Leczenie blizny chirurgicznej.

W

wiki9969

Guest
Pod koniec lutego miałam przeprowadzony zabieg chirurgiczny. Rana po zabiegu nie goiła się prawidłowo, dlatego też dopiero po dwóch tygodniach zdjęli mi szwy. Teraz pozostała blizna, która jest zaczerwieniona. I trochę mnie to martwi. Byłam z tym u dermatologa, który przepisał mi Cepan na zapobieganie przerostowi blizny. Maść/krem rzeczywiście jest skuteczna, ale blizna wcale nie blednie. Wiem, może i jestem w gorącej wodzie kąpana, jednak zależy mi na szybkim i całkowitym wygojeniu. Może znacie jakieś sprawdzone sposoby na zblednięcie blizny? Pytam, bo jest ona niestety w widocznym miejscu, a ktoś dzisiaj mi powiedział, że taki proces gojenia trwa latami. I zaczynam się poważnie martwić. :(
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Jak duża jest blizna? Gdy uszkodzimy naskórek to rany szybko się goją, a przy ingerowaniu w skórę właściwą proces zachodzi długo. Jeśli w lutym był zabieg to jest ona jeszcze bardzo świeża.
Ja gdy miałam niewielki zabieg to blizna całkiem zbledła dopiero po 6 miesiącach. Zatem musisz uzbroić się w cierpliwość i smarować regularnie bliznę maścią.
 
W

wiki9969

Guest
Rozumiem. :( Blizna nie jest duża. Ma 4-5 cm, ale jest ona pod obojczykiem, więc niezależnie od tego co założę to i tak ją widać. ;(
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Niestety to musi trochę potrwać.Latem dodatkowo uważaj na słońce-nie opalaj jej.
 
W

wiki9969

Guest
Z tym to raczej problemów nie będzie. Za opalaniem nie przepadam, więc postaram się ją chronić. Choć w takim miejscu to będzie trudne...
 
W

wiki9969

Guest
Mam jeszcze jedno pytanie. Ostatnio odczuwam w miejscu blizny pieczenie. Czy to jest normalne?
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
To zależy czy jest zaogniona czy tylko piecze?obserwuj ją póki co .Blizny mogą dawać uczucie swędzenia,więc nie wiem co dokładnie czujesz.
 
W

wiki9969

Guest
Wszystko z nią jest w porządku. Żadnych zmian nie widzę. Jest tylko to pieczenie, które pojawiło się półtora tygodnia temu. Może to od tej maści? :(
 
C

Czart

Guest
Poczytaj o kolagenie w sieci. Jeśli to nie pomoże, zawsze można skorzystać z laserowego usuwania blizn.
 
C

Czart

Guest
Sam borykam się z podobnym problemem, tylko na dużo większą skalę. Zamiast jednej blizny jest kilka ,a by było tego mało na siłowni nabawiłem się rozstępów. Zawsze może być gorzej. :D

Za niedługo będę próbował z kolagenem w tabletka. Opinie są zachęcające, a jak w praktyce będzie, to się dopiero okaże.

Jeśli blizna jest świeża, ma prawo drapać, a nawet piec (oznacza to że rana się goi).

Z tego co czytałem, koszty lasera windują w cenie od 200zł -1200zł więc zapewne 700zł, 800zł na jedną bliznę trzeba mieć.

kolagen natomiast ok. 70zł na 40 dni

http://allegro.pl/kwas-hialuronowy-hydrolizat-kolagen-body-flex-i3188138426.html

ewentualnie coś z Olimpu np.

http://allegro.pl/olimp-kolagen-activ-plus-piekne-wlosy-skora-80tab-i3169939473.html'

12,40 zł - 10 dni
 
W

wiki9969

Guest
Ale żeby po dwóch miesiącach zaczęło piec? Teraz zbliża się kolejna wizyta u dermatologa, zobaczę co on mi na to powie.

Kolagen może i jest skuteczny, ale nie na blizne chirurgiczną. Może i ją troche wygładzi, ale z pewnością nie zamaskuje.

Co do laserowego usunięcia to widziałam cennik. Xeny były bardzo wygórowane, jednak wysokość ceny zależy od wielkości i rodzaju blizny.
 

majocha

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2013
Posty
40
Punkty reakcji
1
Wiek
33
wiki9969 napisał:
Ale żeby po dwóch miesiącach zaczęło piec? Teraz zbliża się kolejna wizyta u dermatologa, zobaczę co on mi na to powie.

Kolagen może i jest skuteczny, ale nie na blizne chirurgiczną. Może i ją troche wygładzi, ale z pewnością nie zamaskuje.

Co do laserowego usunięcia to widziałam cennik. Xeny były bardzo wygórowane, jednak wysokość ceny zależy od wielkości i rodzaju blizny.
To normalne, że po takim czasie to odczuwasz. Ale to dobrze. Co do laserowego usuwania, bez porównania. Warto odłożyć trochę kasy i tak ten problem rozwiązać. Dwa tygodnie po zabiegu i nie ma żadnego śladu. Bomba.
 
W

wiki9969

Guest
A spotkał się może ktoś z przerostem blizny i wie jak można to usunąć?

Pytam, bo w sieci to głównie lasery proponują.
 
Do góry