Łucznictwo - warto?

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
golgi napisał:
dlaczego? wystarczy 2,2 m wysokości i odległość do tarczy- i można strzelać.
Cała przyjemność ze strzelania jest na powietrzu. Wiatr utrudnia sprawę i od razu czujesz, że nie jest to tak banalne jakby się mogło wydawać.
Jakiś czas temu znajomy dał mi postrzelać z takiego drewnianego łuku i chyba mnie zaraził pasją. Wiecie gdzie można dorwać takie łuki? Nie chce plastiku, czy tworzyw.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Volian napisał:
Cała przyjemność ze strzelania jest na powietrzu. Wiatr utrudnia sprawę i od razu czujesz, że nie jest to tak banalne jakby się mogło wydawać. Jakiś czas temu znajomy dał mi postrzelać z takiego drewnianego łuku i chyba mnie zaraził pasją. Wiecie gdzie można dorwać takie łuki? Nie chce plastiku, czy tworzyw.
Taki łuk z naturalnego drewna może słono kosztować, może zastanów się najpierw nad jakimś amatorskim sprzęcikiem.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
Taki łuk z naturalnego drewna może słono kosztować, może zastanów się najpierw nad jakimś amatorskim sprzęcikiem.
Jeśli okaże się to słomiany zapał to trochę szkoda pieniędzy. Widziałem w sumie najtańsze łuki od 250 zł dopiero, a to trochę za dużo jak na amatorską zabawkę
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie bardziej kręcą mnie kusze ale niestety trzeba na nie mieć pozwolenie :( Parę razy strzelałam z łuku i było całkiem fajnie ale preferuję paintball :)
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
Zdecydowanie bardziej kręcą mnie kusze ale niestety trzeba na nie mieć pozwolenie Parę razy strzelałam z łuku i było całkiem fajnie ale preferuję paintball
Da się w ogóle dostać gdzieś kuszę do kupienia nawet jak uzyskasz już pozwolenie??? Nigdy w sumie nie spotkałem się z kuszą na sprzedaż
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Volian napisał:
Jeśli okaże się to słomiany zapał to trochę szkoda pieniędzy. Widziałem w sumie najtańsze łuki od 250 zł dopiero, a to trochę za dużo jak na amatorską zabawkę
Jak się zaczynać bawić nawet amatorsko to nie można kupować tandety za 50zł. Lepiej poszukać używanego i następny kupić nie za 250 najtańszy a za 500 ale już konkretny.
corka napisał:
decydowanie bardziej kręcą mnie kusze ale niestety trzeba na nie mieć pozwolenie Parę razy strzelałam z łuku i było całkiem fajnie ale preferuję paintball
To jest pewien kłopot z tymi pozwoleniami, bo fakt że znacznie mocniejsze są kusze od łuków. Aco do paintballa to dużo grasz?? Masz już pełny komplet odzieży itd. czy dopiero powoli kompletujesz??
Volian napisał:
Da się w ogóle dostać gdzieś kuszę do kupienia nawet jak uzyskasz już pozwolenie??? Nigdy w sumie nie spotkałem się z kuszą na sprzedaż
Prawdę mówiąc nie wiem, trzeba by poszperać po militariach i zobaczyć.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
To jest pewien kłopot z tymi pozwoleniami, bo fakt że znacznie mocniejsze są kusze od łuków. Aco do paintballa to dużo grasz?? Masz już pełny komplet odzieży itd. czy dopiero powoli kompletujesz??
Myślisz, że koniecznie potrzebna jest specjalna odzież? Maska to tak, ale co więcej?


samoyed napisał:
Prawdę mówiąc nie wiem, trzeba by poszperać po militariach i zobaczyć.
Myślę, że i tak szybciej znajdziesz łuk niz kuszę.. Co do łuków jeszcze to polecacie jakieś modele?? Właśnie takie amatorskie.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Volian napisał:
Myślisz, że koniecznie potrzebna jest specjalna odzież? Maska to tak, ale co więcej?
Koniecznie dobre buty, przydają się bardzo rękawiczki bo bolą lapki jak się po nich dostanie, jakaś konkretna kórtka lekka, łatwo spieralna z farby i oczywiście maskująca do tego odpowiednie spodnie. To podstawa a później już można kompletować reszte.
Volian napisał:
Myślę, że i tak szybciej znajdziesz łuk niz kuszę.. Co do łuków jeszcze to polecacie jakieś modele?? Właśnie takie amatorskie.
ciężko powiedzieć myślę, że na chacie w internetowym sklepie warto poruszyć taką kwestię. O ile się orientuje to na militaria.pl jest taki chat.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
Koniecznie dobre buty, przydają się bardzo rękawiczki bo bolą lapki jak się po nich dostanie, jakaś konkretna kórtka lekka, łatwo spieralna z farby i oczywiście maskująca do tego odpowiednie spodnie. To podstawa a później już można kompletować reszte.
Dobre buty to jakie według Ciebie na taką zabawę?
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
Volian napisał:
Jakiś czas temu znajomy dał mi postrzelać z takiego drewnianego łuku i chyba mnie zaraził pasją. Wiecie gdzie można dorwać takie łuki? Nie chce plastiku, czy tworzyw.
szukasz typowo drewnianego luku ?
dlugi angielski ?



