Lag->czarny ekran x4->z 250fps zostaje 25

ymcyk

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2013
Posty
8
Punkty reakcji
0
Witam, mam problem z jak mi sie wydaje karta graficzną. A mianowicie podczas gry jak w tytule, gra sie zacina, ekran robi sie czarny i po kilku takich zdarzeniach ilosc fps drastycznie spada.
Temperatura GPU oscyluje w okolicy 75C, wiec raczej wykluczam przegrzanie. Problem wystepuje wlasciwie w kazdej grze, jednak w tych mniej wymagajacych zdarza sie to rzadziej.
Karta jest 3-letnia, inne problemy to migajace paski na ekranie tez podczas gry, w Far Cry 3 wystepuja bardzo czesto a np w CS:GO juz rzadziej. Prosze o szybka pomoc.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Próbowałeś zmieniać sterowniki na starsze ? W ogóle to napisz co to za karta graficzna, jakie system operacyjny, daj trochę więcej danych.
 

ymcyk

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2013
Posty
8
Punkty reakcji
0
Zmienialem sterowniki na starsze, z 2012 roku, nic nie pomaga. To jest karta nVidia GTS 250, Windows 7HE 32 bit, procek i5 750. Wymienilem dzisiaj paste termoodprowadzajaca i troszeczke pomoglo, ale i tak nie da sie grac.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Masz inną kartę graficzną, żeby podłączyć ją zamiast obecnej ? Wtedy upewnisz się, że wina na 100% leży po stronie karty graficznej.
 

ymcyk

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2013
Posty
8
Punkty reakcji
0
Nie mam, ale na dniach wezmę kartę do kumpla i wszystko się okaże. Jeśli to wina karty, co mogę z nią zrobić? Nastawiać się na kupno nowej?

info o karcie: przy 55 stopniach wszystko jest w porządku, problemy zaczynają się kiedy karta zaczyna się nagrzewać
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Więc szukaj rozwiązania w chłodzeniu. Czyszczenie radiatora i wiatraka. Sprawdź czy wiatrak w ogóle działa.
 

ymcyk

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2013
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wszystko przeczyszczone, co prawda bylo duzo kłaczków, ale wiatrak i tak działa sprawnie.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Jest taka możliwość, że karta ulegał uszkodzeniu z powodu przegrzania. Sam tak kiedyś miałem. Bardzo możliwe, że właśnie z powodu tego brudu o którym piszesz, dlatego trzeba będzie sprawdzić jak będą gry chodziły z inną kartą graficzną. Rozumiem, czyszczenie nie poprawiło sytuacji ?
 

ymcyk

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2013
Posty
8
Punkty reakcji
0
Czy poprawilo się to Ci nie powiem, jest inaczej niz bylo, nie wiem czy gorzej czy lepiej. Nie da sie grac
 

maciejusek100

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
135
Punkty reakcji
1
Wiek
25
Miasto
Śląsk
Procesor masz całkiem spoko i dobrze że dałeś pastę... :)
Grafika jest kompletnie do bani więc tu nie oczekuj na wielkie rzeczy... :/
Karta leci do kosza i już.. jest prawdopodobnie zepsuta lub ma zepsute chłodzenie...
Ogólnie nic ci wielkiego nie da jeżeli byłaby nowa bo jest ona po prostu słaba...
Polecam np. tą co mam czyli MSI Radeon r7 250 1GB DRR5 128bit :)
 
Do góry