lekkie wklęśniecie klatki

kinket123

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
witam, posiadam lekkie wklęśniecie klatki piersiowej w okolicy mostka, czy są jakieś ćwiczenia które to mogą naprawić?
 

grzesio_89

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2008
Posty
228
Punkty reakcji
7
Też mam lekko zapadnięty mostek. Tak rodzice o mnie dbali że nie poszli ze mną za młody do lekarza a teraz już za późno.
Tylko chyba operacja pomoże, stawiają jakiś metalowy pręt do klatki.
 

Hailie

Bywalec
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
475
Punkty reakcji
118
Klatka piersiowa lejkowata. Cóż, teraz to już chyba za późno na zniwelowanie Twojego problemu aczkolwiek możesz popracować nad mięśniami w celu jego zmniejszenia i poprawy stabilizacji tułowia. W tej chwili nie bardzo mam czas by Ci coś podrzucić, ale w internecie masz mnóstwo konspektów zajęć dla dzieci z tego typu wadą. Poza tym statycznie możesz sobie poleżeć tyłem na podłodze z wałkiem pod plecami (na wysokości żeber), żeby trochę rozluźnić napięte mięśnie klatki piersiowej. Musisz wzmocnić sobie plecy, pośladki i brzuch a rozluźnić (rozciągnąć) klatkę piersiową. Poza tym ćw. oddechowe poszerzające objętjość klatki.
 

Dendrodena

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2018
Posty
26
Punkty reakcji
0
Jak jeszcze rośniesz to można powalczyć o lepszy wygląd twojej klatki piersiowej. Polecam gabinet na Zakątku w Krakowie, bo tam znają się na takich rzeczach jak wady postawy czy inne rozwojowe. 698115115 ewentualnie jest tam tez ortopeda w razie gdybyś chciał się skonsultować najpierw z lekarzem. Polecam
 
Do góry