Magik

PaulCraft

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Uncle_olek, jak możesz, to napisz na gg: 360801, swoją drogą, też mi się wydaje, że on pojął coś, czego my nie rozumiemy. Jak się posłucha WSZYSTKICH kawałków K44, Pfk, Pokahontaz, to można stworzyć obraz świata, a raczej kilka wymiarów, które się na siebie nakładają. Wszyscy piszą, że Magik był najlepszy. To, że umarł, zwróciło na niego uwagę, może zakończyło karierę na tak wysokim poziomie i nie pozwoliło się stoczyć, napisać czegoś gorszego.
Wykrystalizowała się idealna postać, powstała wręcz legenda, kult. On muzyce oddawał się bez reszty, o czym mogliby powiedzieć najlepiej bracia Martenowie, ale nvm. Nie zapominamy o MM/Abradabie, ś.p. Joce (taki "soczysty" dźwięk), Fokusie (ach ten basowy, ostry głos i spam rymów) czy Rahimie, ale Mag najbardziej zagnieżdża się w pamięci, ma to coś, czego się nie da określić, wypowiedzieć. Ja np. s'e wczoraj wracam z kościoła, puszczam na słuchawkach na maxa "Chwile ulotne", "Nowiny" i "Do amnezji" i odlatuję... Jestem wolny. W ogóle utwory z tych sfer (Magicznych, że tak powiem) mają głęboki filozoficzny przekaz, rymy są dwuznaczne, wersy można na kilka sposobów interpretować. Ja sam od kilku tygodni piszę swoje teksty i zauważyłem, że poruszyłem kilka tematów, które oni już wyjaśnili. Baa, trafiły się nawet TAKIE SAME rymy, składnie i gdybym to kiedyś (byłoby super) wydał, to powiedzą, że skopiowałem (ale to było zanim zacząłem słuchać tego na poważnie, a niektórych kawałków w ogóle). A nie wiem, dlaczego nikt nie wspomniał o utworze "Gdyby...", bardzo ciekawy i ta koncepcja. Narqa, rzekł PaulCraft.
 
M

malina.

Guest
Niewątpliwie Magik był wielkim raperem. Zrobił kawał dobrego rapu, ale nie rozumiem, tych wszystkich świeczek na forach, 'Magik na zawsze w mej pamięci' czy inne takie frazesy. Po co to?
 

kidulthood

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Avatar jest chyba odpowiedzią ;)
Ogólnie Księga Tajemnicza jest dobra . Ale szczególnie: Psychodela, To Czyni Mnie Innym Od Was Wszystkich , Psychoza , Plus i Minus , ostatecznie Moja Obawa .

Tyle słucham z jego twórczości , ale to w zupełności mi wystarcza , przynajmniej na razie ;)
 

Nikonen

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Poznań/Śrem
Nie jestem fanem tej muzyki, ale przyznam, ze MAGIK był WIELKI!!!! Dla mnie przede wszystkim kawałki: "+ i -"; "Chwile Ulotne"
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Dokładnie - PFK to klasyka polskiego HH i każdy szanujący się słuchacz zna Magika i wraca do jego utworów regularnie...
Śmierć MAG'a to ogromna strata dla polskiego Haipehaope..
 

breezzy

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2008
Posty
104
Punkty reakcji
0
Dokładnie - PFK to klasyka polskiego HH i każdy szanujący się słuchacz zna Magika i wraca do jego utworów regularnie...
Śmierć MAG'a to ogromna strata dla polskiego Haipehaope..



Słucham rapu od wielu lat, ale Magik jakoś do mnie nie trafia. Każdy ma inne zdanie, jednak ja uważam że jest wielu lepszych od niego.


Ps. a czy przypadkiem PFK nie powstało po śmierci Magika ??
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Nie, Paktofonikę stworzył Fokus Rahim i Magik właśnie.. Po jego śmierci PFK nagrało płytę i przestało istnieć..
Rahim i Fokus stworzyli formację Pokahontaz, Fokus też wydał płytę Alfa i Omega..

Skoro nie słuchałeś PFK, to nie zrozumiesz.. Może się powtarzam, ale PFK to klasyka polskiego HH, IMO ten skład plasuje się
w ścisłej czołówce polskiego Hasipehaope, pomimo, że już go nie ma..
 

