Leczenie zębów - możliwości

dudek

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2006
Posty
84
Punkty reakcji
0
Miasto
Radomsko
Trochę obawiam się o stan mojego uzębienia. Tzn. nic mnie nie boli, ale wiem, że nie jest najlepiej, bo zdarza mi się, że wieczorem zębów nie myję... Mam kilka zepsutych. Powiedzcie mi więc jakie są obecnie możliwości bezpłatnego leczenia zębów? Dodam, że jestem osobą pracującą, ale moja firma nie zapewnia bezpłatnej opieki dentystycznej.

Na co więc mogę liczyć jeśli chodzi o bezpłatne leczenie zębów jako obywatel naszego kraju?
 

kikson

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
265
Punkty reakcji
10
ja lecze zeby prywatnie, ale z tego co się orientuję, to zeby z przodu podlegają refundacji, tzn dostaniesz białą plombę. Z tyłu jeśli chcesz mieć biała musisz zapłacić a na NFZ dostaniesz taką czarną. Ale mogę się mylić, może się coś zmieniło w tej kwestii. A jeśli chodzi o jakieś skomplikowane leczenie, typu kanałowe to nie wiem jak jest na NFZ.
 

dudek

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2006
Posty
84
Punkty reakcji
0
Miasto
Radomsko
Heh, dowiedziałem się, że trzy pierwsze zęby (położone z przodu, z jednej i drugiej strony) są plombowane białą plombą a pozostałe, czyli te znajdujące się z boku szczęki są plombowane czarną plombą. No chyba, że ktoś dopłaci...
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Skoro pracujesz, to zapewne jesteś ubezpieczony. Niektóre gabinety stomatologiczne oferują leczenie zębów w ramach NFZ. Niestety większość procedur nie jest pokrywana z NFZ, więc w praktyce pacjent musi dopłacić do wizyty.
Tak jak słusznie doczytałeś, możesz założyć plombę na koszt NFZ, ale będzie ona miała biały (jak kreda) kolor, więc spodziewam się, że nie zdecydujesz się na tego typu przyjemność.
W obecnej sytuacji masz dwa wyjścia. Albo poszukać w okolicy taniego stomatologa, albo wyszukać oferty na portalach z zakupami grupowymi, gdzie nierzadko pojawiają się promocje na usługi stomatologiczne.
 

Stella_pop

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Niedawno zapisalam sie na groupona. Codziennie dostaje na skrzynke nowe promocje. Niedawno rozmawialam z chlopakiem, zeby udal sie do dentysty i zadbal o zeby. Wiem jednak, ze jesli sie niedba o zeby i regularnie nie chodzi do dentysty, zaniedbania moga byc spore co laczy sie neistety ze sporymi kosztami. Dzisiaj akurat zauwazylam oferte na wiele roznych uslug stomatologicznych. Przyklad zanjdziesz tutaj: http://www.groupon.pl/deals/szczecin/trt-szczecin/1199960?nlp=&CID=PL_CRM_1_0_0_292&a=411
Zapisz sie w swoim miescie a moze akurat znajdziesz cos dla siebie.
 
K

kargin

Guest
Niestety, ale w tym momencie na fundusz dostaje się ciemne plomby. Jednak korzystam z tego - przecież na składki zus idzie wielka kasa. Co do zębów - jeśli o nie faktycznie dbacie, to nie ma też problemów. 3 razy dziennie pasta ajona i brak leczenia od 3 lat. Jeśli należycie dbacie o swoje zęby to efekty tego są naprawdę zadowalające.
 
B

bajderman

Guest
Zgadzam się. Ajona, systematyczne mycie, dobra pielęgnacja i w zasadzie nie ma żadnych problemów. Poza systematycznością, nic dodatkowo wielkiego znaczenia nie ma. Ajona nie zawiera fluoru. Powinna mega ograniczyć częstość pojawiania się ubytków.
 

tarabule

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
60
Przy leczeniu zębów warto przede wszystkim wziąć pod uwagę skuteczność zabiegu. Leczenie w prywatnych gabinetach wykorzystujących nowoczesne metody często zapewnia lepsze efekty. Wykorzystanie materiałów wyższej jakości lub np. mikroskopu zwiększa skuteczność leczenia zębów. Przede wszystkim oznacza to, że leczenia takiego prawdopodobnie nie trzeba będzie poprawiać, czasem pozwala też uratować zęby, które w innych sytuacjach trzeba by wyrwać.
 
B

bajderman

Guest
Pasta ajona, systematyczność, metoda wymiatania, to wszystko. W zasadzie wystarczy dla utrzymania zębów w bardzo dobrej kondycji. Nie są potrzebne cudowne rozwiązania, wystarczą absolutne podstawy i zęby macie w doskonałej kondycji.
 
Do góry