Lekcja domowego manikiuru

N

Nieprzenikniona

Guest
Lekcja domowego manikiuru


Możesz z powodzeniem sama zadbać o wygląd paznokci, oszczędzając czas oraz pieniądze. Domowy manikiur wymaga trochę wprawy i cierpliwości, ale wcale nie jest trudny. Wykonanie zabiegu ułatwi Ci szczegółowy opis przygotowania paznokci i prawidłowego ich malowania.


OPIŁUJ PAZNOKCIE zawsze przed wymoczeniem ich w kąpieli, dzięki temu nie będą się rozdwajać. Użyj pilniczka papierowego bądź szklanego {nigdy metalowego!}. Prowadź go w jednym kierunku- od jednego boku paznokcia do drugiego. To ważne, bo gdy będziesz przesuwać pilniczek tam i z powrotem, możesz uszkodzić płytki. Staraj się nadać paznokciom modny kształt prostokąta zaokrąglonego po bokach.

UŻYJ POLERKI np. w kształcie bloczka, energicznie pocierając nią płytki. W ten sposób dokładnie wygładzisz i wyrównasz powierzchnię paznokci, dzięki czemu lakier lepiej będzie przylegał.

KĄPIEL PAZNOKCI możesz zastąpić preparatami zmiękczającymi skórki. Mają one różne formy {np. płynu, kremu}, działają błyskawicznie i skutecznie. Preparat nanosi się na skórę wokół paznokci {naskórek nie może być jednak uszkodzony!} i zwykle po 2-3 minutach {czas podany na opakowaniu kosmetyku} odsuwa ją na boki.

PRZED MALOWANIEM zastosuj emalię podkładową {tzw. base coat}. Taki kosmetyk pełni kilka ważnych funkcji. Skutecznie zapobiega przebarwieniom spowodowanym ciemnymi barwnikami niektórych lakierów, wyrównuje ewentualne nierówności płytki paznokciowej i przedłuża trwałość manikiuru.

NANIEŚ EMALIĘ UTWARDZAJĄCĄ {tzw. top coat} na dobrze wyschnięty lakier. Dzięki temu emalia nie będzie odpryskiwać i nabierze efektownego połysku.


Cały zabieg krok po kroku



Przygotowanie paznokci

Do miseczki z ciepłą wodą dodaj odrobinę delikatnego żelu pod prysznic lub mydła {np. dziecięcego}. Zanurz paznokcie na kilkanaście minut, poczekaj, aż skórki zmiękną.

Odsuwanie skórek

Rozmiękczonych skórek nie wycinaj cążkami. Bezpieczniej jest odsunąć je na boki za pomocą wyprofilowanego patyczka do skórek {drewnianego lub plastikowego}.

Malowanie płytek

Lakier nakładaj cienką warstwą. Najpierw pomaluj środek płytki, potem wypełnij miejsce u nasady i boki paznokcia. Gdy emalia wyschnie, nałóż ją drugi raz.

Korekta emalii

Gdy pomalujesz skórki, sięgnij po korektor do lakieru {np. Sally Hansen} i usuń nim plamki. Gdy nie masz takiego kosmetyku, użyj zapałki owiniętej watką i zanurzonej w zmywaczu.

Wygładzenie skórek

Gdy lakier już wyschnie, nanieś na skórki odżywczy preparat. Dzięki zawartym w nim składniom skóra będzie gładka i nawilżona, co zapewni dłoniom nienaganny wygląd.
 
P

papryka9

Guest
To niby nic trudnego,ale ja jednak wolę korzystać z usług profesjonalistki. Wtedy taki "zabieg" jest nie tylko dobrze wykonany ale również staje się formą relaksu:) Po prostu sama przyjemnośc i nie jest to duży koszt. Jak kto woli, ja oszczędzam na czyms innym
 

magdaaa77

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2010
Posty
24
Punkty reakcji
0
dla mnie to ciekawe , taki sposób na relax dla każdej kobiety , która oczywiście ma na to czas.
myślę , że w najbliższym czasie z tego skorzystam ;)
dziewczyny , nie odmawiajmy sobie takich przyjemności ;)
 

shamaya

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2010
Posty
231
Punkty reakcji
0
A ja zamierzam zakupić sobie kupić ten zestaw do manicure, niestety nie udało się wygrać :( http://odlotek.pl/zestaw-manicure-severin,71.html
 

Lusiek276

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2009
Posty
52
Punkty reakcji
0
Eh, a ja sobie nie mogę pozwolić za często na takie przyjemności :/ Ale od czego ma się zdolne koleżanki :D Nie ma to jak robienie paznokci na babskich pogaduchach :p
 

anusia273

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
346
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Gdańsk
właściwie to wszystko juz wiem, niemalże na pamiec ale dzieki za przypomnienie ;) powiem szczerze że nie stosuję takich operacji... wystarczy mi zwyczajne pomalowanie, zwłaszcza że z natury mam ładne paznokcie
 

Walencja

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
484
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
miasto moje
Ja ostatnio dostałam cały zestaw do domowego manikiur i teraz raz w tygodniu mam dwie godzinki relaksu. Początki są trudne szczególnie, dla osoby leworęcznej.
 

