LO bez profili?

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
Czy w waszych miastach też działają takie licea "bez profili"? Wygląda to mnie więcej tak że, w klasie I i II uczniowie różnych klas uczą się takiej samej porcji materiału. Dopiero w klasie III, kończą większość przedmiotów i uczą się międzyoddziałowo na poziomie rozszerzonym 2 dowolnie wybranych przez siebie przedmiotów, które zamierzają zdawać na maturze. Pomysł jest o tyle ciekawy że, podobno przynosi lepsze rezultaty niż "tradycyjne profile"
 

Iza.

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2009
Posty
516
Punkty reakcji
8
Miasto
Małopolska
U mnie nie ma czegoś takiego. Powstają coraz to nowsze profile, żeby przyciągać uczniów.
Chociaż myślę, że pomysł fajny, bo nie każdy po gimnazjum wie co chce dalej robić.
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Wydaje mi się, że jest to dobra alternatywa dla osób, które nie wiedzą do końca co chcą robić po liceum... Ale nie ma się co oszukiwać, że zwiększona liczba godzin z jakiegoś przedmiotu w I, II i III klasie to nie to samo co w tylko w III...
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
wydaje mi się, że brakłoby tych godzin w ostatniej klasie, tym bardziej że klasa maturalna jest przecież krótsza o dwa miesiace.. ;o
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
nie slyszalem o czyms takim, ale pomysl wydaje sie dobry. ogolnie to w kazdym liceum powinno byc tak, ze w trzeciej klasie uczysz sie tylko tych przedmiotow, do ktorych chcesz sie przygotowac na mature. po co w klasie maturalnej zaprzatac sobie glowe biologia, historia, polskim czy innymi przedmiotami jesli zalezy ci na dobrym zdaniu matury z czegos innego.
 

justyna888

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2009
Posty
132
Punkty reakcji
2
Miasto
kraków
w moim LO było tak ze w 1 klasie mieliśmy wszyscy ten sam materiał i więcej godzin np historii , żeby nie było tego już w 3 klasie natomiast w 2 klasie mieliśmy takie osobne rozszerzenia z tego co zdajemy na maturze i wymieszali wszystkie klasy i np ja zdawałam matme i na rozsz. bylo z 12 osob tylko i dalej byly przedmioty te nie potrzebne ale juz mniej bo wiekszosc w 1 klasie przerobiona , a 3 klasa to juz tylko przedmioty maturalne i ten system bardzo fajny , mature zdalam z dobrym wynikiem , ale z tego co slyszalam to w tej szkole co chodzilam to jak skonczylam to wprowadzili od 1 klasy znowu te profile , chyba ze przeszli do starego systemu ;)
 

DiamondLady

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2009
Posty
389
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
zmc city
u mnie tego nie było :( a szkoda bo właśnie jak już ktoś napisał większość osób po gimnazjum jeszcze nie jest zdecydowana co chce robić i do jakiej iść klasy, są coraz to nowe profile wymyślane a wszystkie guzik warte
 

KochamKamila

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2009
Posty
148
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
WrocLove :)
u nas jest tak, że w pierwszej klasie, każda z klas ma tą samą liczbę godzin (z danych przedmiotów), a w drugiej klasie, już są dane do profilu, a już w trzeciej klasie, odpada dana liczba przedmiotów 'niepotrzebych.'
 

aaaaa2

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
132
Punkty reakcji
1
Moja mama mi mówiła, iż wybranie profilu w Liceum to jak wybranie już zawodu, później też trudniej na studiach jest. Dlatego moim zdaniem lepiej ogólnie iść.

Co do szkół jak dobrze słyszałem to u mnie są bez i z profilami ;s
 
Dołączył
14 Lipiec 2009
Posty
193
Punkty reakcji
21
Wiek
31
Miasto
DDZ
W moim mieście jest tylko jedna szkoła, która otworzyła taki profil. Jest to na prawde dobra alternatywa dla niezdecydowanych.
 

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
u nas jest tak, że w pierwszej klasie, każda z klas ma tą samą liczbę godzin (z danych przedmiotów), a w drugiej klasie, już są dane do profilu, a już w trzeciej klasie, odpada dana liczba przedmiotów 'niepotrzebych.'
W mojej szkole jest trochę inaczej. W pierwszej i w drugiej klasie każda klasa uczy się tego samego materiału. Dopiero w klasie trzeciej uczy się po 12h / na tydzień przedmiotów rozszerzonych i oczywiście "dodatkowo" tych niezbędnych (wf, j. obcy, polski, matematyka, j. obcy dod, religiii i GW) W praktyce takie rozwiązanie wypada najlepiej, ponieważ jesteśmy jedyną szkołą w powiecie z takim rozwiązaniem i najwyższą zdawalnością Matur ; )
 
Do góry