corka napisał:
Zdecydowanie bardziej kręcą mnie kusze ale niestety trzeba na nie mieć pozwolenie Parę razy strzelałam z łuku i było całkiem fajnie ale preferuję paintball
fajowe podejscie i pasje
nie chcesz zostac moja dziewczyna ? :)



samoyed napisał:
Volian, on 18 May 2016 - 21:17, said: Myślisz, że koniecznie potrzebna jest specjalna odzież? Maska to tak, ale co więcej? Koniecznie dobre buty, przydają się bardzo rękawiczki bo bolą lapki jak się po nich dostanie, jakaś konkretna kórtka lekka, łatwo spieralna z farby i oczywiście maskująca do tego odpowiednie spodnie. To podstawa a później już można kompletować reszte.
na to mamy dwie szkoly i kilka watkow na tym forum :)
ja uwazam ze maska i gogle wystarcza do gry i zabawy, reszta to udogodnienia tylko, ale nieniezbedne



Volian napisał:
Dobre buty to jakie według Ciebie na taką zabawę?
militarne
magnum, protektor, grom



Volian napisał:
Co do łuków jeszcze to polecacie jakieś modele?? Właśnie takie amatorskie.
ale znalazles gdzies taki strickte drewniany ?
bo ja widzialem tylko kompozytowe z okleina drewniana
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
czechu napisał:
Co do łuków jeszcze to polecacie jakieś modele?? Właśnie takie amatorskie.
ale znalazles gdzies taki strickte drewniany ?
bo ja widzialem tylko kompozytowe z okleina drewniana
no, już raczej nikt nie robi z wygiętej leszczyny, bo skoro technika daje lepsze możliwości to chyba warto skorzystać z dobrodziejstw nauki, nie?
Volian napisał:
Koniecznie dobre buty, przydają się bardzo rękawiczki bo bolą lapki jak się po nich dostanie, jakaś konkretna kórtka lekka, łatwo spieralna z farby i oczywiście maskująca do tego odpowiednie spodnie. To podstawa a później już można kompletować reszte.
Dobre buty to jakie według Ciebie na taką zabawę?
a na olimpiadzie łucznicy stali w adidaskach, więc militarne gromy to przesada chyba

Volian napisał:
Zdecydowanie bardziej kręcą mnie kusze ale niestety trzeba na nie mieć pozwolenie Parę razy strzelałam z łuku i było całkiem fajnie ale preferuję paintball
Da się w ogóle dostać gdzieś kuszę do kupienia nawet jak uzyskasz już pozwolenie??? Nigdy w sumie nie spotkałem się z kuszą na sprzedaż
nie kupisz bo nie sprzedają, bo nie ma komu sprzedać, bo nikt nie ma pozwoleń, ale myślę, że w sklepach militarnych będą wiedzieć.
 

Carbid

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2015
Posty
46
Punkty reakcji
0
golgi napisał:
no, już raczej nikt nie robi z wygiętej leszczyny, bo skoro technika daje lepsze możliwości to chyba warto skorzystać z dobrodziejstw nauki, nie?
niby tak ale taki oldschool w postaci łukuz drewna chyba ciekawszy od tworzywa.


golgi napisał:
a na olimpiadzie łucznicy stali w adidaskach, więc militarne gromy to przesada chyba
Bo na olimpiadzie stzrelają do tarczy nie do ruchomych celów i się nie przemieszczają po lesie.


golgi napisał:
nie kupisz bo nie sprzedają, bo nie ma komu sprzedać, bo nikt nie ma pozwoleń, ale myślę, że w sklepach militarnych będą wiedzieć.
Może jak jakiegoś majstra się znajdzie to zbuduje odpłatnie.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
Carbid napisał:
niby tak ale taki oldschool w postaci łukuz drewna chyba ciekawszy od tworzywa.
Zawsze to jakas nowość pośród miłośników tego sportu, bo jak sadze niewiele osób z takimi drewnianymi chodzi


Carbid napisał:
Bo na olimpiadzie stzrelają do tarczy nie do ruchomych celów i się nie przemieszczają po lesie.
Do jakich ruchomych celów niby chcesz w lesie strzelać? Raczej strzelanie do zwierząt amatorsko i z łuku jest zabronione



Carbid napisał:
Może jak jakiegoś majstra się znajdzie to zbuduje odpłatnie.
za kaskę to wszystko ludzie zrobią i zbudują. Wystarczy znaleźć kogoś z zapałem.
 

