major "Łupaszko"

Rafti

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2008
Posty
477
Punkty reakcji
0
Miasto
tymczasowo Siedlce
Zygmunt Szendzielrz, to postać nieco zapomniana. Świętym na pewno nie był, ale to nie był czas świętych.
Ale kim i jaki był na prawdę???
Jedna z najważniejszych postaci powojennego polskiego podziemia zbrojnego i ofiara stalinizmu zasługuje na pamięć.
 

romansusz

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
SUSZ warmia
Witam ! Jest to prawdą że jest to postać godna zapamiętanie duzo wiem o tej postaci i byłem w miejscu w który został raniony , a następnie w na stepnym miejscu (dworku zabity ) rozwalił posterunek milicji w Dzierzgoniu ,a pod wioskom Tulice " Łupaszko" i "Żelazny" tez ważna postac rozwalili ubeków i milicje która póscili bez niczego. By ich ku czi od roku 2008 czyli tego roku GRH SUSZ organizuje Rajdy piesze ze Czernina Pod Sztumem gdzie tez go zbito az do miasta Susz. Zapraszam na relacje z rajdu na strone http://www.kawaleria.ovh.org/ serdecznie zapraszam !
 

Rafti

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2008
Posty
477
Punkty reakcji
0
Miasto
tymczasowo Siedlce

romansusz

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
SUSZ warmia
zdzisława badochy poszukaj bo to jego imie i nazwisko prawdziwe jest ja sie interesuje tym bo należe do grh susz która nosi nazwe 5 brygady ak te postacie to fajne i ciekawa osobowosci sa.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Może to zu viele Desperados, ale nie kumam bazy. Co to jest grh susz ?
 

Rafti

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2008
Posty
477
Punkty reakcji
0
Miasto
tymczasowo Siedlce
zdzisława badochy poszukaj bo to jego imie i nazwisko prawdziwe jest ja sie interesuje tym bo należe do grh susz która nosi nazwe 5 brygady ak te postacie to fajne i ciekawa osobowosci sa.
dzięki, sprawdzę :eek:k:

yyy no tak, sprawdziłem i myślałem, że Zdzisława Badocha to autor jakichś opracowań, a tu jakiś inny "Żelazny"...
Chodziło mi o "tego" "Żelaznego"
http://pl.wikipedia.org/wiki/Edward_Taraszkiewicz
Trochę o nim słyszałem od kolegi na studiach (coś jakby fan tego partyzanta z Włodawy), trochę czytałem i trzeba przyznać, że postać ciekawa.
Ale spoko z "drugim Żelaznym" też się "zapoznam". :eek:k:
 
Do góry