Lista PBF

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Od razu muszę poprosić o pomoc Moderatora działu, będzie musiał temat zastąpić, lub edytować mój własny post. W tym poście byłaby lista for będących w całości PBF-ami, podzielone byłyby na 3 grupy, światy autorskie, oparte na komercyjnych, i znane z gier/filmów/anime - przy większej ilości linków będzie podział na pod grupy :)

Proszę dawać linki do najlepszych Waszym zdaniem PBFów, ważne, by były aktywne.
Ja sam dam jak wrócę, już powinienem lecieć na autobus :p

Jak obiecałem tak daję, choć obecnie nie gram tam. Na dniach podam PBF Bleach mogący rywalizować z tym.

Anime:
bleach.iowoi.com
Opis:
Jest to gra osadzona w świecie znanym z anime Bleach. Gracze mają możliwość wcielenia się w Shinigami, bądź ich przeciwników, Hollow.
Po śmierci dusza ludzka musi udać się do społeczności dusz. Bywa jednak, że z jakichś powodów dusza pozostaje na ziemi. Odsyłaniem takich dusz i ochroną Soul Society zajmują się Shinigami wyposażeni w Zabójców Dusz - bronie przyjmujące najróżniejsze krztałty, przeważnie jednak miecze, które dają specjalne możliwości swoim Shinigami. Zagrożeniem dla SS są Hollow, upadłe dusze zmienione w potwory żywiące się innymi duszami.


Cechy neutralne:
-Brak postaci Kanonicznych.
-Akcja gry dzieje się wiele lat po akcji anime
-Rozgrywka przeważnie w grupach 1gracz-1MG (Rzadziej rozgrywki wieloosobowe, jeśli kilku graczy ma wspólnego MG i ten ma na to ochotę)
-Dostępne rasy/profesje:
Dusza (proste, każdy wie kto to dusza.)
Człowiek (Jeszcze łatwiej. Ludzie mają możliwość odkrycia w sobie specjalnych mocy, często wielopoziomowych)
Quincy - klan wyspecjalizowany w niszczeniu Hollow. Łucznicy. W przeciwieństwie do Shinigami Hollow zniszczony przez nich przestaje całkowicie istnieć.
Bounto - dusze powstałe w wyniku nieudanego eksperymentu w SS, żyją na ziemi. By się wzmocnić wchłaniają dusze żywych, każdy z nich posiada swoją 'lalkę' o specjalnych właściwościach i charakterze.
Shinigami - Bogowie śmierci ochaniający ziemię i SS, powstali z dusz umarłych lub narodzonych w SS.
Hollow - Dusze grzeszników, lub pożarte dusze przez innych Pustych. Odczuwają wielki głód który zaspokoić można tylko innymi duszami. Charakteryzują się białymi maskami i dziurą w tułowiu. Łączą się w Menosów, z których czasem powstają silniejsze wersje tych istot.
Vizardzi. - Shinigami wyrzutki. Z ich własnej woli lub w wyniku przypadku powstaje wewnątrz nich Hollow, którego moc opanowali. Przemiana w Vizarda jest króttkotrwała i męcząca.
Arrancar - Powstali z Hollow, opanowując część mocy Shinigami.


Zalety:
+Wysoka jakość postów
+Oryginalny system względem obecnych PBFów
+Równy start wszystkich graczy
+Brak możliwości startu jako Vizard lub Arrancar - można nimi stać się tylko w rozgrywce
+Możliwość zmiany postaci (Człowiek -> Dusza, Dusza-> Shinigami, Dusha->Hollow itp)
+Podział atutów na pozytywne (zalety) i negatywne (wady). I pierwsze i drugie można też nabyć w rozgrywce (te drugie łatwiej)
Wady
-Ciężkie początki
-Wymagana baaardzo długa historia postaci i nie mały opis wyglądu oraz charakteru. Bywa to męczące, jako że historia też nie może być przesadzona, musi pasować do realiów świata, które niektórzy gracze poznają nie z anime a właśnie z gry. W historii trzeba też uwzględnić cechy postaci zawarte w atutach (np szybka regenracja itp)
-Wady przydzielane są o wiele cięższe, niż ułatwienia z zalet.
-Brak rozgrywki wolnej (nie kontrolowanej przez MG, polegającej na spotkaniach graczy w różnych lokacjach.)
-Moc Zanpaktou wybiera MG. Gracz nie zna jej aż do opanowania Shi-kai/Ban-kai, nie zna też avatara swojej broni do czasu kiedy pierwszy raz go spotka.
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Nim stało się "coś" była pustka, a miano jej nicość - pustka nazwana. W nicości zalążek był tego, co zwiemy "czymś", gdyż nicość ta "była" w potencji, a to czas przeszły od "jest" w potencji. Jeżeli coś było lub jest, to znaczy, że ma cechę bycia. Czy nicość może być wtem niebytem? Niebytu nie ma, nie sposób wszak o nim pomyśleć, gdyż każda myśl tworzy "coś", a coś nie może być ów niebytem. Czy nicość wtem istniała, skoro rozum szepcze - nicości nie ma...

