MAGIA

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Osobiście mam raczej osobliwe zdanie na ten tymat gdyz uważam,
że jezeli jest owa magia to jest tylko jedno źródło jej mocy czyli tej,
która uczyniła wszystko i dopiero konkretne dezyje przy wykorzystaniu jej uczyniły by ją złą lub dobrą.


A że człek z natury od urodzenia już ma złą a przynajmniej spaczoną naturę, to już inna rzecz do dopisania sobie reszty.
 
K

kate2

Guest
Elen napisał:
Kate2- nie wysilaj sie. Nie widze i nie czytam twoich postow, ani wpisow na czacie
Poważnie? :) Mimo wszystko będę się odnosiła do tego, co uwazam za stosowne. To, że Ty korzystasz z opcji: ,,ignoru'' nie znaczy, że i ja mam z niej korzystać. Po drugie nie jesteś jedynym czytelnikiem forum :) Tak na maginesie , to ja dalej nie wiem, o co chodzi z tym ignorowaniem moich wypowiedzi i co Cię tak poruszyło, że wszem i wobec ogłaszasz ignorancję wobec mnie ale szanuję Twoją decyzję. :)

Tak zapytam jeszcze ( w powietrze :) ) . Niby Twój stosunek do magii i czerpania wiedzy oraz świadomosci z mocy nadprzyrodzonych jest dość sceptyczny a jak się odniesiesz do wrózbiarstwa i kart tarota, oraz ezoteryki którymi się pasjonujesz?
 

Anwalar

Bywalec
Dołączył
27 Wrzesień 2015
Posty
159
Punkty reakcji
33
W sieci jest filmik, w którym nasza aktorka, nie pamiętam jak się nazwiska, ale zwie się Wiedźmą, opisuje jak za pomocą magii miała wszystko czego sobie zapragnęła, ale już teraz przeszła na "jasną stronę mocy" i jest przykładną katoliczką.
 
E

Elen

Guest
Anwalar... a daj Ty spokoj z tymi dziwnymi kobietami ktore sie za "wiedzmy" podaja ha ha :D. Znowu sobie jakas wrozka reklame robi. Ja unikam takich osob. *** Tak Kaznodzieja, wszystko mozna wykorzystac do dobrych, albo zlych celow... sprawa Intencji. Wez np noz albo radio- nozem mozna kroic chleb albo ...zabic kogos. Radio moze nam posluzyc do milych celow, chocby sluchania muzyki, albo do zlych np propagandy i siania nienawisci.
 

Anwalar

Bywalec
Dołączył
27 Wrzesień 2015
Posty
159
Punkty reakcji
33
To nie wróżka aktorka:
https://www.youtube.com/watch?v=ByEYRvOBKb4
 
E

Elen

Guest
Ale ale.... ta pani poszla bardzo zla droga... a kto normalny rzuca klatwy? A skoro ona nie wiedziala, ze "to" wroci do niej, to naprawde naiwnosc daleko posunieta. Ja jestem ogromna przeciwniczka takich dzialan i jeszcze sie za uroki milosne wziela.... Omg. No ale jak zebrala "plony", to przejrzala na oczy. Jesli jej wiara pomogla, to dobrze. *** Generalnie jest taka zasada w zyciu (nie tylko w magii)- "co zasiejesz to zbierzesz." I naprawde wraca do nadawcy, to co innym wysyla.
 
M

MacaN

Guest
Nie znam tej aktorki.

Na mnie tez ktoś klątwę rzucił chyba. W sumie, okej, my tu gadu-gadu, ale jak się zamawia ludzi przez uroki?
 
E

Elen

Guest
No wiesz.... czys Ty MacaN oszalal? Nikt na Ciebie nic nie rzucil. Nawet tak nie mysl. I wybij sobie z glowki "zamawianie." :bangin:
 
W

wiki9969

Guest
MacaN napisał:
Więc wierzysz, czy nie? Pytanie więc - skąd w Kościele brał się strach, który kazał palić czarownice i czarowników na stosach? Ten strach musiał mieć swoje źródło.
Wierzę w prawdziwą magię, a nie w coś co magią tak naprawdę nie jest.
 

Anwalar

Bywalec
Dołączył
27 Wrzesień 2015
Posty
159
Punkty reakcji
33
wiki9969 napisał:
Więc wierzysz, czy nie? Pytanie więc - skąd w Kościele brał się strach, który kazał palić czarownice i czarowników na stosach? Ten strach musiał mieć swoje źródło.
Wierzę w prawdziwą magię, a nie w coś co magią tak naprawdę nie jest.
A co jest prawdziwą magią ?
 
