Laptop dla firmy

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Witam,
poszukuję laptopa mniej więcej do 3000zł do firmy. Będzie używany do programów finansowo-księgowych, pisania i drukowania faktur, mobilnego Internetu, Office itp. Powinien mieć też baterię która wytrzyma 5godzin, przekątna matrycy ok13cali, obudowa najlepiej koloru czarnego(spotkałam się już ze ścieraniem farby)ważący mniej niż 3kg ;)

Wiem, że nie jest potrzebna najnowsza karta graficzna czy dźwiękowa ani 200GB. Jednak jaki polecacie mi procesor, pamięci RAM. Musi być trwały i bezawaryjny więc na jakie marki warto zwrócić uwagę? Zakupić do takiego cacka Windows 7 czy Vistę? Który system jest korzystniejszy i łatwiejszy w obsłudze?

Chętnie wysłucham dodatkowych uwag, na co jeszcze zwrócić uwagę, co może się przydać. Dziękuję za odpowiedzi :)
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
Dell Vostro 3300. Gdzieś tutaj już go opisywałem trochę. Laptop z serii biznesowej. Bateria trzyma spokojnie ponad 5h, 13 cali. Obudowy są 3 kolory - czerwony, srebrny i złoty. Ten ostatni polecam, wygląda elegancko, stylowo.
Co do podzespołów, procki masz tam i3 albo i5. Do biura nawet ten i3 starczy, chociaż i5 ma nowsze technologie, jest trochę mniej prądożerny. Różnica w cenach nie jest duża, także lepiej i5 od razu brać. Grafiki masz tam do wyboru, albo tylko zintegrowana, albo tylko dedykowana, albo obie ;) Do firmy spokojnie zintegrowana wystarczy. RAMu na ogół masz tam 4GB.
I to co w Dellach najlepsze - gwarancja i serwis. U większości dystrybutorów Della w Polsce dostajesz gwarancję NBD - Next Business Day na 3 lata. Tzn jeżeli laptop się zepsuje, fachowiec przychodzi i naprawia go u Ciebie w ciągu kolejnego dnia. Nie trzeba nic wysyłać, pakować i czekać tygodnie na naprawiony. Tutaj trwa to jeden dzień ;) I jest to druga z podstawowych gwarancji Dellowskich z tego co pamiętam. Są dodatkowe pakiety gwarancyjne, bardziej zaawansowane i lepsze. Na stronie Della by trzeba było bardziej o tym poczytać.
 

kamilla12333

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
19
Punkty reakcji
0
Droga kolezanko :) Wydaje mi się, że ten sprzęt spełni Twoje wymagania: http://www.promoceny.pl/detail/sony-laptop-vpcec3m1e-17-50001/ Parametry ma niezłe: •Procesor Intel Core i5 460M (2,4 Turbo Boost GHz,3 MB cache)Microsoft Windows 7 HP •Matryca 17,3" 1600 x 900 •Pamięć 4GB •Dysk 500GB •Grafika ATI Radeon HD5650 1GB DDR3napęd DVD Super Multi (DL) •Złącza 3x USB •Czytnik kart 5w1 •WiFi •HDMI •Wbudowana kamera. Martwi mnie jedynie kwestia baterii, ponieważ nie wiem, czy wytrzyma dokładnie tyle, ile wymagasz. Musisz zwrócić się z tym pytaniem do producenta jednak.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Z podanych propozycji jak na razie najbardziej odpowiada mi Dell, lecz mam nadzieje na jeszcze jakieś sugestie z waszej strony.
 
Do góry