Leniwiec

Scorp

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2007
Posty
129
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Dla kogo nie były, dla tego nie były ;)

Chciałem po prostu wiedzieć czy utożsamiają się z ideami komunizmu jakiegokolwiek czy to w wersji stalinowskiej czy marksistowskiej.
 

Scipio

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2008
Posty
439
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Jak dla mnie to lewaki (podobnie jak 95% Polskiego społeczeństwa które nie wierzy w klasyczny liberalizm :D ) ale grają dobrą muzykę więc od czasu do czasu można posłuchać.
 

Adamoss

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2007
Posty
428
Punkty reakcji
2
Lubie leniwca, choć nie słucham za bardzo. Podoba mi się kawałek "Bomba" :D
 

tomek_1425211

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2008
Posty
89
Punkty reakcji
0
Miasto
Korzemowo małe
W domu mi jakoś tak bardzo nie podchodzi ale maja u mnie plus za to co robią na koncertach. Wokalista jest w porządku i ma świetny kontakt z publika. An ich koncertach można sie świetnie bawić.
 

Qua

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2008
Posty
126
Punkty reakcji
3
Co do Leniwca mam mieszane uczucia. O ile od tego całego punky reggae rzygać mi się chce (po prost nie moje klimaty... no może kilka piosenek czy zespołów daje radę) to akurat Leniwiec gra w miarę przyzwoicie. Mają kilka spoko piosenek, ale wkurza mnie to, że z 3/4 ich piosenek jest mniej lub bardziej politycznych. Akurat tej pozostałej 1/4 mogę sobie czasem posłuchać :p .
 

t85

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2009
Posty
39
Punkty reakcji
0
No Leniwiec jak dla mnie jest porządnym zespołem który potrafi zrobić niezłe Show czego najlepszym dowodem był koncert podczas PRL w Szczecinie gdzie świetnie się bawiłem i na prawdę do tego zespołu mam szacunek. A co do płyt to chyba najbardziej mi się podoba płytka którą nagali z Czeską Houbą czyli "Crazy bros - Houba hraje Leniwiec - Leniwiec gra Houbę" :p.
Ale poza tym to długa historia Punk rocka jest według mnie świętną ich piosenką :D
 

stjimmy

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Leniwiec jest jednym z niewielu lubianych przeze mnie zespołów z Polski.
Wolę jednak i tak te zagraniczne.
Pomimo to Leniwiec tworzy miły wyjątek od reguły :D
 

sochoł

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2007
Posty
136
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Z nad morza:)
Leniwiec bardzo fajna kapela. nawet podczas mojej prezentacji na maturze z języka polskiego leciał podkład muzyczny "Deportacja 68" notabene temat dotyczył holocaust. Komisji się to bardzo spodobało i 100% przyznało :)
 

gzem

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Miasto
Jelenia Góra | Wrocław
Leniwiec jest świetny, byłem na ich koncercie już z pięć razy i za każdym razem było świetnie. Moja ulubiona piosenka ostatnio to "Pośmiertnie odznaczeni" i fajnie się słucha instrumentalnego "HC" poza tym większość mi się podoba!
Dodatkowym plusem dla mnie jest to, że są z mojego miasta a i fajnie swojego czasu było zagrać "Heretyka" na próbie z kumplami.
Polecam!
 

Dobuch66

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2010
Posty
442
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Grudziądz
Ta muzyka jest za lekka, dobre teksty i skoczna melodia. Ale posłuchajcie Białej Gorączki albo Houby. Zespołu z którym nagrali płytę Houba hraje Leniwca, Leniwiec gra Houbę.
 

kikson

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
265
Punkty reakcji
10
lubię ich muzykę, ma power...ale teksty są takie sobie i przewaznie ich nie słychać xd
 

kikson

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
265
Punkty reakcji
10
Ja na przykład byłem zafascynowany pod względem tekstów płytą "Z tarczą lub na tarczy" dopóki nie doleciałem do piosenki "komunizm". Tamten tekst powalił mnie na kolana jak usłyszałem, jaki to komunizm nie jest fajny :bag:

przeciez piosenka komunizm nie pochwala komunizmu jako ustroju, tylko pokazuje, że tak naprawdę to komunizm znaczy zupełnie coś innego. Oznacza komunię społeczną. A że czasy PRL-u zostały tak nazwane to nie znaczy ze piosenka jest o nich.

Lubie ich piosenki, szczególnie z płyty Z tarczą lub na tarczy. Teraz dostałam na urodziny nową płytę z droga i gatunkiem itd. Ale średnio mi się podoba. Teksty są fajne, jakieś takie nowoczesne i na czasie, ale strasznie dużo reggae, prawie nie ma puna na tej płycie. Najbardziej z tej płyty podoba mi się Krzychu :p

Jeszcze nie byłam na ich koncercie, ale pewnie kiedyś się wybiorę jak zagrają w warszawie.
 

Adamoss

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2007
Posty
428
Punkty reakcji
2
Nowa płyta jest tragiczna, wokal Agi psuje mi całość, cała płyta jest za lekka, nie ma już tego zacięcia...
Na ich koncercie byłem tylko raz, szkoda, ze grają tak dużo kawałków z nowej płyty- ale ogólnie zabawa świetna ; D
 

Grabaz5

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
187
Punkty reakcji
6
Potem chwycisz mnie za nos :) Ehh skakało się skakało, super energia na ich koncercie :)
 
Do góry