Carbid

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2015
Posty
46
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Zawsze to jakas nowość pośród miłośników tego sportu, bo jak sadze niewiele osób z takimi drewnianymi chodzi
Teraz wszyscy mają łuki bloczkowe z celownikami optycznymizrobione z tworzywa itd. a taki prosty drewniany to już zapewne przeżytek ale jak się łukiem bawić to tylko klasycznym.


Volian napisał:
Do jakich ruchomych celów niby chcesz w lesie strzelać? Raczej strzelanie do zwierząt amatorsko i z łuku jest zabronione
Palenie ognisk w lasach też jest zabronione a ludzie je jednak palą. Podobnie jest z wieloma innymi zabronionymi rzeczami. można sobie zawsze jakiś tor przeszkód zrobić albo ptaki strącać.


Volian napisał:
za kaskę to wszystko ludzie zrobią i zbudują. Wystarczy znaleźć kogoś z zapałem.
Albo kogoś bez zapału ale ze sprzętem a samemu mieć odpowiednią gotówkę.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
Carbid napisał:
Teraz wszyscy mają łuki bloczkowe z celownikami optycznymizrobione z tworzywa itd. a taki prosty drewniany to już zapewne przeżytek ale jak się łukiem bawić to tylko klasycznym.
Kiedyś można było sobie samemu zmontować amatorski łuk z patyka i czegoś ala cięciwy i zabawa była przednia, a teraz dzieciaki jak chcą łuk do zabawy to prosto do sklepu najlepiej...


Carbid napisał:
Palenie ognisk w lasach też jest zabronione a ludzie je jednak palą. Podobnie jest z wieloma innymi zabronionymi rzeczami. można sobie zawsze jakiś tor przeszkód zrobić albo ptaki strącać
Do takiej "zabawy" to już trzeba mieć konkretny łuk, oko, i ostre strzały jeśli chcesz upolować ptaka na niedzielny obiad :p


Carbid napisał:
Albo kogoś bez zapału ale ze sprzętem a samemu mieć odpowiednią gotówkę.
W sumie jak się poszuka po necie to można znaleźć kuszę pistoletową za trochę ponad 150 zł, albo normalną za 1,5 tyś :) W dobie sklepów internetowych można dostać wszystko
 

migotka

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2016
Posty
26
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Kiedyś można było sobie samemu zmontować amatorski łuk z patyka i czegoś ala cięciwy i zabawa była przednia, a teraz dzieciaki jak chcą łuk do zabawy to prosto do sklepu najlepiej...
Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Mamy inne czasu i wszystko jest dostępne od ręki. Czemu by z tego nie korzystać? :)

Volian napisał:
Do takiej "zabawy" to już trzeba mieć konkretny łuk, oko, i ostre strzały jeśli chcesz upolować ptaka na niedzielny obiad :p
Strzelanie do jakiejkolwiek żyjącej istoty dla zabawy jest głupie i okrutne. Istnieje wiele lepszych sposobów na podbudowanie swojej samooceny i męskości. Np. takie podobne słowo - samoobrona.

Volian napisał:
W sumie jak się poszuka po necie to można znaleźć kuszę pistoletową za trochę ponad 150 zł, albo normalną za 1,5 tyś :) W dobie sklepów internetowych można dostać wszystko
Czym jest kusza pistoletowa?
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
kusza pistoletowa to taka ze spustem analigocznym jak w pistolecie.
Myslę, że nie ma co dywagować odnośnie kuszy, lepiej wrócić do tematu łuków, bo to i lepszy temat i legalny
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
migotka napisał:
Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Mamy inne czasu i wszystko jest dostępne od ręki. Czemu by z tego nie korzystać?
Chociażby dlatego nie warto kupować każdego bzdeta dzieciakom, że zabija to ich kreatywność gdy dostają wszystko gotowe plastikowe i nietrwałe. Jak pokombinuje i z pomocą ojca czy dziadka sam zmajstruje łuk to myślisz że nie zapamięta tego? Może i przy okazji nauczy się obsługiwać podstawowe narzędzia warsztatowe jeżeli jest w odpowiednim wieku


migotka napisał:
Strzelanie do jakiejkolwiek żyjącej istoty dla zabawy jest głupie i okrutne. Istnieje wiele lepszych sposobów na podbudowanie swojej samooceny i męskości. Np. takie podobne słowo - samoobrona.
Tutaj się zgadzam i też nie popieram polować na cokolwiek. Jak mamy się bawić to można wziąć tarcze i strzelać do celu. Równie dobra zabawa, a nie krzywdzimy żadnych zwierząt.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Może trochę odbiegnę od tematu, ale zaintrygowało mnie pytanie postawione w nazwie tematu. Czy warto. No cóż, jeśli ktoś szykuję się na mongolskie najazdy albo planuje zabawę w Robin Hooda, to pewnie warto. A jeśli to już bardziej kwestia chcenia i kaprysu.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
jeżeli pytanie czy warto odnosi się do zasadności wyboru tego hobby to moją odpowiedzią jest to, że warto. bo to naprawdę relaksujące i satysfakcjonujące hobby
 
Do góry