Ld- Świadomy Sen

Yoyful

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2006
Posty
3
Punkty reakcji
0
Słyszeliscie o tym?? Ja mialam moż daw albo trzy takie sny. Jesli nie wiecie o co chodzi wyjaśnie po swojemu
smile.gif


LD(Lucid Dream ) - Swiadomy sen- Jest to taki sen w którym masz swiadomośc we śnie i możesz kontrolować nad własnym snem,np robic co się chce.I co najwazniejsze osoba mająca taki sen WIE o tym że sni .

Zrobie małą sonde,może mieliscie takiesny.Prosze jesli chcecie opiszecie swoje sny ??
Bo mi się śniło,że do mnie przyszedł dziadek,ja zrozumialam ,że to jest sen i chciałam isć do pokoju wyskoczyc i polatac,ale wtedy znów mialam zwykly sen:(

P.S W LD możesz zaplannowac cały sen przeżyc różne przygody itp. Możesz także latac czy stac sie kims innym
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
To jest wspaniała sprawa! :D ja miałam taki sen moze kilkanascie razy. Jak byłam dzieckiem to pierwszy raz udało mi sie pare razy snic swiadomie, chociaz wcale tego nie zamierzałam i to takie fajne było :D Dopiero po latach sie dowiedzialam, ze to cos niezwykłego :p Ostatnio próbuje czasem wywołać taki sen siłą woli, to znaczy duzo o tym myśle w dzień i skupiam sie tez przed snem, to czasem sie na chwile uda ;)
Raz miałam taki udany, to był pierwszy raz z tych, które probowałam wywołać właśnie siłą woli. Myślałam o tym przez cały wieczór i później zasnęłam. I w tym śnie myślałam sobie coś w stylu 'hehhh jak bardzo chciałabym mieć taki świadomy sen...' (bo dalej myslalam ze to jawa:D) i tak mysle, mysle i nagle BUM! 'o cholera, no przeciez ja snie!' :p i tak sie zaczęło :p no i wzniosłam sie na chwilke w góre... eh! :D a potem znowu mialam jakis nieswiadomy :p
 

golem

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
981
Punkty reakcji
0
Tego typu sny zdarzają mi się kiedy śpie po pijaństwie.Rzadko pije więc nie było tych snów dużo, ale są fajne nie ma w nich rzeczy niemożliwych.
 

Izula

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2006
Posty
36
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
Z Mazur
Znalezione w necie....."Najpoprawniejszą definicją tego określenia jest uświadomienie sobie podczas fazy snu faktycznego stanu w jakim się własnie znajdujemy - zorientowanie się podczas snu o swoim aktualnym stanie świadomości.
Świadomy sen nie wydaje się być zwykłym snem - jego klarowność jest zdumiewająca i możliwość wyróżnienia najmniejszych nawet detali zapiera "senny dech" w piersiach. Samo LD zaczyna najczęściej następować podczas trwającego już jakis czas snu, kiedy to "oneironauta" odkrywa, ze przeżycia jakich doznaje nie wystepują w świecie fizycznym, ale czymś wyprodukowanym przez nasz mózg.
Mamy świadomość podczas snu, ale w żaden sposób nie wpływamy na to, co się z nami dzieje - jesteśmy jedynie mniej lub wiecej biernymi jego obserwatorami. Można to porównać do wyobrażenia sobie siebie jako jedna z postaci filmu, który właśnie oglądamy.To co najbardziej odróżnia sen świadomy od normalnego jest zazwyczaj niezwykła klarowność otoczenia, wszystkich rekwizytów, oświetlenia, kolorów, możliwość użycia wszystkich własnych zmysłów, co bardzo rzadko jest spotykane na tak wysokim poziomie podczas zwykłego snu, oraz niesamowite poczucie wolności, radości a nawet euforii.

Poza wspaniałym uczuciem, które towarzyszy świadomemu śnieniu i jest zupełnie niemożliwe do opisania, możemy podczas takiego snu zrobić właściwie wszystko. Wyobraź sobie, że budzisz się, ale cały czas jesteś wewnątrz swojego snu. Nie ma tu żadnych ograniczeń fizycznych ani umysłowych. Możesz spełniać swoje najskrytsze marzenia, pozbywać się zupełnie praw fizyki, a jedyną granicą we śnie jest Twój własny umysł. Możliwości LD są dosłownie nieskończone. Masz problemy z tremą, lękiem wysokości, boisz sie burzy czy ciemności? Jeśli zrozumiesz i przekonasz się, że we śnie nic ci się nie stanie, możesz dokonać wszystkiego nie obawiając sie konsekwencji, których doznałbyś w realnym świecie. LD jest takze niezawodną bronią do zwalczania nocnych horrorów, które nękaja wielu z nas.

