Linux na dyskietkach

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
Zatem... mam sobie starego lapka. Jest on na tyle stary że nie posiada cd-romu tylko stację dyskietek. W związku z tym poszukuję jakiegoś pingwinka którego mógłbym zainstalować przez dyskietki. Ważne jest też dla mnie środowisko graficzne ( nie ważne jakie byleby było). Im dystrybucja łatwiejsza w użyciu tym lepiej, bo z pingwinem nie miałem wiele do czynienia
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
Będzie ciężko.

Możesz spróbować Arch linux program instalacyjny powinien zmieścić się na fdd ale potem wymaga polaczenia z netem (zwykle eth)
Tylko tam nic sie z automatu nie zrobi, ale dobra dokumentacja jest wiec przy znajomości podstawi i z dokumentacją dasz radę.
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
ten lapek to zabytek, tu nie miejsca na połączenie z netem :p no chyba że jakieś egzotyki przez rs232 albo port równoległy :lol: o ethernet (jeśli o to Ci chodziło) można tylko pomażyć.

a jeżeli linuks to jaki system (oczywiście graficzny) poleciłbyś? Poza windą 3 bo coś się zainstalować nie chce :/
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
JAkie ciezko, od groma jest mozliwosci instalacji roznych linuksów z dyskietki.

Google nie boli, jest masa ciekawych tematów o tym.
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
no to pokaż mi te dyskietowe dystrybucje ;)

poniżej 100mhz z graficznym kiepsko to widzę, choć może taki xfce albo fluxbox jakoś da radę o ile się zmieści na hdd
 

Pavulon

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
Najlepsze są odpowiedzi typu "google nie boli", "poszukaj na google" itp. To po co są te cholerne fora dyskusyjne? Czy nie po to, aby wymieniać się doświadczeniami i wiedzą? Ludzie, ogarnijcie się. Jeśli nie znacie rozwiązania poruszonego problemu, darujcie sobie odpowiedzi, z których nic nie wynika! Sory, że tutaj to piszę, ale to już któryś post który dziś przeglądam i widzę taką beznadzieję.
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
debian jest chyba na dyskietkę (przy czym resztę trzeba zciągnąć z neta ;p )
 

hellboy

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
384
Punkty reakcji
5
Miasto
Okolice Wrocka
Istnieje kilka dyskietkowych dystrybucji, no ale bez przesady, żeby zmieścić na 1,44 mb środowisko graficzne O,o
Jest chyba takie coś jak MuLinux, który posiada jako taki manager okien. - http://ftp.gwdg.de/linux/mulinux/download.html

Pozostaje jeszcze opcja pobrania środowiska (wraz z wymaganymi bibliotekami itp.) na inny komputer i podzielenia paczki na party wielkości 1,44mb. Tylko nie jestem pewien czy tar.gz itp można dzielić, i czy na takiej dystrybucji można normalnie kompilować.

PS. Nie zauważyłem daty założenia tematu ^^, no ale może komu innemu się przyda.
 
Do góry