymi kredkami do powiek i cieniami. Najlepiej stosować łagodne barwy szarości lub pastele. Doskonały makijaż nie powinien zdradzać środków i metod, za pomocą których został wykonany, pamiętaj zatem, by nie przesadzać z kolorowymi pastelami, a cienie nakładać delikatnie, suchym aplikatorem. Gdy nosimy okulary powiększające oczy, należy zwracać szczególną uwagę na rzęsy. Nie mogą one być posklejane lub sztuczne. Wystarczy delikatniejsza maskara zamiast mocno pogrubiającej i wydłużającej. Przy dalekowzroczności lepiej jest stosować szkła asferyczne, ponieważ redukują one nieco powiększony obraz oczu.

Makijaż niepomniejszający oczu:

Nie kieruj się zasadą, że im jaśniej pomalujesz oczy, tym będą bardziej widoczne i sprawią wrażenie większych. Ta reguła nie dotyczy krótkowidzów. Za szkłami okularów jasno pomalowane oczy wyglądają bardzo niepozornie. Jeśli więc masz taką wadę wzroku, do makijażu powinnaś używać kolorów bardziej zdecydowanych i ciemniejszych. W żadnym wypadku nie rysuj jednak ciemnych kresek kredką, a w szczególności nie stosuj czarnej obwódki wokół oka! Twoje oczy powiększą perłowe cienie i biała lub srebrna kreska na powiekach. Idealny dla Ciebie będzie makijaż oczu w kolorze szarym, ale przyciemniony w kierunku skroni. Dobry będzie także makijaż w barwach jasnego brązu – w tym przypadku cień do powiek możesz rozprowadzić równo na całej powierzchni powieki.

Wskazówka dla osób noszących szkła kontaktowe:

Osoby noszące soczewki kontaktowe powinny zrezygnować z robienia makijażu oczu cieniami w kamieniu, ponieważ jego cząsteczki mogą wpaść do oka i podrażnić spojówkę. Dla nich polecane są cienie w kremie. Ich wadą jest jednak to, że znacznie szybciej niż cienie w kamieniu osadzają się w miejscu, gdzie powieki się zginają.

Pamiętaj, że cienie do powiek i kredki podkreślają naturalny kolor oczu i powinny także pasować do oprawy okularów. Sposób malowania oczu – demoniczny, czyli ciemniejszy, lub delikatny, jaśniejszy – zawsze powinien pasować do koloru ubioru, do typu urody, a także do okazji i indywidualnego stylu. Jeśli nie wiesz, co pasuje do Ciebie najbardziej, zacznij eksperymentować. Wypróbuj nowe zestawienia kolorów, załóż okulary i obserwuj swoją twarz w lustrze. Zapytaj też znajomych, w którym makijażu bardziej się im podobasz. Zawsze może się zdarzyć, że znajdziesz korzystniejszy sposób poprawiania swojej urody. Eksperymentowanie z kolorami jest świetną zabawą i sposobem doskonalenia umiejętności.


autor: Magdalena Trawińska

źródło: http://www.kafeteria.pl/ziu/obiekt.php?id_t=220 ;)
 

martkaa333

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2011
Posty
45
Punkty reakcji
0
Jak dla mnie już samo noszenie okularów dodaje tyle uroku, że żaden makijaż wcale nie jest potrzebny :) Sama od niedawna noszę okulary - co prawda nie stale - jedynie do komputera czy na zajęciach - ale i tak jedynie podkreślenie rzęs mi wystarcza i ewentualnie odrobinka różu na policzkach :) I już jest pięknie :)
 

natalia1986

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
222
Punkty reakcji
1
ja już się przerzuciłam na soczewki. ale pamiętam, że dla mnie największym problemem było malowanie rzęs. Zawsze miałam szkła upaćkane tuszem do rzęs. Swoje rzęsy mam w sumie dość długie, więc wciąż miałam brudne okulary. Ale na szczęście to już za mną. Oczywiście okulary dodają uroku, nie mniej jednak w moim przypadku za soczewkami przemawia praktyka.
 

katjana

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2011
Posty
18
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem jak się nosi okulary to najlepiej jest sobie zrobić makijaż permanentny. Moja koleżanka ma dość dużą wadę wzroku i jak nosi okulary to jej oczy się optycznie pomniejszają.Teraz zastanawia się czy nie zrobić sobie tego typu makijażu, aby podczas ważnych spotkań czuć się pewniej i bardziej kobieco.
 
Do góry