Leki przeciwbólowe warte polecenia

S

sabinass

Guest
Na ból zęba albo inny mocny ból najlepszy jest Ketonal, ale jak nie mam akurat na składzie w domu (Ketonal jest na receptę) to stosuję Metafen.
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Z chemii, biologii i fizyki to koledzy i koleżanki chyba same gole mieli, co? :D
Sorrki wielkie za tekst lecz gdy czytam ketonal to mnie skręca.
Kiedyś tego nie było i ludzie ciągnęli do setki! Dziś po 65 zasilają cmentarze...
Oby tak dalej...

Jak pozbyć się bólu! Oczywiście że wybić wszystkie nerwy :D Po co one komu :D
 

Daria*

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2012
Posty
45
Punkty reakcji
7
Mnie pomagają: aleve, nurofen, ibuprom, ibum, a na skurcze żołądka- nospa. Z maści i żelów polecam dip hot.
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
Mi pomaga Anapran. Leków łykać nie lubię dlatego dzięki temu, że ma szeroki zakres działania w szafce nie muszę chować różnych leków np.:na ból głowy, na bóle miesiączkowe, pleców, stawów. Ten mi wystarcza.
 
I

Ika112

Guest
Hipcio87 napisał:
Mi pomaga Anapran. Leków łykać nie lubię dlatego dzięki temu, że ma szeroki zakres działania w szafce nie muszę chować różnych leków np.:na ból głowy, na bóle miesiączkowe, pleców, stawów. Ten mi wystarcza.
U mnie odpada, musiałabym brać często, a tego właśnie chcę uniknąć. W końcu i ten przestałby działać.
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
Ika112 napisał:
U mnie odpada, musiałabym brać często, a tego właśnie chcę uniknąć. W końcu i ten przestałby działać.
Słowem nie działa na Ciebie naproksen ?
 
I

Ika112

Guest
Hipcio87 napisał:
U mnie odpada, musiałabym brać często, a tego właśnie chcę uniknąć. W końcu i ten przestałby działać.
Słowem nie działa na Ciebie naproksen ?
Ani Naproksen ani Nurofen, Apap nic, zupełnie nawet jak wezmę dwa.
Najlepiej działają tryptany ale są na receptę i dość drogie. Na migrenowe bóle głowy to teraz chyba jedyny w miarę skuteczny i bezpieczny lek. Chętnie wypróbowałabym coś ziołowego jakby ktoś polecił. Były kiedyś takie kropelki ale też u mnie nie działały :( choć wszyscy je chwalili :(
 

Natka Pietruszka

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ja standardowo w mojej torebkowej apteczce mam nospę i apap.Jesli chodzi o bóle migrenowe, to zaczynają się schody. Ja mogę polecić zolmiles, bo brałam już przy 4 albo 5 atakach i dał radę. Poleciła mi go znajoma farmaceutka, jak mnie zobaczyła podczas napadu. Mnie nie pomagały żadne leki, męczyłam się okropnie, bo inne albo mi podrażniały żołądek, albo dawały paskudne skutki uboczne. Po prostu cyrk na kółkach. Także, teraz jak zaczyna mi się aura, zaczynam ssać ten zolmiles i nie dochodzi mi do bólu. No albo łagodzi. Póki co miałam i tak, i tak.
Powaga, spróbujcie bo serio nie ma się co męczyć z tym paskudztwem ;/ I mówi Wam to migrenowiczka od parunastu pięknych lat.
 
I

Ika112

Guest
Natka Pietruszka napisał:
Ja standardowo w mojej torebkowej apteczce mam nospę i apap.Jesli chodzi o bóle migrenowe, to zaczynają się schody. Ja mogę polecić zolmiles, bo brałam już przy 4 albo 5 atakach i dał radę. Poleciła mi go znajoma farmaceutka, jak mnie zobaczyła podczas napadu. Mnie nie pomagały żadne leki, męczyłam się okropnie, bo inne albo mi podrażniały żołądek, albo dawały paskudne skutki uboczne. Po prostu cyrk na kółkach. Także, teraz jak zaczyna mi się aura, zaczynam ssać ten zolmiles i nie dochodzi mi do bólu. No albo łagodzi. Póki co miałam i tak, i tak.
Powaga, spróbujcie bo serio nie ma się co męczyć z tym paskudztwem ;/ I mówi Wam to migrenowiczka od parunastu pięknych lat.
Zapytam lekarza, a to można kupić bez recepty?
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Ja ze swojej strony mogę polecić Metafen, dla mnie jeden z najskuteczniejszych, dostępnych bez recepty leków przeciwbólowych. Zawiera i paracetamol i ibuprofen w jednym.
 

