kędzior

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
50
Punkty reakcji
0
Miasto
gdansk
Marihuana jest najmniej szkodliwą używką-jest nawet mniej szkodliwa od alkoholu. Nie ma uzależnienia fizycznego, co najwyżej psychiczne (chęć doznania miłego uczucia jeszcze raz,ale tak samo jest np. z jedzeniem )

Liście i kwiaty konopii zawierają substacje z grupy kannabinoli. Mają one działanie uspokajające i przeciwbólowe, niektóre z nich są też wykorzystywane w leczeniu niektórych chorób. Najlepiej udokumentowane jest zwalczanie negatywnych symptomów w stwardnieniu rozsianym oraz jaskrze. Sprawdzają się jako środek przeciw nudnościom u osób chorych na AIDS i poddawanych chemioterapii.

Konopie są relatywnie bezpieczne, gdyż:

-nie prowadzą do uzależnienia fizycznego

-dawka śmiertelna jest szacowana na 20 000 do 40 000 dawek "normalnych" i jak na razie nie odnotowano ani jednego przypadku śmiertelnego.

-tolerancja rośnie bardzo powoli .

Do zakazania używania konopii bardzo przyczynił się pan imieniem Anslinger,który wprowadził antymarihuanową propagandę, zapewniał, że po użyciu ganji ludzie stają się agresywni i mogą popełniać różne zabójstwa,co jest kompletnym nieuzasadnionym głupstwem.

Marihuana niweluje agresję, nastraja ludzi pokojowo do całego świata, relaksuje, poprawia humor.

W Holandii zalegalizowano posiadanie do 30g marihuany. Pozwolono też na sprzedaż jej w przeznaczonych do tego celu miejscach (coffeshopach). Efektem był wyraźny spadek liczby narkomanów (wśród osiemnastolatków - z 10% do 2%). Badania w Akademii Medycznej w St. Louis wykazują, że w ludzkim mózgu znajdują się receptory reagujące na THC. Tak więc dowiedziono, że działanie kanabisu nie polega na niszczeniu komórek nerwowych.

Dlaczego więc jest ona nielegalna, pomimo że np. Alkohol (legalny) robi z ludzi (niektóych) szmaty, i jest dużo bardziej szkodliwy? Istnieje stwierdzenie że ganja prowadzi do zażywania cięższych narkotyków. Wątpie, do spożywania cieżkich narkotyków bardziej prowadzi to że zamiast kupić normalnie,w sklepie, trzeba kupować u dilera,ktory niedość że dosypie tam niewiadomo jakiego gówna,to jeszcze będzie proponował coś mocniejszego.Mogę powiedzieć "zaczynasz od jednego piwa,kończysz na denaturacie",phi.

Naprawde śmieszą mnie wypowiedzi "profesorków" którzy nigdy nie widzieli nawet ganji na własne oczy.

Nasze społeczeństwo jest niedoinformowane w temacie narkotyków,ludzie kładą Marihuane na jednej półce z heroiną,amfetaminą i innymi narkotykami, tylko dla tego, że jest nielegalna. Ale ludzie! to co nielegalne,nie znaczy złe. A już napewno nie aż tak złe,żeby wsadzać ludzi za to do pudła.

Wolność,to rzecz do której każdy ma prawo,jeśli jego "wolność" nie czyni innym szkody. Czy przez to,że ktoś sobie zajara, dzieje się komuś krzywda!? Nie - i karanie kogoś za to co posiada,lub za to co pali jest kompletną pomyłką,i naruszeniem wolności. Ktoś nie chce,to niech nie pali. Ale dlaczego jeśli ktoś chce to ma ponosić za to karę? Jestem bardzo za legalizacją,a wy??

Proszę również ludzi głosujących o uzasadnienia wyboru :]
 

lolasz

BIGPostownik - Prywatny ochroniarz Niki !!!
Dołączył
29 Maj 2005
Posty
821
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Świony
ja jestem za leghalizacją marihy ;) nie mama uzasaadnie nia ale jestem na TAK
 

UZI

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
19
Miasto
skąd?
TAK!

Jestem pewien że legalizacja ganji wpłynęła by dobrze na społeczeństwo a co z tym idzie ludzie nie kupowali by twardych narkotyków od dilerów. Ganja która byłaby sprzedawana w kafejkach musiałaby być opodatkowana co dobrz wpłyneło by na gospodarkę i polska miałaby z tego dochody :]
Wiele ludzi sądzi że to groźny narkotyk a naprawde prawdziwym narkotykiem jest ALKOHOL I PAPIEROSY (nie mówiąc o twardych narkotykach bo to tez takie samo zagrożnie). To że od papierosów się uzależniamy i nie możemy ich rzucić a one jeszcze niszczą nasz organizm to rząd uważa za błachostkę i tak samo z alkoholem od którego rozbijają się rodziny i coraz częściej jesteśmy światkami jak mąż bił dzieci i matkę (lub na odwrót) bo był w stanie upojenia alkocholowego.
A po ganji masz tylko dobry humor i co więcej raz zapalisz i już już ci starczy a alkocholu i papierosów nadużywamy i przez to wyniszczamy nasz organizm (przypominam że nawet po wielkeij dawce marihuany nic się nam nie może stać i zostało to udowodnione naukowowo)
Inną sprawą jest to że dilerzy sprzedawają ganje z domieszkami "własnych" składników i przez to ganja MOŻE szkodzić dlatego gdybyśmy kupwali LEGALNĄ ganje nie było by takich problemów. Szczególnie gdybyśmy mogli hodować swoją ;)
 

Traumatic

el comandante
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
1 274
Punkty reakcji
0
Miasto
Underground
Legalizacja ma swoje plusy jak i minusy. Ma jednak to do siebie, ze moze byc poczatkiem nastepnych nieporzadanych dzialan w tym kierunku. Dasz palec a spoleczenstwo za jakis czas bedzie chcialo cala reke...

