łuszczyca na głowie, jak z tym walczyć?

N

Noc666

Guest
Najlepiej idź do lekarza. Jeżeli nie znasz żadnego to poszukaj sobie jakiegoś w okolicy np poprzez spis lekarzy. tam jest tez dużo komentarzy i opinii pacjentów.
 

Piniata

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
A olej konopny? Dużo się słyszy o jego działaniu i tak teraz szukam po forach, żeby znaleźć jak najwięcej opinii. W sklepach ze zdrową żywnością czy też zielarskich raczej się nie spotykam z tym olejem, jednak w necie są sklepy z tym olejkiem i kosmetykami z niego, np. konopnymarket. Wiem, że jest olejek cbd, ale są też takie większe oleje, które chyba mają nieco inny skład. Do tego specjalne kremy, balsamy czy nawet szampon na bazie konopi. Chętnie kupię, tylko po prostu zastanawiam się, czy to działa, czy jest sens np. inwestować w olejek cbd, który do najtańszych nie należy.
 

mari_jane

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2016
Posty
17
Punkty reakcji
0
Mi pomagają wyłącznie preparaty Febumed'u (wielbię serię Dr. Michaels'a). Dawniej, stosowałam maści ze sterydami, które rzeczywiście były skuteczne, jednakże objawy szybko wracały (nasilone).
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Spróbuj z HB Jeunesse, tym powiększającym objętość włosów - powinien zdecydowanie dać radę i odmienić sytuację. Powiedzmy, że u mnie wygląda to o wiele lepiej. Z dnia na dzień nie da się osiągnąć wielkich efektów, dopiero po pewnym czasie zmiana będzie spora, ale z każdym kolejnym myciem powinno być tylko lepiej.
 

magma_m

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
Zgadzam się z @mari_jane - "dr. Michaels" naprawdę dobrze radzi sobie z problemami skórnymi. Z tego co wiem, pomaga nie tylko przy łuszczycy, ale też przy "AZS".
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Ja posiadam niestety ten sam problem, tyle ze on nie na glowie pojawia sie ale glowa + twarz. Polecam udac sie do lekarza, mi przepisal specjalny zel do glowy ktory mam myc wlosy, dostalem kilka tabletek na to i jakos dziala. Jest na razie dobrze, lepiej niz kiedykolwiek. Pracuje w pracy w ktorej tez jest kurz i masa pylu i nie wiem czy to na twarzy nie jest spowodowane wlasnie tym, a nie luszczyca. Niestety na glowie odchodza mi czasem ogromne platy, cala czerwona glowa i rowniez myslalem ze to nie luszczyca. Polecam zapytac lekarza rodzinnego o taki zel jak moj, bezwonny i bezbarwny.
 

czrn

Zbanowany
Dołączył
9 Grudzień 2021
Posty
13
Punkty reakcji
0
Ponawiam pytanie. Mam sporą łuskę i nie wiem co robić.
 

Karpatie

Zbanowany
Dołączył
28 Maj 2021
Posty
57
Punkty reakcji
1
U mnie sprawdza się
  • olejowanie skory głowy, (olej z korzenia łopianu lub orientana kokosowa) nakładanie turbanu i czapki tak z 2h
  • smarowanie zmian za uszami mascia z wit A
  • mycie na przemian szamponami: siarkowym, micelarnym, paraderm z dziegciem i octopiroxem, syberyjskim z łopianem, świetnie sprawdza się również seria Psorisel https://psorisel.pl/
Polecam tez suplementowac omegi (eye Q z olejem z wiesiołka ) oraz skóra/włosy/paznokcie (gdzie jest cynk i selen)
-zawsze suszyć włosy, nie powinno sie chodzić spac z mokrymi
 
Do góry