Meggy

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2009
Posty
45
Punkty reakcji
0
uwielbiam piosenke "Jestem Bogiem" oraz "MAGia, MAG i ja"

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszam na moj blog: http://z-facetem.blog.onet.pl/
 

breezzy

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2008
Posty
104
Punkty reakcji
0
Nie, Paktofonikę stworzył Fokus Rahim i Magik właśnie.. Po jego śmierci PFK nagrało płytę i przestało istnieć..
Rahim i Fokus stworzyli formację Pokahontaz, Fokus też wydał płytę Alfa i Omega..

Skoro nie słuchałeś PFK, to nie zrozumiesz.. Może się powtarzam, ale PFK to klasyka polskiego HH, IMO ten skład plasuje się
w ścisłej czołówce polskiego Hasipehaope, pomimo, że już go nie ma..


Księga Tajemnicza Prolog tak nosi tytuł płyty którą posiadam, i szczerze mówiąc poza trzema kawałkami reszta jest delikatnie mówiąc bardzo przeciętna. PFK w ścisłej czołówce mówisz skąd masz takie informacje ?? Są poparte jakimś źródłem czy to tylko Twoje zdanie ??
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Księga Tajemnicza Prolog tak nosi tytuł płyty którą posiadam, i szczerze mówiąc poza trzema kawałkami reszta jest delikatnie mówiąc bardzo przeciętna. PFK w ścisłej czołówce mówisz skąd masz takie informacje ?? Są poparte jakimś źródłem czy to tylko Twoje zdanie ??
Każdy smarkacz to wie :p

Jasne, że słucham PFK :p
Najlepsze kawałki? Hmmm... znam niewiele i to zbyt mało by powiedzieć jakie są najlepsze, ale te co znam... chyba są właśnie najlepsze ;)
 

xDDDD

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Wszystkie nuty Magika są konkretne ale najlepsze według mnie to Nowiny, Chwile ulotne, Jestem Bogiem + i - , Na mocy paktu, Ja to Ja : )
PFK 4ever
 

Pfk-kompany

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
Dla mnie to miał on przekaz jak nikt.
Zgadzams ię z określeniem o PFK "połaczeni paktem przy dzwiekach z głosnika to wszystko do kupy zwie się PAKTOFONIKA"
SZACUN DLA MAGA!
 

Keffyr

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2010
Posty
10
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Ostrów Wielkopolski
Magik był wyjątkowy i nikt temu nie zaprzeczy. Miał swój świat swoje kredki... Pisał bardzo dobre teksty, wchodzące w głowę niektóre teksty magika można analizować przez długi czas, a i tak nie jest się pewnym co autor chciał w nim przekazać.
Dla przykładu kilka najbardziej ryjących banie wersów.

Wtem, kontemplacji mej procesy
Zakłócają zewnętrzne ekscesy pojazdem
Który zawraca koło głowy
Jego kolorowy, to mój głowy
A głowy mój to, kolorowy jego głowy
Koło zawraca, stój! Daj spokój
Myślenia toku nie prowokuj


Hah tekst tak zakręcony ,że sam Magik odraza rozmyślanie nad nim :lol:
Co by nie mówić na jego temat trzeba przyznać, że był jednym z najlepszych w swoim fachu.
 

Apocalypsus

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2010
Posty
51
Punkty reakcji
1
,, Pojawiam się i znikam, taka rola Magika. "
Niesamowity człowiek, na zawsze utknie w mojej pamięci.
 

trootylo

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
335
Punkty reakcji
7
Miasto
Kujawy
Myślę że był dobrym raperem, pisał dobre teksty przykładem może być tu jego zwrota w "mechanicznej pomarańczy" której fragment przytoczył jeden z moich przedmówców. Ludzie piszą :"był najlepszym raperem", "tylko on się liczył w PFK i K44", a prawda jest taka, że każdy z nich (Rahim, Fokus, Magik, Joka, Dab) był dobry, każdy z nich miał, ma swój styl swój flow, gdyby zamiast Maga skoczył Rah, Fo, Dab czy Joka to jestem pewien, że ludzie mianem najlepszego polskiego rapera określili by jednego z nich. Reasumując Magik reprezentował sobą dobry rap, ale on już nie żyje, i nie wiemy czy jego kawałki nagrane teraz byłyby tak dobre jak kiedyś. Albo pomyślcie czy tylu ludzi słuchałoby PFK i K44 gdyby Mag żył? Ja uważam, że nie.

P.S.

Keffyr fajny masz obrazek pod nickiem... Dziwnie znajomy :)
 
Do góry