Techniki świadomego śnienia:Technika don Juana
Don Juan Matus był szamanem, Indianinem Yaqui i nauczycielem Carlosa Castanedy - autora serii książek o wtajemniczeniu szamańskim. Część tej serii zastała już przetłumaczona na język polski i znajduje się w księgarniach. Jedną z praktyk szamańskich, których nauczał don Juan jest świadomy sen. Technika don Juana polega na umiejętności spojrzenia we śnie na własne dłonie. Gdy zobaczymy własne dłonie we śnie skojarzymy to ze świadomością. Aby tak się stało należy 4-5 razy dziennie powtarzać krótkie ćwiczenie. Polega ono na tym by:

1. Usiąść wygodnie i uspokoić swoje myśli, obserwując swój oddech. Nie zamykamy oczu, lecz pozwalamy rozluźnić się im. Powoduje to efekt nieostrego widzenia, jakby za mgłą. Oczy bardzo delikatnie "zezują" do środka, są totalnie rozluźnione, ale otwarte.

2. Podnosimy swoje dłonie tak, by znalazły się w polu widzenia, przed oczami. Oczy cały czas są rozluźnione, a obraz dłoni nieostry.

3. Teraz powoli wyostrzamy swój wzrok i dokładnie przyglądamy się swoim dłoniom. Cały proces podobny jest do zmiany ostrości kamery telewizyjnej. Wyobrażanie sobie, że nasze oczy są obiektywem kamery bardzo pomaga w tym ćwiczeniu. Wyostrzanie wzroku trwa 2-3 sekundy. Przyglądając się swoim dłoniom, należy zwrócić swoją uwagę na wrażenia wizualne, przenieść uwagę na proces percepcji. W czasie przyglądania się własnym dłoniom należy powtórzyć dwa, trzy razy zdanie: "Widzę swoje dłonie we śnie, wiem, że teraz śnię".

4. Następnie pozwalamy sobie na rozluźnienie wzroku i uwagi. Obraz dłoni znowu staje się nieostry, a uwaga nie jest skupiona na niczym.

5. Teraz znowu powtarzamy punkt 3, a potem 4. Zmiana ostrości widzenia i uwagi następuje 4-5 razy, a ostatnim razem odbywa się w wyobraźni po zamknięciu oczu. Wtedy możemy sobie wyobrazić, że w jakiejś scenie ze snu podnosimy dłonie do góry, przyglądamy im się i uświadamiamy sobie: "Widzę swoje dłonie we śnie, wiem, że teraz śnię".

6. Na koniec należy posiedzieć w spokoju przez parę minut, nie myśląc o niczym i wstać, przechodząc do codziennych zajęć.

Całe ćwiczenie należy powtórzyć przed położeniem się spać, oczekując, że obraz naszych dłoni pojawi się we śnie, a my rozpoznamy dzięki temu, że śnimy.

Kenneth Keltzer, autor książki "Słońce i Cień", stosując tą technikę uzyskał efekt w postaci pojawienia się świadomego snu po dwóch tygodniach praktyki, niektórzy jednak z pewnością nie będą potrzebować aż tyle czasu. "
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
Izula nawet nie musiałaś uzywać opcji szukaj - identyczny temat miałas ciutkę niżej w tym dziale.
tematy połączyłam
 

Gosienka1986

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2005
Posty
87
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Kraków
Miałam kilka razy tego typu sny.
Super uczucie. Ostanio śniło mi się,że szłam ulicą i tańczyłam z każdą napotkaną osobą...a na samym końcu z moim chłopakiem. Było supeowo. Oj chciałabym,żebym dziś miała taki sen :p
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
Najczęściej mam takie sny nad ranem, kiedy wchodzę w ostatnią fazę snu. Fantastycznie :D
 

Psiula

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2006
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiecie już dawno o tom słyszałam, ale... mam do tego wątpliwości. Mi sie wydaje że to nie może być, że to sie nigdy nie stanie, że to niemożliwe i rezygnuję z ćwiczeń. A tak naprawdę pragnęłabym mieć LD! To musi być...być piękne! <łza> :) Och,powiedzcie że jest na to dowód!
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Wiecie już dawno o tom słyszałam, ale... mam do tego wątpliwości. Mi sie wydaje że to nie może być, że to sie nigdy nie stanie, że to niemożliwe i rezygnuję z ćwiczeń. A tak naprawdę pragnęłabym mieć LD! To musi być...być piękne! <łza> :) Och,powiedzcie że jest na to dowód!