sobolek

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2014
Posty
11
Punkty reakcji
0
Na migrenę spróbujce solpadeinę musującą. Bez recepty :)
 

terwa23

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Koszalin
:310: Wiatm. Wiadomo, że każdego coś zaboli. Ktoś proponuje Ketonal, inny coś innego???????????A może pyralgin?????? Najlepiej , aby nic nie bolało- co każdemu życzę.
 
I

Infiner

Guest
No tak. Niby najlepiej nie brać. ALe jeśli boli Cię głowa tak bardzo,że po prostu nie możesz funkcjonować? To już chyba lepiej wziąć sobie tę tabletkę raz na jakiś czas i więcej się tak nie męczyć co nie ?
Sam najczęściej biorę stary i sprawdzony Apap, zresztą wiele osób również. Na Medliście można sobie poczytać opinie:
https://medlista.pl/apap

Warto jest również wziąć jak bierze Cię przeziębienie albo jakaś gorączka, skutecznie ją zbija.
Ketonalu natomiast nie brałem. Jak na razie jeszcze nie chorowałem na tyle aby brać takie mocniejsze leki :p
 

Osmiorniczka

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2014
Posty
94
Punkty reakcji
5
Ostatnio wynalazłam z necie i dla sprawdzenia zamówiłam w aptece IBUPROFEN LGO 200 mg 60 tabletek, można go kupić już za około 10 zł zależy od apteki są tez 400 mg ale nie wiem ile kosztuje :) Samo to że aż 60 tabletek za taka cenę.
 

Majka00007

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2015
Posty
40
Punkty reakcji
1
Fray napisał:
No więc tak - każdego z nas coś czasem zaboli. Głowa, ząb, ucho. Jakie leki wtedy przyjmujecie? Jakie polecacie?

Z tej wyższej półki oczywiście polecam Ketonal. Lek niezastąpiony. Z tych dostępnych w każdych sklepach chyba jednak polecę Ibuprom, gdyż żadne inne nie działały tak dobrze, jak on.
jezyk.gif
Na mnie niestety nie działają leki z paracetamolem więc zawsze wybieram Ibuprom. Na większy ból lub dużą gorączkę stosuję Pyralginę.
 

adamlukasz

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2015
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ibuprofen Pabi 200mg - teoretycznie na receptę, chociaż mi zawsze sprzedają bez, więc warto zapytać, bodajże 60 tabletek, tanie. Jeśli natomiast doskwiera komuś ból głowy, to polecam też Solpadeine.
 

chochołka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2007
Posty
24
Punkty reakcji
0
Miewam niestety bardzo silne bóle głowy i jedyny lek, który mi wtedy pomaga to pyralgina. I jak już nie mogę wytrzymać, to ją biorę. Ale generalnie staram się nie nadużywać żadnych leków.
 

simpson

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Wszystko, co zawiera ibuprofen. Nic innego na bóle zatok mi nie pomaga :/
 
W

wiemlepiej

Guest
Zdajecie sobie oczywiście sprawę z tego,że leki przeciwbólowe to nie cukierki i nie należy ich przyjmować często? Sam staram się brać leki jedynie wtedy kiedy to tego wymaga. WIele osób nie wie,ze jest coś takiego jak drabina stosowania leków polecana przez WHO czyli
paracetamol
niesteroidowe leki przeciwzapalne
leki II stopnia dostepne bez recepty w aptekach ( z kodeiną)
kolejne już w konsultacji z lekarzem
Tutaj jest artykuł na ten temat:
http://www.pokonacbol.pl/terapia-bolu/jak-bezpiecznie-stosowa-leki-przeciwblowe-dostpne-bez-recepty


Konkretnie o tym jak stosować bezpiecznie leki przeciwbólowe dostepne bez recepty. Szanujcie swoje zdrowie i nie niszczcie sobie wątroby !
 

nomado

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2015
Posty
23
Punkty reakcji
0
Z niczym nie można przeginać. Leki uzalezniają. Mi na szczęście zwykle pomaga Apap i nie używam nic mocniejszego.
 
Do góry