Kahlua

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2010
Posty
167
Punkty reakcji
0
Ja też mam dość ładne paznokcie, z dużą płytką, więc wystarczy że sama pomaluję i efekt jest naprawdę niezły. Oczywiście profesjonalny manicure wygląda o niebo lepiej, ale nie mam tyle kasy i czasu żeby się w to bawić. Ostatnio tylko zaczęły mi się rozdwajać płytki. Znacie jakiś sposób na to?
 

Julka89

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
2 342
Punkty reakcji
79
Miasto
mój kawałek podłogi
Ja też mam dość ładne paznokcie, z dużą płytką, więc wystarczy że sama pomaluję i efekt jest naprawdę niezły. Oczywiście profesjonalny manicure wygląda o niebo lepiej, ale nie mam tyle kasy i czasu żeby się w to bawić. Ostatnio tylko zaczęły mi się rozdwajać płytki. Znacie jakiś sposób na to?


No właśnie! Jak się zarabia to można sobie na to pozwolić.

Co na rozdwojone paznokcie? Hm.... unikaj moczenia rąk w wodzie, szczególnie ciepłej. Zmywanie, ręczne pranie tylko w rękawiczkach! Do tego koniecznie odżywcza odżywka do paznokci i dieta bogata w witaminy i mikroelementy, można też kupić sobie suplement diety np. skrzypowita, lub coś podobnego (trzeba patrzeć na skład im większa dawka tym są skuteczniejsze). A jak malujesz paznokcie to najlepiej zakup sobie podkład pod nie, by lakier nie niszczył ich i był nadzwyczaj trwały.

P.S. Niech ci do głowy nie przyjdzie robienie tipsów, lub akryli, po tym paznokcie są w opłakanym stanie, strasznie miękkie i łamliwe. Lepiej zainwestować w dobre odżywki i robić staranie manikiur i nie będzie potrzebna kosmetyczka.

Pozdrawiam
Julka
 

Kisio

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
98
Punkty reakcji
0
No niby nie jest to nic trudnego,ale mi by było szkoda czasu i cierpliwości. Tego typu rzeczy wolę robić u profesjonalistów, nie ma co się oszukiwać- w domu nigdy nie wyjdzie tak dobrze, nawet jeśli ma się bardzo dużą wprawę.
 

Val

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
405
Punkty reakcji
1
Chyba każdy woli iść do manicurzystki żeby profesjonalnie zajęła się naszymi pazurkami, aczkolwiek to jest spory wydatek więc nie każdy może sobie na to pozwolić. Ja tam akurat lubię sama doprowadzać swoje paznokcie i skórki do stanu idealnego ale przyznam, że czasami mi się nie chce :) Ale ładne paznokcie i dłonie to podstawa!!!
 

malaru

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2011
Posty
217
Punkty reakcji
4
Miasto
Tarnobrzeg
Chyba każdy woli iść do manicurzystki żeby profesjonalnie zajęła się naszymi pazurkami, aczkolwiek to jest spory wydatek więc nie każdy może sobie na to pozwolić. Ja tam akurat lubię sama doprowadzać swoje paznokcie i skórki do stanu idealnego ale przyznam, że czasami mi się nie chce
smile.gif
Ale ładne paznokcie i dłonie to podstawa!!!
 

Mariollin

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
a ja wlasnie kupiłam zestaw w hurtowni kosmetycznej sevonia - lampę i lakiery i mam zamiar sama sobie robić....czasami nie mam czasu na to żeby iść, dobrać dogodny mi termin a poznym wieczorem w domu - czemu nie!
 

kolo.ratunkowe

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
Mariollin napisał:
a ja wlasnie kupiłam zestaw w hurtowni kosmetycznej sevonia - lampę i lakiery i mam zamiar sama sobie robić....czasami nie mam czasu na to żeby iść, dobrać dogodny mi termin a poznym wieczorem w domu - czemu nie!
Jeśli chcesz zaoszczędzić na czasie i wykonywać manicure w domu to wg mnie lepsze są lakiery o wykończeniu hybrydowym np miracle gel. Długo się trzyma na płytce i bardzo ładnie wygląda. No i zdecydowanie jest to bezpieczniejsze dla Twoich paznokci.
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
ja długo miałam zagwozdkę co ze skórkami robić by sobie z nimi na własną rękę poradzić, wcześniej tylko po kosmetyczce byłam w pełni usatysfakcjonowana a teraz już sama umiem o nie się zatroszczyć :)
 

malwa1990

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2017
Posty
106
Punkty reakcji
0
A ja dalej mam z tym problem. Już całkiem dobrze idzie mi malowanie ale te skórki to masakra. Wcześniej moje lakiery mnie uczuliły a te z Makear na szczęście nie. Moja koleżanka takie posiada dlatego chodzę do niej na paznokcie:) przy okazji sobie plotkujemy :) .
 
Do góry