Na co Ci dowód? ;) Sama spróbuj to sie przekonasz :p
 

thule

Rex Mortis
Dołączył
15 Grudzień 2005
Posty
353
Punkty reakcji
0
Miasto
127.0.0.1
Podobno są jakieś naukowe dowody na to, że LD jest możliwe, ale nie znam szczegółów.
A zresztą, LD jest możliwe, bo sam tego doświadczam, a takiego dowodu nikt nie jest wstanie mi podważyć. ; ]
 

silvel2

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2005
Posty
414
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Kilka razy mi się to zdarzyło i fajna sprawa. Moim jedynym problemem jest to, że musze zaraz po przebudzeniu przypomniec sobie o czym śniłem bo inaczej nawet hipnoza nie pomoże :)
 

thule

Rex Mortis
Dołączył
15 Grudzień 2005
Posty
353
Punkty reakcji
0
Miasto
127.0.0.1
Dlatego właśnie należy prowadzić sennik, bo bez niego, IMO, ćwiczenie LD nie ma sensu. Poza tym dobrym sposobem treningu, z którego sam korzystam, jest tuż przed zaśnięciem przypominanie sobie wydarzeń minionego dnia, od momentu, w którym znaleźliśmy się w łóżku do chwili, kiedy z wyszliśmy z niego z rana - bo jak wiadomo, sny pamiętamy od końca.
 

skakanka25

Neko
Dołączył
8 Sierpień 2005
Posty
1 181
Punkty reakcji
0
Miasto
Wojkowice
te sny są super. mam je zawsze kieyd próbuje zasnąć, ale spać mi się nie chce a jak byłam mała to słyszałam tylko takie głosy i tym i oto sposobem ja sobie spałam, a rano mogłam opowiedzieć czego ona słuchała wtedy tego jeszcze nie rozumiałam, ale od niedawna zaczęłam
 

thule

Rex Mortis
Dołączył
15 Grudzień 2005
Posty
353
Punkty reakcji
0
Miasto
127.0.0.1
Que? To mi bardziej podchodzi pod paraliż senny, ale nie mam pewności, bo piszesz tak urywanymi zdaniami, że ciężko Cię zrozumieć.
 

_milka_

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2005
Posty
108
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Z R... Raczej wiadomo, skąd!
Mi raz się zaczęło śnić,że moją starą opiekunką jestem na ławce na jakiejś łące, pomyślałam "Ej, to przecież sen!" i mogłam sobie cokolwiek pomyśleć, np. tęcza stawała na niebi4e, przeniosłam się w myślach do wesołego miasteczka i byłam z moją przyjaciółką... szkoda, że tylko raz :(
 

mego

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2006
Posty
41
Punkty reakcji
1
oh jak ja bym chcial miec taki sen! :eek: chyba zaczne tak ciwczyc jak wyzej jest napisane! to musi byc niesamowite uczucie
 

Stec

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2006
Posty
2
Punkty reakcji
0
W calym swoim zyciu mialem tylko 2 takie sny :( ale obydwa pamietam bardzo dobrze , jeden byl nawet koszmarem fajną mialem zabawe kiedy ciemne nawiedzone pomieszczenie moglem sobie zmieniac wedlug wlasnwgo uznania :lol:
 

Elune

trąbka?
Dołączył
30 Marzec 2006
Posty
1 107
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miałem to keidyś... to jest zagrzebiste... robisz co chcesz... pamiętam keidyś miałem dużo snów erotycznych :D (teraz z tego wydojrzałem ...muhjaha) i jeszcze jak miałem panowanie nad snem...to to było CUDNE!!!!!!!!! ale dawo ld nie doświadczałem...
 

mego

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2006
Posty
41
Punkty reakcji
1
A ja niedawno miałem taki dziwny sen. Opowiem wam o nim...

Na poczatku było normlanie, śniły mi się jakieś głupoty jak zwykle np. ze nie moge wejs co pociągu bo drzwi automatycznie sie zamykaly jak do nich podchodziłem itp... ( :lol: ). Potem jakoś znalazłem się u kuzynki i kuzyna. Był wieczór, mieliśmy iśc spać. Wtedy za sprawą jakiegoś tajemniczego przedmiotu (nie pamietam co to bylo i jak wygladalo) weslzismy w taki dziwny stan nie do opisania.... Wtedy powiedziałem:
- Oo, to jest takie jakieś podobne do LD.
Ten stan polegał na tym że mogliśmy robić rzeczy które przeciętny człowiek nie potrafi np.latac. I po tym jak to powiedziałem, niby w śnie, niby świadomie zamknąłem oczy, pomyslałem że chce się unieść i gdy otworzyłem oczy byłem w powietrzu. Wtedy to się szkończyło i nie pamiętam dalej co bylo...

:eek: :niepewny: :mruga: Nie wiem czy to było LD czy co!? Ja nigdy nie miałem LD!

Jednak mysle ze to nie byl swiadomy sen.

:niepewny:
 

adziA_94

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2006
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Wrocław
Hmm...tak sie zastanawiam czy ten móuj sen to też było to o czym rozmawiamy...No bo mi się śniło że sobie normalnie stawałam na łóżku i zaczynałam latać ale tak jakbym płynęła w wodzie takie ruchy miałam..Później nad ranem próbowałam tak zrobić i nic mi nie wychodziło:p Ale nawet myślałam że ja to robiłam na prawdę i nawet o tym mojej mamie powiedziałm czy pamięta jak sobie latałam:p A ona mnie wyśmiała:D
 
Do góry