Lepsza książka z biblioteki, czy kupiona?

Lord_Voldemort

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2017
Posty
25
Punkty reakcji
1
Kupujecie książki, czy wolicie korzystać z biblioteki? I najważniejsze jakie książki czytacie? Czy Wasza książka wędruje dalej czy odchodzi na wieczny odpoczynek na półkę? Jeżeli coś polecacie to piszcie :D
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Powinno sie kupować książki do których Nam sie wydaje że bedziemy wracać. Inne lepiej wypożyczać z biblioteki.
 

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
830
Punkty reakcji
21
co za różnica?
Książka to książka, nie ważne skąd ważne że czytasz ;)
 

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
Ja ostatnio sporo korzystam z biblioteki. Wiadomo, nie szkodzi to studenckiemu budżetowi a poczytać sobie można :D
 

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
830
Punkty reakcji
21
jeżeli chcesz pracować z jakąś książka to warto sb kupić
 

soova

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2015
Posty
49
Punkty reakcji
2
A to zależy od książki :) Bardzo dużo czytam, więc też dużo wypożyczam. Ale lubię mieć też swoje książki, do niektórych wracam, więc muszą być na półce. Ale lubię dostawać w prezencie i sama daję. Mam już kilka upatrzonych na wiosnę, które bym chciała u siebie.
 

Marseille

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2017
Posty
77
Punkty reakcji
2
Ja ostatnio czytam głownie na czytniku (mam abonament na ksiązki), ale wcześniej dużo korzystałam z bibliotek. Minusem jest to, że na nowości trzeba długo czekać bo jest lista kolejkowa :D .
 

michoone

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2015
Posty
35
Punkty reakcji
0
Przeczytajcie sobie "Mali bogowie. O znieczulicy polskich lekarzy" Pawła Reszki, bardzo ciekawa pozycja. Ja przeważnie kupuję książki w księgarniach, głównie w Rewolucji, bo mieszkam w UK, w sumie na Wyspach jest coraz więcej takich firm. Ciesze się, że nie ma problemu z dostępnością, bo bardzo lubię czytać i gromadzić literaturę.
 

karolkurczuk

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2017
Posty
4
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Lodz
Mam dużo książek, nie ma znaczenia czy książka jest wypożyczona czy własna :)
 

kidnapper

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2017
Posty
22
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Ostatnimi czasy głównie czytam e-booki, z prostego powodu, w nocy lepiej mi czytać na przenośnych urządzeniach a nie papierowe książki. Wygodniej jakoś tak.
Mam jednak swoją małą kolekcję książek papierowych. Zasadniczo książek nie wypożyczam. Wolę swoje własne lub właśnie e-booki.
Głównie czytam fantastykę, ale jakieś horrory czy thrillery się trafią. Rzadko skusze się na coś co jest "na topie" (często się zawodzę). Ogólnie rzecz biorąc moje książki to mój świat i nie wolno ich tykać. Moja mama mi je podbiera, ale wie, że jeśli jakąś uszkodzi, to ją uduszę :D (Wszystkiego dobrego z okazji Dnia Matki tak btw. :d)
 

kidnapper

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2017
Posty
22
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Nie mam pojęcia jak to wyszło, że zaczęłam czytać e-booki. Pewnie nie mogłam nigdzie znaleźć jakiejś książki i zaczęłam szukać elektronicznych.
Nie mam niestety złotej rady jak przyzwyczaić się do e-booków. Jak się nie ma czegoś wygodnego do ich czytania (na kompie czy laptopie jakoś słabo...) to będzie ciężko. Na początku w ogóle jest dziwnie, ale człowiek z czasem do wszystkiego jest się w stanie przyzwyczaić. Wiadomo, mają swoje wady i zalety, ale papierowe książki też je mają ;)
 

TomBombadil

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2017
Posty
27
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Okolice Torunia
Jak książkę kupuje to zwykle z marketu "przez przypadek", więc to nie są celowe zakupy. Z biblioteki biorę wybrane książki.
 

karolkurczuk

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2017
Posty
4
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Lodz
Odkopuję kochani... kupiłem na raty czytnik Kindle, jest rewelacja... ale zwykłe książki także preferuję :)
 

Mollbook_pl

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2017
Posty
8
Punkty reakcji
1
Ja podobnie, jeżeli mam wybierać to wolę kupić książkę i mieć ją na własność, bardzo lubię ten zapach świeżych stron :) Co do e-booków również nie pogardzę, ale już zdecydowanie rzadziej, może to po prostu kwestia przyzwyczajenia.
 

niebieski_kubek

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2017
Posty
7
Punkty reakcji
0
Przez długi czas kupowałem, ale w końcu braknie miejsca i większość z tych książek trafiła do biblioteki. Zostały tylko te, do których wracam i mam jakiś sentyment.
Za ebookami nie przepadam, ale jednak trzeba przyznać, że są dużo bardziej praktyczne niż wersje papierowe. Na pewno łatwiej zabrać na długą podróż pociągiem kilka ebooków :)
 

Gienka4545

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2020
Posty
11
Punkty reakcji
0
Ciężko powiedzieć, bo uwielbiam obie opcje. Lubię zapach biblioteki i jestem już na ty z Panią bibliotekarką, ale czasem obkupię się w księgarni :D a czytam wszystko, od dramatów po prawo, przez kryminały
 

Kasiunia901

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2023
Posty
12
Punkty reakcji
3
Kupujecie książki, czy wolicie korzystać z biblioteki? I najważniejsze jakie książki czytacie? Czy Wasza książka wędruje dalej czy odchodzi na wieczny odpoczynek na półkę? Jeżeli coś polecacie to piszcie :D
Jest wiele za i przeciw, ale jeżeli ma się książkę na półce u siebie w domu, to zawsze można do niej wrócić po latach, na pewno się nie zapomni że taką książkę się czytało.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 448
Punkty reakcji
83
Oba warianty mają swoje zalety. Dobrze jak człowiek coś od czasu do czasu przeczyta.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
A więc znowu książki, ludzie kochani?

Ok.

Jakiś czas temu kupowałem sobie książki w centrach handlowych i sieciach sklepów.
Ja lubię najczęściej gatunek kryminalny oraz thriller psychologiczny, ale nie pogardzę też jakimś dramatem i obyczajem.
Teraz zdecydowanie wolę pożyczać książki w bibliotece, a mam bardzo blisko małą bibliotekę, bo tylko jedną ulicę dalej.
Właściwie mam "pod nosem" bibliotekę.
 
Do góry