Liceum, później wojsko

Koniu94

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam
Jestem z rocznika 94, w tym roku kończę ostatnią klasę gimnazjum, no i mam mały problem ponieważ nie wiem czy iśc do liceum ogólnego, do którego mam bardzo blisko, czy do liceum z profilem wojskowym(musiałbym dojeżdżać ponad 10km). Jak wynika z poprzedniego zdania che później służyć/pracować(nie wiem dokładnie jak to określić, chodzi mi o to żebyć żołnierzem zawodowym. Wiem że pewnie lepiej iśc do tego z woskowym profilem, ale tam jest tylko2h tygodniowo przysposobienia. a więc troche mało. Jak myslicie będzie szansa dostać się do wojska po zwykłym ogólniaku?
 

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 264
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
Ależ naturalnie, że istnieje możliwość rozpoczęcia kariery wojskowej po skończeniu liceum ogólnokształcącego. Jeżeli zdołasz napisać bezproblemowo maturę, to również istnieje możliwość udania się do szkoły podoficerskiej, ale warunkiem jest posiąść wykształcenie średnie maturalne. Również istnieje możliwość zostania szeregowcem zawodowym, lecz musi być spełnienie warunku ukończenia gimnazjum.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
tak naprawdę gdy idziesz na tego typu studia nie liczy się to czy chodziłeś do liceum lub technikum wojskowego. najważniejsza jest matura. u mnie w mieście też jest takie technikum i oprócz 2h PO mają coś w rodzaju praktyk w lasach, poligonach w soboty(nie wiem jak u ciebie)także można się w pewnym sensie przygotować do tego zawodu..
 

olapol1993

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2008
Posty
408
Punkty reakcji
5
Wiek
30
Miasto
No one knows :)
tak naprawdę gdy idziesz na tego typu studia nie liczy się to czy chodziłeś do liceum lub technikum wojskowego. najważniejsza jest matura.
Bez matury też można się zaciągnąć, ale trzeba liczyć się z tym, że nie osiągniesz większego stopnia niż starszy szeregowy ;)

A tak w ogóle to mam pytanie co do tematu wojska. Czym może zajmować się w wojsku kobieta? Nie koniecznie chciałabym byc typowym szeregowym (szeregową??) wysyłaną na misje itp. Czy np. po studiach cywilnych typu chemia, budownictwo można znaleźć pracę w wojsku??
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
A tak w ogóle to mam pytanie co do tematu wojska. Czym może zajmować się w wojsku kobieta? Nie koniecznie chciałabym byc typowym szeregowym (szeregową??) wysyłaną na misje itp. Czy np. po studiach cywilnych typu chemia, budownictwo można znaleźć pracę w wojsku??
po robotyce możesz np. pracować w bazie przy wyrzutni rakiet.
 

Koniu94

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja mature raczej zdam(może za 3 lata ;P) hmm a jeśli interesowała by mnie kariara to żeby dostać wyższy stopień trzeba maturę tylko czy jeszcze coś więcej(studia?)
 

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
Jak już chcesz wstąpić do wojska to tylko z Maturą. Wiesz co się robi z starszymi szeregowymi po kontrakcie? Nie można służyć jako st szeregowy już po kilkunastu latach - nawet jeżeli podczas służby służyłeś na jakiejś misji stabilizacyjnej. Najlepiej zdać maturę, ćwiczyć sprawność fizyczną i dostać się na podoficerską/oficerską, wtedy to ma jakiś sens...
 
Do góry