E

Elen

Guest
wiki9969 napisał:
Wierzę w prawdziwą magię, a nie w coś co magią tak naprawdę nie jest.
A to zalezy, co Ty rozumiesz poprzez "prawdziwa magie." Jest bowiem pewna roznica miedzy "wierze" (wiara opiera sie na dogmacie) a "wiem" (wiedza opiera sie na doswiadczeniu/pewnosci).
 
E

Elen

Guest
Czego nie rozumiesz MacaN? Niektorzy ludzie chcac komus zaszkodzic "zamawiaja" fachowe wykonanie klatwy na kims u osoby, ktora sie tym para. Sa tacy, ktorzy z tego zyja. I ten ktory placi za usluge mysli, ze jak nie zrobi tego wlasnymi rekami, tylko poprzez kogos, to kara go ominie. Nic bardziej blednego. Za poczynienie komus krzywdy skutki zbierze (z czasem) ten ktory placi i ten ktory wykonuje usluge, a skutki sa ciezkie, bo siegaja na krewnych na kilka pokolen nastepnych. *** Dlatego napisalam Ci, zebys sobie odpuscil, bo nie wiesz czym to grozi. Oczywiscie potepiam takie dzialania.
 
Y

Yellow Jester

Guest
A jak się fachowo rzuca klątwy? Może mógłbym z tego żyć, jeśli dobrze płacą? Jestem otwarty na różne propozycje, piszcie śmiało.
 
M

MacaN

Guest
Elen napisał:
Za poczynienie komus krzywdy skutki zbierze (z czasem) ten ktory placi i ten ktory wykonuje usluge
Ale przecież nie trzeba robić nikomu krzywdy, można wręcz przeciwnie zakładając, że to zadziała.



Yellow Jester napisał:
A jak się fachowo rzuca klątwy? Może mógłbym z tego żyć, jeśli dobrze płacą? Jestem otwarty na różne propozycje, piszcie śmiało.
Najlepiej przez internet, nie? :D
 
Y

Yellow Jester

Guest
MacaN napisał:
Najlepiej przez internet, nie? :D
Nie ma sprawy, bardzo chętnie. Mogę otworzyć sklep internetowy, aby ułatwić kupującym składanie zamówień. Działalność oczywiście byłaby odpowiednio opodatkowana, żadne tam brudne interesy.


Kurka wodna, naprawdę ktoś tu wierzy w jakieś czary-mary? Średniowieczne klątwy, co się przenoszą z pokolenia na pokolenie?
 
M

MacaN

Guest
Yellow Jester napisał:
Nie ma sprawy, bardzo chętnie. Mogę otworzyć sklep internetowy, aby ułatwić kupującym składanie zamówień. Działalność oczywiście byłaby odpowiednio opodatkowana, żadne tam brudne interesy.
Zakładamy biznes?

Ty stworzysz stronę i będziesz spędzał do mnie ludzi, ja będę rzucał klątwy ( a co! wezmę na siebie karę ), a kosztami podzielimy sie po połowie. Mało tego - weźmiemy dotację z UE na rozkręcenie biznesu, kupno wypasionych laptopów, wynajem lokum ( wynajmę od rodziców swój pokój )... Koszty własne takie jak dojazd do Poznania.

A... no i zatrudnimy jeszcze Elen, ona będzie sie zajmowała wróżeniem.
 
E

Elen

Guest
Wrozeniem moge ;) ale klatwami.... nigdy i za zadne pieniadze. Zbyt wiele widzialam ludzi obarczonych roznymi swinstwami, ciezko potem z tego wyjsc na calo w zyciu. Lepiej nie dac sie ponosic zlym emocjom. Nawet jak mnie ktos czasem w zyciu staral sie zdenerwowac i prowokowal, to zawsze mowie sobie- "zostaw glupka, on sam jest nieszczesliwy przez ta swoja glupote, niech sam sie tapla we wlasnym blocie." I patrzac na dalsze wydarzenia, zwykle mam racje. Z glupota sie nie dyskutuje, ja sie ignoruje. <nawet do rymu> :D
 
M

MacaN

Guest
Ej, ale z tego serio można biznes ukręcić. Mało tego, zważywszy, że ja nie potrafię rzucać klątw, to nic nie grozi ani mi, ani zamawiającemu! :D
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Mozna zarabiać na sprzedawaniu miłości to można i na ninawiści do innych czy mściwości.

"Ech ... ludzie aż dziw że jeszcze istniejecie" (cytat z: K-Pax)
 
Do góry