Magiczne miejsca w Trójmieście i hitoryczne bajanie...

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
Czy znacie jakieś magiczne miejsca w Trójmieście, gdzie przychodząc czujecie namiastkę magii albo jak do was historia przemawia? Czujecie snujące się za wami postacie z legend gdańskich?

A tak już bardziej historycznie, jeśli mieszkacie w Trójmieście, czy wiecie, gdzie są pozostałości zamku krzyżackiego czy gdzie jest trzymacz z największym penisem (tak tak :p)?
 

lasiczka_poznan

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
Czy znacie jakieś magiczne miejsca w Trójmieście, gdzie przychodząc czujecie namiastkę magii albo jak do was historia przemawia? Czujecie snujące się za wami postacie z legend gdańskich?

A tak już bardziej historycznie, jeśli mieszkacie w Trójmieście, czy wiecie, gdzie są pozostałości zamku krzyżackiego czy gdzie jest trzymacz z największym penisem (tak tak :p)?

Ilekroć jestem w Gdyni to w porcie jachtowym, ale ta "magia" to chyba tylko dla mnie, takie zboczenie zwiazane z morzem i zeglowaniem :)
 

anusia273

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
346
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Gdańsk
jaki znowu trzymacz?

ja uwielbiam gdańską starówkę, i wogóle lubię stare miasto... tam zawsze czuję magię
 

anioł

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
115
Punkty reakcji
0
Ja czuję magię zawsze w nocy na Mariackiej i nad motławą BB)
 

Triper

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2009
Posty
57
Punkty reakcji
0
To całe miasto jest potrójnie magiczne ;) Główne Miasto Gdańsk to jest miejsce gdzie zawsze czuję dreszczyk na plecach
smile.gif
Teraz jest tu trochę za dużo komercji, za dużo dzieje się pod turystów, ale i tak... brrr!
 

dakamara

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Jezeli mowimy o magicznych miejscach, to moze takie, ktore sa raczej malo uczeszczane. Kojarzycie Doline Radosci? Diabelski Kamien w lesie oliwskim? Bynajmniej ja tam lubie chdzic, w sumie kazda pora roku jest dobra na takie spacerki...nie koniecznie samemu :) ale oderwanie sie od ulic, samochodow, pospiechu i brzdeku przejezdzajacych tramwaji ;) - polecam i pozdrawiam.
 

JACEKgacek

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Polska
Gdańska Starówka jest fantastyczna, ale swój klimat ma też Sopot, który uwielbiam
 
A

Antek G

Guest
Jeśli 3 miasto to warty uwagi jest Sopot. Krzywy domek, Opera Leśna, Molo, Aqua Park, Dworek Sierakowskich itd. Polecam bo fajne i rozrywkowe miasto
 
Z

Zato_zbanowany

Guest
To fakt,jeśli miałbym coś polecać do zwiedzania w Trójmieście,to koniecznie gdańską starówkę,oraz molo w Sopocie. Oczywiście mamy jeszcze szereg innych miejsc jak chociażby ocenarium,gdzie też nikt nie będzie się nudził.
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
Jeśli mamy trzymać się prawdy historycznej to nie ma czegoś takiego jak "Gdańska Starówka" to jest Główne Miasto.

Dla mnie magiczne są: Ulica Mariacka, widok z Kamiennej Góry w Gdyni, Katownia, kościół św. Jana, park Oruński.

Jeśli chodzi o "trzymacze" to postacie ludzkie lub zwierzęce trzymające tarcze herbową - czyli w przypadku Gdańska lwy oczywiście. Lwy z największym przyrodzeniem znajdują się na Zbrojowni od strony Piwnej.

No a nikt nie zgadł gdzie w Gdańsku są pozostałości zamku krzyżackiego??
 

GoskaFracka

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2013
Posty
27
Punkty reakcji
0
Gdynia, widok z kamiennej góry albo z klifu w orłowie, molo w orlowie wg mnie ma duzo lepszy klimat niż sopot, babie doły i tamtejsza plaza z widokiem na torpedownie :) i zjazd z obwodnicy na estakadę kwiatkowskiego - wieczorem widok jest magiczny
 
M

MocW_zbanowany

Guest
Carmen napisał:
No a nikt nie zgadł gdzie w Gdańsku są pozostałości zamku krzyżackiego??
O ile się nie mylę, to przy ulicy Wartkiej. Chodzi o mur obronny i kamienicę, która została przebudowana z baszty. Nieco zamku krzyżackiego jest również w samym Dworze Artusa, ponieważ do budowy kolumn wykorzystano "resztki" z zamku.
 
Do góry