...od zielonego do bialego
 

kędzior

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
50
Punkty reakcji
0
Miasto
gdansk
wiesz,nie do konca sie zgadzam,ale jeśli już, to i tak jeśli ktoś myśli,nie bedzie sięgał po białe. "W Holandii zalegalizowano posiadanie do 30g marihuany. Pozwolono też na sprzedaż jej w przeznaczonych do tego celu miejscach (coffeshopach). Efektem był wyraźny spadek liczby narkomanów (wśród osiemnastolatków - z 10% do 2%)."
 

Traumatic

el comandante
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
1 274
Punkty reakcji
0
Miasto
Underground
Fakt faktem, ze taka sytuacja nie musi zaistniec ale jest prawdopodobna. Jesli ktos dostaje leglalne przyzwolenie na marihuane to inne dragi moga kusic tym bardziej. Przyklad Holandi jest pozytywny (ze wzgledu na spadek ilosci narkomanow) ale nie musi sprawdzic sie u nas ;)
 

UZI

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
19
Miasto
skąd?
Musi albo nie musi dlatego przed legalizacją powinno się wprowadzić różne kampanie polegające na uśwadomieniu ludzi co do marichuany a innych narkotyków...tu chodzi tylko żeby tym umiejętnie pokierować.
 

Traumatic

el comandante
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
1 274
Punkty reakcji
0
Miasto
Underground
UZI napisał:
Musi albo nie musi dlatego przed laegalizacją powinno się wprowadzić różne kampania polegające na uśwadomieniu ludzi co do marichuany a innych narkotyków...tu chodzi tylko żeby tym umiejętnie pokierować =

Z tym sie zgadzam ;)
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
UZI napisał:
Jestem pewien że legalizacja ganji wpłynęła by dobrze na społeczeństwo a co z tym idzie ludzie nie kupowali by twardych narkotyków od dilerów.
a co to ma do tego? Dalej by kupowali! jestem tego pewna. Po za tym przeważnie zaczyna się od trawki, później próbuje się innych narkotyków. To, że tak piszę nie znaczy, że nigdy nie próbowałam Marihuany, próbowałam. Ale i tak mimo nie jestem za.
 

kędzior

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
50
Punkty reakcji
0
Miasto
gdansk
Holandia jest dobrym przykładem na to,że jednak ma. Ma to że Diler namawia do czegoś twardszego,proponuje. Poza tym, jesli juz ktoś chce ćpać, to jego prywatna sprawa i jego życie-można mu pomóc,ale napewno nie zakazać,bo i tak bedzie brał jak będzie chciał,wiec po co zakaz? Naruszenie prywatności i wolności :dezorientacja:
 

UZI

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
19
Miasto
skąd?
każdy robi wszystko na własną odpowiedzialność a co za tym idzie również branie narkotyków :]
a poza tym sięgasz włąsnie po inne narkotyki bo dilerzy robią swoje receptury na trawke :/
ludzie najczęściej biorą to od dilerów i takie są skutki
dlatego najlepiej samemu hodować bo wtedy wiesz co palisz :D
 

kędzior

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
50
Punkty reakcji
0
Miasto
gdansk
wszystko co jest sprzedawane w sklepach,kawiareenkach,leklerkach jest opodatkowane-czyli część z zapłaconych pieniedzy idzie dla rządu :) tak samo było by z ganją
 

wAzU

Zbanowany
Dołączył
13 Lipiec 2005
Posty
323
Punkty reakcji
0
hmm nawet sam Wielki Andrzej mowil ze palil maryche (biernie w holenderskim barze ale jednak) Ja mysla ze albo wszystko ma byc zakazane albo wdrozyc poglad Korwina-Mikke, czyli zalegalizowac wszystkie narkotyki, narkomani szybko powymieraja i bedzie spokoj (niezly gosciu jest :D)
Ave Lepper
 
Ż

Żuraw //[9]\ PL

Guest
kędzior napisał:
Poza tym, jesli juz ktoś chce ćpać, to jego prywatna sprawa i jego życie

oj z tym bym sie nie zgodził....potem na leczenie takiego delikwenta idzie spora kasa z budżetu państwa więc ten problem dotyka każdego z nas
 

kędzior

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
50
Punkty reakcji
0
Miasto
gdansk
hehe ale po czym leczyć? po ganji?? :rotfl: chyba na Zbyt Dobrus Humorus ;) poza tym mogło by być prawo , że gdy człowiek popsuł sobie zdrowie poprzez uzywanie czegoś,sam będzie pokrywał koszty leczenia. i wszystko gra ;D
 

WuJoOo

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2005
Posty
28
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Radom
jestem za legalizacja !!!!!!! ja juz probowalem i jest jazda.
Niema sie czego bac!! Zeby ktos zginal od ziola musialby[miec sporo kasy] i spalic 3kg wtedy pluca nie wytrzymuja i dead:D :hyhy:
 
Do góry