Laptop umiera?

vandames

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2010
Posty
22
Punkty reakcji
1
Piszę ponieważ mam problem.Posiadam laptopa DELL R15 z windowsem 7 Home 64 bity.Maszyna przeżyła 3 lata akademika (jezusie chrystusie...) i jest mocno eksploatowana...Tydzień temu podczas gry w LeagueOfLegends nagle komputer sie zawiesił i zrestartował po czym zauważyłem informacje że mam "za mało pamięci wirtualnej"...poczytałem na internecie i zaczełem zmieniać wartości początkowe i końcowe w zakładce "wydajność" > pamięć wirtualna > zmień plik stronnicowania...przy próbie 1/10 komputer z trudem logował się do windowsa natomiast najczęściej pojawiał się dziwny komunikat na niebieskim tle ...tam się coś ładowało na dole "dumping ..." do 100 i jedyne co mi pozostaje to tryb awaryjny...jeszcze nad pomne że gdy włączam komputer przed ekranem logowania zawsze pojawia się ekran (ten pierwszy) gdzie komputer wymienia podzespoły i ten właśnie ekran jest poprzecinany dziwnymi paskami jakby karta graficzna była uszkodzona czy cuś :(
Proszę o pomoc :(
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Spróbuj uruchomić komputer w trybie awaryjnym lub zbootuj jakiegoś linuxa i skopiuj sobie to co masz w C:/Windows/Minidump/ będą tam pliki w których system zapisał to co widziałeś na tych niebieskich ekranach. Jak już je będziesz miał musisz odczytać z najnowszego kod błędu. On wskaże Ci co jest przyczyną awarii.
 
Do góry