leki na wakacje

N

nianiaSweet

Guest
Wyjeżdżam na wakacje po raz pierwszy za grnicę, jadę do Grecji. Boję się, żeby coś niespodziewanego się nie
przytrafiło. Biorę różne leki, ale wiecie jak to bywa... najczęściej
przytrafia się coś, na co w ogóle nie jest się przygotowanym. Jakie
leki ze sobą zabieracie i jakie macie w związku z tym doświaczenie?
 

kikson

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
265
Punkty reakcji
10
jakis zel przeciwbolowy,rutinoskrobin,ja biore nasivin na wypadek kataru,jakis syrop na kaszel mozna albo gripex,cos od komarow,od slonca, na oparzenia....nie wiem co jeszcze
 

marta7585

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2009
Posty
145
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
zewsząd
koniecznie coś na problemy trawienne, bo to się często na obcej kuchni zdarza.
poza tym jeszcze plastry mogą być przydatne
 

Migootka

Rodowita Łodzianka
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
1 090
Punkty reakcji
4
Wiek
106
Miasto
Łódź
Na problemy trawienne dobrze jest mieć nifuroksazyd, na biegunkę laremid albo stoperan, coś na poparzenia słoneczne, np. pantenol, thermi żel, termcool żel.
 

sosad1

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2007
Posty
995
Punkty reakcji
2
Wiek
39
TAK WIĘC ot co my wzieliśmy z aptecZKI :p
-ibuprom, apap, przeciwbólowe:p
-fastum gel
-bandaż, paczke plastrów
-wode utlenioną
-prezerwatywy xD
-plastry na odciski
-avio marin

to chyba tyle :)
 
N

nianiaSweet

Guest
Czyli pełen zestaw prochów, pomyślałam jeszcze o jakiś maściach na oparzenia słoneczne i coś na opryszczkę, czyli preparaty chroniące skóre przed słońcem!
 
D

Dorka123

Guest
ja zazwyczaj jeżdżę z dzieckiem, więc moja apteczka jest kompletowana wg potrzeb synka;)
zabieram coś przeciwbólowego, przeciwgorączkowego, na biegunkę, opatrunki, na opryszczkę, na poparzenia, kremy z filtrem i witaminy
 
N

nianiaSweet

Guest
Czy wam też zawsze w czasie wakacji gdy trochę dłużej poleżycie dostajecie opryszczkę, bo to mój odwieczny wakacyjny problem.
 

lolka55

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2015
Posty
17
Punkty reakcji
0
ja na wakacje biorę tak jak wyżej koniecznie coś na niestrawność (bo zmiana diety) i na biegunkę (bo jak wiadomo woda jest różna..), do tego urofuraginum na przypadek kłopotów z pęcherzem, filtry uv ale też coś na poparzenia i standerdowo coś przeciwbólowego i na przeziębienie (bo nawet w ciepłym kraju może dopaść)
 
N

nianiaSweet

Guest
łaa nawet nie pomyślałabym, że na wakacjach mozna się nabawić zapalenia pęcherza? przydarzyło Ci się to już kiedyś, skoro teraz wciskasz do ateczki lek na zapalenie?
 
Do góry