Mac os X

naimad007

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2007
Posty
228
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z Arnhem
Yo moze ktos wie skad mozna sciagnac najlepiej polska wersje Mac OS X na PC ?? ?? jesli tak to prosze o pomoc i jak najwiecej inf o tym systemie. Z gory dzieki pzdr
 

myszczu007

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
525
Punkty reakcji
0
Opis torrenta:

MAC OS X 10.4 Tiger + VMware Workstation 5.0 + instrukcja [Macintosh]

Zestaw do uruchomienia MAC OS X 10.4 Tiger na komputerku PC zwiera iso systemu i VMware Workstation 5.0 oraz instrukcje obsługi. Mam nadzieje, że się spodoba :) bo ściągałem swoja krwawicą na mule. To nie jest Fake nie wiem jak na AMD, ale na Intelach sie odpala.


Niestety PL nie mogłem znaleźć
Plik torrent w załączniku
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
po pierwsze nie ma polskiej wersji mac os x, jest tylko polonizator który blokuje pewne funkcje systemowe

po drugie na jakim sprzęcie chcesz to uruchomić ?

po trzecie mac os x nie jest tak ekstremalny jak linux ;)
 

Hwori

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2007
Posty
283
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
ja to moge wiedzieć?
Linuks jest chyba najbardziej stabilny i najładniej wygląda. Niestety nie wszystko po nim chodzi ale niedawno wyszło nowe jajko do Mandrivy oraz nowe KDE więc będzie tego więcej. :tańczy:
Zobacz ten filmik może zmienisz zdanie. Do tego Mac OS X nie jest zbyt popularny w Polsce oraz możesz mieć problemy z konfiguracją sprzętu itp. Jeżeli chcesz się przesiąść na legalne oprogramowanie to ściągnij Linux.
Pozdro
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
A co ma popularność w polsce do tego ? W usa jest bardzo popularny sprzęt i soft apple więc nie ma problemu z oprogramowanie. Co do konfiguracji sprzętu, w mac os x jest tak że albo działa albo nie, stąd padło moje pytanie jaki ma sprzęt i wtedy by dostał odpowiedź czy w ogóle warto mu ściągać i się bawić w to.

edit:

wracając do stabilność to nie wiem czy ci się uda przebić linuxem stabilność osx, a jak oba będą chodzić na rasowym maczku to marzenia żeby linux był bardziej stabilny.
 

Hwori

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2007
Posty
283
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
ja to moge wiedzieć?
No ale mi chodzi o stabilność na PC a nie razowym "maczku". Bo Winda na 100% Linuksowi nie podskoczy jeśli o stabilność.
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Ja nawet nie znam innych systemów opocz Windowsa i Linuxa
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
Linuks jest chyba najbardziej stabilny i najładniej wygląda. Niestety nie wszystko po nim chodzi ale niedawno wyszło nowe jajko do Mandrivy oraz nowe KDE więc będzie tego więcej. :tańczy:
Zobacz ten filmik może zmienisz zdanie. Do tego Mac OS X nie jest zbyt popularny w Polsce oraz możesz mieć problemy z konfiguracją sprzętu itp. Jeżeli chcesz się przesiąść na legalne oprogramowanie to ściągnij Linux.
Pozdro
Refresh po 3-4 latach ;]
Linux jest przede wszystkim bardzo możliwy do rozbudowy, przeróżne configi, wręcz dostęp do kodu źródłowego!:) Ale to ma również drugą stronę medalu - czasami trzeba się pomęczyć, by mieć system jak należy ;)


Odnośnie tematu : Majka to aktualnie moje techniczne marzenie numer 1, pomimo początkowego dystansu (m.in cena, różne opinie na temat innych produktów apple'a) kilka osób stanowczo zmieniło moje zdanie. Narzędzie idealne do pracy ! Żadnych problemów technicznych, fajne narzędzia, wszędzie jedna wersja systemu - więc argument o gorszym sprzęcie jest chybiony, bo jest wręcz przeciwnie - nie ma problemów z różnym sprzętem i systemami, system śmiga super, wieszanie, reinstalacje ? A co to ?! ;D Śliczny design - prawdziwa klasa! , cholernie wygodna klawiatura (miód po prostu, przy niej mój i tak wygodny thinkpad wysiada w przedbiegach ;p ) , dla osób pracujących wcześniej na unixach/unixopodobnych brak problemu z przejściem.

Wada główna Majki to oczywiście cena, z drugiej strony to produkt na lata (wolniej się starzeje) . Przy wyjściu nowych systemów płacisz 100-150 zł za profesjonalny produkt, a nie krocie za syf pokroju M$. Czy mimo wszystko oddałbym duszę Jabolom ?
Absolutnie nie ! Linux to super narzędzie, w wolnej chwili można pogrzebać w nim, jest sporo fajnych rzeczy, jego idea, to taki system stworzony wręcz dla pasjonatów ;-)
Majka to inna bajka, to super narzędzie do pracy, gdzie linux po prostu byłby problemem.

Pozdrawiam :)
 

flavon01

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Jakiś czas temu (ładne pare lat) "bawiłem się i próbowałem zainstalować MAC OS na PC.
Tu poniżej linki na ten temat - zgromadzone w tym czasie

http://www.hardmac.com/news/2005/08/10#4352
http://www.myapple.pl/think-different/10710-mac-os-x-na-pc.html
http://torrenty.org/torrent/117490
http://oreilly.com/windows/archive/PearPC.html

Byłem ciekaw, jak będzie hulać Mac OS na PC - całkiem, całkiem. na kompie miałem Intela i w miarę dawał radę

Co do ceny maców to zalezy jak na to patrzeć. Faktem jest, że kupiony komp praktycznie się nie starzeje - jest na wiele lat, bez zawieszania się, nerwów jakie miałem przy PC, mnóstwa programów anty... coś tam i to wszytsko zamulało okropnie. Dodatkowo przeinstalowanie windy conajmniej dwa razy w roku. Nie mówiąc o podłączeniu czegokolwiek do PC. W mac-u np podłaczam drukarke i mogę NATYCHMIAST drukować, bez czekania na "kreatora" instalowania sprzętu.

Takie moje powiedzenie (tylko bez obrazy):
"PC jest dla wykształconych a mac..." - dlatego wolę maca :)
"Chcesz mieć świety spokój? Kup sobie Maca". :)
Nie miałem nigdy zdrowia do ciągłego "grzebania" i dociekania "dlaczego"? a znowu...?
 

Ghandi

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2012
Posty
48
Punkty reakcji
0
pomyślałeś kiedyś czym się różni komputer appla od klasycznego PC? bo różni się tylko systemem, więc ja się pytam, skąd ta cena? Poza tym, każdy MacOS X jest zrobiony pod konkretną serię, wybacz, gdybyś wymontował dysk twardy z jednego maca i wrzucił do drugiego (z systemem) to by to nie zadziałało na 90%, musiałbyś mieć cholerne szczęście, a z windowsem jest inaczej, dlatego śmiesznym byłoby gdyby OS X się wieszał skoro jest robiony pod konkretny komputer, Windowsa zainstalujesz niemal na wszystkich sprzętak komputerowych, tyle w temacie
 
Do góry