Leasing - prośba o porade

Ryszardd

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam. Zastanawiam sie powaznie nad mozliwoscia skorzystania z leasingu na samochod tylko nigdy wczesniej nie mialem z tym do czynienia i mam lekkie obawy. Czy moze ktos pokrotce wyjasnic na co zwracac przede wszystkim uwage przy zawieraniu tego typu umowy? No i jesli macie jakies bezposrednie doswiadczenia ze sprawdzonymi firmami to bylbym wdzieczny za ewentualne sugestie gdzie mozna bez obaw sie udac. Najlepiej jakies firmy z Malopolski. Tylko prosze o powazne opinie, bez zarzucania mojej skrzynki pw reklamowymi linkami, itp, itd.
 
P

profipro

Guest
Czym jest leasing konsumencki?
Leasing konsumencki, zwany również leasingiem prywatnym, to produkt finansowy skierowany do osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej, polegający na finansowaniu używania danej rzeczy (przedmiotu leasingu) i mogący prowadzić do jej zakupu...
 
P

profipro

Guest
Moja spółka już od paru lat korzysta z usług Masterlease i jesteśmy zadowoleni. W sumie to nie analizujemy już innych ofert, a jako stały klient mamy dodatkowe zniżki. Leasingujemy 6 samochodów. Dodatkowo 3 samochody na firmę, ale do użytku osobistego. Fajne w tym wszystkim jest to, że mam nowy samochód co 3 lata, pomimo tego, że osobiście nie byłoby mnie stać na taką rozrzutność.
 
S

szyszana

Guest
Szukaj wyłącznie po ofertach w bankach, czy oddziałów leasingowych banków - bezpieczniej i nie ma ryzyka, że w umowie znajdziesz coś nieoczekiwanego. Generalnie leasing wychodzi lepiej niż kredyt, większe możliwości uwzględniania tego w kosztach, ale wiadomo, że każdy przypadek należy przekalkować. Akurat w Idea Banku mam konto firmowe, kartę, miałem kredyt, więc wiem, że o klienta dbają i te oferty są bardzo ok.
 
D

Dobrawa

Guest
Zajrzyj na stronę Tax Care i zobacz sobie ich oferty. Mają duzo punktów w całej polsce wiec na stronie sprawdzisz gdzie jest najblizszy dla Ciebie. Przez infolinie też na pewno pracownik udzieli ci wszystkich informacji.
 
K

Kamil Brz

Guest
Leasing samochodu to bardzo dobre rozwiązanie ale polecam dobrze zastanowić się nad firma w jakiej bedziecie chcieli wziać taki leasing z uwagi na to, że ostateczny koszt to nie jest jedynie oprocentowanie leasingu. Jest obecnie bardzo niskie tak więc banki zarabiają na czymś innym.
Leasing może Was kosztować o wiele więcej niż sądzicie. Sam brałem 2 lata temu to sama opłąta rejestracji samochodu mnie kosztowała prawie 4 stówki.
 

Trudeau

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2017
Posty
2
Punkty reakcji
0
Chciałbym odświeżyć trochę temat bo jest około leasingowy. Mianowicie chodzi mi zakup samochodu poleasingowego. Znalazłem bardzo fajne oferty aukcji na stronie Raiffeisen leasing. Auta wyglądają na prawie nie śmigane ale wychodzą dużo taniej niż nówki. Ktoś korzystał z takiej opcji? Są jakieś przeciwskaznania?
 

tonsab

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2016
Posty
21
Punkty reakcji
0
Ja korzystałem, przeciwwskazań nie ma praktycznie żadnych. Samochód poleasingowy to dobra i dość tania (jak na tak nowy samochód) opcja. Kupowałem właśnie na raiffeisen, udało mi się ogarnąć ichnie aukcje. można ogarnąć bardzo ładne i dobre samochody.
 

Dave McKwak

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2017
Posty
2
Punkty reakcji
0
To fakt, że akurat na aukcjach poleasingowych można kupić całkiem fajne auta w niskiej cenie, ale dalej trzeba pamiętać o tym, że są to POLEASINGOWE - czyli powiedzmy ze przez 4 lata były wykorzystywane w firmie, w której mogł samochód być używany na maksymalnych obrotach przez co no.. jest zużyty. Dlatego uważam, ze jednak jak się ma firmę to lepiej wziąć nowy samochód w leasingu. Ja akurat również w raiffeisen leasing podpisałem umowę, póki co jestem zadolony. Nawet przy ewentualnym opóźnieniu ze składką też można się dogadać.
 

Akiko

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2018
Posty
31
Punkty reakcji
0
A co myślicie nt. banku Toyota? Znalazłam ten kalkulator leasingowy i ceny są bardzo konkurencyjne, zastanawiam się czy warto zainteresować się tym bankiem. Macie jakieś doświadczenia z Toyotą?
 

Mezoo

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2020
Posty
5
Punkty reakcji
0
W takim razie koniecznie sprawdź firmę Partner Leasingowy - mają korzystne oferty i rozwieją wszystkie twoje obawy i wątpliwości. Mój brat brał u nich ostatnio samochód osobowy i byłem zaskoczony, jak szybko i sprawnie przebiegła cała procedura. Minimum formalności, rata dostosowana do jego możliwości, dogodny czas spłaty. W dodatku mają duże doświadczenie i pomogą ci dobrać najkorzystniejszą opcję, nie ma co się bać, spróbuj!
 

Akiko

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2018
Posty
31
Punkty reakcji
0
Hey, podbijam pytanie, czy miałyście może leasing samochodowy w banku Toyota?
 

molik

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2020
Posty
5
Punkty reakcji
0
leasing to pakowanie się w kredyty i spacanie przez wiele lat :) kup inne auto
 

olanoga

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2018
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ale leasing to jest dość sensowna wersja kredytu. Osobiście znam wiele przypadków, gdzie leasing samochodowy okazał się idealnie dobrany i wszyscy byli zadowoleni. Mój dobry przyjaciel w ten sposób od kilku lat jeździ nowymi Toyotami, bo z Toyota Bankiem bardzo się polubili i często wymienia auta.
 
Do góry