Literatura grozy, horror- co polecacie?

Brzydula112

Bywalec
Dołączył
13 Wrzesień 2008
Posty
170
Punkty reakcji
55
Miasto
Śląsk
Cześć!
Zwracam się do Was z prośbą o radę. Poszukuję książki, która ma być prezentem dla mężczyzny, który lubi czytać horrory. Jego ulubionym autorem jest S.King, jednak nie wiem czy kupić mu książkę jego autorstwa, ponieważ nie jestem pewna co już czytał a czego nie. Ostatnio zachwalał książkę (nie pamiętam tytułu), która opowiada o tym, jak jakiś człowiek przemierzał całe Stany Zjednoczone, żeby ratować kogoś bliskiego przed zombie. Ogląda serial The walking dead. Myślę, że spodobała by mu się książka w takich właśnie klimatach. Zombie, wampiry, niewyjaśnione historie. Możecie polecić mi jakieś ciekawe tytuły?
 
T

tomasas1

Guest
Eternia napisał:
Cześć!
Zwracam się do Was z prośbą o radę. Poszukuję książki, która ma być prezentem dla mężczyzny, który lubi czytać horrory. Jego ulubionym autorem jest S.King, jednak nie wiem czy kupić mu książkę jego autorstwa, ponieważ nie jestem pewna co już czytał a czego nie. Ostatnio zachwalał książkę (nie pamiętam tytułu), która opowiada o tym, jak jakiś człowiek przemierzał całe Stany Zjednoczone, żeby ratować kogoś bliskiego przed zombie. Ogląda serial The walking dead. Myślę, że spodobała by mu się książka w takich właśnie klimatach. Zombie, wampiry, niewyjaśnione historie. Możecie polecić mi jakieś ciekawe tytuły?
Z tego co się orientuję z to powieścią grozy jest "Ściana". Można by spróbować ją przeczytać :) Choć nie ma tam zoombi :D
 

Oxar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2011
Posty
205
Punkty reakcji
5
Tchnienie grozy-Zbiór opowiadań różnych autorów i Edgar Alan Poe.
 

tunia

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2007
Posty
107
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
tam gdzie spadają anioły...
Jeżeli chodzi o literaturę grozy, z całą pewnością mogę polecić twórczość Dean'a Koontz'a. To cała masa świetnych thrillerów i horrorów. Ostatnio sięgnęłam również po książki Simon'a Beckett"a, Chemisa Śmierci, Wołanie zza Grobu, Szepty Umarłych, Zapisane w Kościach - świetny cykl thrillerów medycznych.
 
Do góry