To, że mnie nie widać, nie znaczy, że mnie nie ma. Oto jestem "ehre asher ehre".

Trzy lata temu z okładem miałem przyjemność piastować opiekę nad tutejszym działem RPG w roli moderatora oraz MG. Ostatecznie jednak z funkcji tych zrezygnowałem, uznając, iż forum tak wielkie i tak różnorodne jak forumowisko.pl nie spełnia moich oczekiwań odnośnie poziomu i klimatu gry. Gracze przychodzili, odchodzili, nic nie motywowało ich do regularnego pisania, zaś poziom jaki swoją grą reprezentowali również bywał różny. Zwerbowany zostałem do innej, młodej, nielicznej grupki tworzącej ówcześnie forum poświęcone tylko i wyłączone tematyce Role Playing Games. Forum to chciałbym w tej chwili Wam zaprezentować.

Tales and Legends istnieje już od 5 lat. Mogę śmiało i bez przesady stwierdzić iż jest jednym z najlepszych for PBF w sieci a zdecydowanie najlepszym, jaki znam. Nie bazujemy na niczyjej pracy, ani żadnym "kupnym" systemie. Wszystko stworzyliśmy sami, pracując totalnie od podstaw, bezinteresownie, dla samej przyjemności grania. Posiadamy własny, autorski system mechaniki, który śmiało może konkurować z niejedną produkcją komercyjną. Gramy we własnym świecie dark-fantasy, systematycznie tworzonym z przygody na przygodę przez dziesiątki osób połączonych wspólną pasją. Doświadczone grono MG dba o wysoki poziom rozgrywanych sesji. Zajmujemy się tym od pięciu lat i uwierzcie na słowo - znamy się na swojej robocie. Obecnie licznik pokazuje 347 rozegranych sesji, na niemożliwej do przeliczenia liczbie stron i postów, oraz kosmiczne ilości exp ;). Mało tego, nasz forumowy programista stworzył specjalnie na potrzeby Tales and Legends w pełni oskryptowany generator kart postaci, który pozwoli każdej nowej osobie krok po kroku przejść przez wszystkie niuanse i kruczki systemowe w ciągu kilku kliknięć.

Co tu dużo mówić, zachęcam do dania nam szansy. Prowadzimy aktualnie szeroko zakrojoną akcję "świeżej krwi" dla forum, które w ciągu ostatniego roku przetrwało kryzys związany z kompletną reorganizacją jego zasad. Teraz jednak chcemy znów działać na pełnych obrotach. Chcemy by krew znów zbrukała nasz ostrza, zaś by gardła bardów chrypły od chwalenia naszych czynów!



TaL na facebooku

Ehre asher ehre.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Chętnie się zapoznam z waszym światem i całym forum. Kto wie, może zawitam do jakiejś sesji chociaż sam staram się sklecić sesję na tutaj na forumowisku. Powstrzymuje mnie tylko to że zmieniłem trochę kanwę mego autorskiego świata i muszę to wszystko teraz spisać :p W każdym razie wasza strona wygląda obiecująco i bardzo zachęcająco.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Droga Shinobi, jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy PBF w Polsce w tematyce Naruto. Reprezentuje typ PBF o braku stałych Mistrzów Gry, zamiast nich są Musha, tymczasowi pracodawcy i Sędziowie zajmujący się rozstrzyganiem walk między graczami.
Gra stawia na Storry Telling, zrezygnowano z atrybutów, Punkty życia i Chakry są procentowe, a siłę shinobi określa jedynie jego ranga (Student Akademi, Genin, Chunin, Tokubetsu Jounin, Jounin, High Jounin (Kage bez funkcji)). Wprowadzono trzy poziomowy rodzaj talentu, umiejętności Wrodzone i Nabyte. Reszta to pomysł i plan gracza, Każdy zależnie od swojego klanu, żywiołu, talentu i rangi może się uczyć określonych technik.
Techniki mają ścisłe opisy: wykorzystując ich cechy, zależności, efekty uboczne gracze mogą toczyć walki, gdzie ważniejsze od siły jest wykorzystanie wyżej wymienionych właściwości technik i zaskoczenie przeciwnika. Za pomocą funkcji [ mod ] gracze mogą ukrywać część swoich działań, jeśli fabularnie nie mógłby przeciwnik ich zobaczyć, dzięki czemu zaskoczenie wroga może być realne.
Nasz PBF skupia się coraz bardziej na fabularnym aspekcie rozgrywki, fabularne dokonania postaci też wpływają na szansę awansu, czy na możliwość zdobycia wyjątkowych przedmiotów lub funkcji społecznej postaci, jak i funkcji moderatorskiej gracza.
Ok, w reklamach nie jestem dobry, kto lubi klimat anime, jest kreatywny i ma czas niech wbija. PBF nie jest mój ani w 1%, ale warto go reklamować :)
 
Do góry