Liceum i bursa w Krakowie

Cherry97

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
1
Jestem z Katowic i chciałabym wybrać się do Liceum do Krakowa. Marzy mi się I LO, albo też II... Jeśli chodzi o profil to chcę iść na biol- chem. Chciałbym się dowiedzieć jaki jest próg punktowy do tych liceów. Jeśli chodzi o oceny to mam nadzieję, że uda mi się zdobyć 5 na koniec z biologii i z chemii, z matmy będę mieć raczej 5, a z polskiego 4. Liczę na średnio 25/30 pkt. z każdej części na egzaminie gimnazjalnym. Wliczając w to jeszcze kilka innych rzeczy będę mieć około 160 pkt. Prosiłabym też o opinie, szczególnie osób, które uczęszczają do tych liceów. Najbardziej interesuje mnie to, czy nauczyciele faktycznie uczą albo tylko piją kawę na lekcjach.
Tak odnośnie liceów... jakie LO ma najlepszy biol- chem w Krakowie i jaki jest próg do V ? :D
I jeszcze jedno, czy wie ktoś cokolwiek o bursie u Sióstr Felicjanek? Jaka cena, czy dobre jedzenie, ilu osobowe pokoje, czy jest internet, na ile godzin można wyjść itd. ? :)
 

karolaa7

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2012
Posty
212
Punkty reakcji
2
Cherry97 napisał:
Jestem z Katowic i chciałabym wybrać się do Liceum do Krakowa. Marzy mi się I LO, albo też II... Jeśli chodzi o profil to chcę iść na biol- chem. Chciałbym się dowiedzieć jaki jest próg punktowy do tych liceów. Jeśli chodzi o oceny to mam nadzieję, że uda mi się zdobyć 5 na koniec z biologii i z chemii, z matmy będę mieć raczej 5, a z polskiego 4. Liczę na średnio 25/30 pkt. z każdej części na egzaminie gimnazjalnym. Wliczając w to jeszcze kilka innych rzeczy będę mieć około 160 pkt. Prosiłabym też o opinie, szczególnie osób, które uczęszczają do tych liceów. Najbardziej interesuje mnie to, czy nauczyciele faktycznie uczą albo tylko piją kawę na lekcjach.
Tak odnośnie liceów... jakie LO ma najlepszy biol- chem w Krakowie i jaki jest próg do V ? :D
I jeszcze jedno, czy wie ktoś cokolwiek o bursie u Sióstr Felicjanek? Jaka cena, czy dobre jedzenie, ilu osobowe pokoje, czy jest internet, na ile godzin można wyjść itd. ? :)
Do II w zeszłym roku próg do klasy matematycznej był 165pkt, a do ogólnej 160pkt. Dobre biol-chemy są w V i VIII. Do V do klasy biol-chem-mat był próg 191pkt, a do biol-chem-fizu 184.
Co do bursy u Felicjanek to słyszałam dosyć negatywne opinie, część dziewczyn się jak najszybciej wyprowadza. Są sztywne godziny posiłków, obowiązkowe msze, nawet jak masz dużo nauki.
 

zagubiona0012

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2013
Posty
78
Punkty reakcji
1
Cherry97 napisał:
Jestem z Katowic i chciałabym wybrać się do Liceum do Krakowa. Marzy mi się I LO, albo też II... Jeśli chodzi o profil to chcę iść na biol- chem. Chciałbym się dowiedzieć jaki jest próg punktowy do tych liceów. Jeśli chodzi o oceny to mam nadzieję, że uda mi się zdobyć 5 na koniec z biologii i z chemii, z matmy będę mieć raczej 5, a z polskiego 4. Liczę na średnio 25/30 pkt. z każdej części na egzaminie gimnazjalnym. Wliczając w to jeszcze kilka innych rzeczy będę mieć około 160 pkt. Prosiłabym też o opinie, szczególnie osób, które uczęszczają do tych liceów. Najbardziej interesuje mnie to, czy nauczyciele faktycznie uczą albo tylko piją kawę na lekcjach.
Tak odnośnie liceów... jakie LO ma najlepszy biol- chem w Krakowie i jaki jest próg do V ? :D
I jeszcze jedno, czy wie ktoś cokolwiek o bursie u Sióstr Felicjanek? Jaka cena, czy dobre jedzenie, ilu osobowe pokoje, czy jest internet, na ile godzin można wyjść itd. ? :)
Ooo ty też chcesz iść do felicjanek ;) Nie byłam tam, ale jestem na 100% przekonana, że tam chcę mieszkać, I moja mama będzie spokojna i opieka też jest okey;) Ja długo siedzę nad tematem liceum i bursy.Też chcę do II na bio-chem;)
 

Goszanna

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam :) Ja również chciałabym mieszkać w bursie u felicjanek. Zna ktoś jakieś opinie na temat tego miejsca zamieszkania? Będę ubiegać się o przyjęcie do v na biol-chem-fiz, ale przerażają mnie opinie o tej szkole, że to szkoła tylko dla laureatów, a ja jestem tylko finalistką z geografii i fizyki. Nie wiem jak poszły mi testy i dlatego się martwię. Innym moim problemem jest to, że nie jestem z woj. małopolskiego i do Krakowa mam około 400 km :p czy mogę mieć porblemy z przyjęciem do szkoły czy do bursy ze względu na moje miejsce zamieszkania ?
 

xAgatax

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2013
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
27
ja zostałam przyjęta do II i poszłam do bursy na Grochowej, ponoć super atmosfera pokoje max. 3 osoby, a tramwajem nr 20 jakieś 20 min, ale co tam dojazd :)
idzie ktoś jeszcze na Grochową? ^^
 
Do góry