Łabędzi puch-kokosowe dziwne ciasto.

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Przepis znalazłam ostatnio na jednym z blogów kulinarnych.Początkowo nie byłam nastawiona entuzjastycznie -do masy kokosowej dodaje się -czerstwe bułki-jak dla mnie dziwactwo,nie wierzyłam,że to może smakować.Jednak przeczytałam,aby się tym nie zrażać,że bułek w ogóle nie czuć,a ciasto jest pyszne.
Zrobiłam je-efekt mnie zaskoczył-jest bardzo dobre i smakowało mojemu synowi.Wpisuję je zatem do mojej osobistej książki z pezepisami.
Łabędzi Puch:

biszkopt:
5 jajek
1 szkl.cukru
1 szkl.mąki tortowej
2 łyżki mąki ziemniaczanej
1 łyżka gorącej wody
1łyżka oleju
cukier waniliowy
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

masa:
2 małe czerstwe bułeczki
3szklanki mleka
1/2szkl.cukru
cukier waniliowy
10dag.wiórków kokosowych
1i 1/2 kostki masła
dżem z czarnej porzeczki

posypka
1 łyżka masła
10dag.wiórków kokosowych
1/2szkl.cukru

Białka ubić z cukrem i cukrem waniliowym na sztywną pianę,cały czas ubijając dodawać po jednym żółtku.Następnie wlać olej,wodę,dosypać obie mąki,proszek do pieczenia i delikatnie wymieszać.Piec w temp.180 stopni ok.30 min.

Bułeczki zalać 2 szklankami zimnego mleka i odstawić ,aby zmiękły,następnie rozdrobnić widelcem.Pozostałą szklankę mleka zagotować z cukrem,dodać przygotowane bułki,wiórki kokosowe i cukier waniliowy-gotować 5 minut.Odstawić do ostygnięcia-mieszać od czasu do czasu.
Masło utrzeć mikserem na puch,dodając po łyżce masy bułkowej.Ucierać do dokładnego połączenia składników.
Biszkopt przekroić na 2 placki.Pierwszy posmarować dżemem i wyłozyć połowę masy ,przykryć drugim plackiem i wyłożyć resztę masy.
Przygotować posypkę:masło roztopić na patelni z cukrem i dodać wiórki .Mieszać na małym ogniu,aż będzie miała złoty kolor.Ciepłą posypkę wklepać w masę,aby dobrze przylegała.Schłodzić ciasto w lodówce.
Smacznego.
 
0

03092010

Guest
sewanna napisał:
czerstwe bułeczki
Pozbylam sie rano czerstwych buleczek. Gdyby nie to, pewnie bym upiekla bo reszte skladnikow mam.
I na banoffi rowniez, wiec za chwile pewnie pojde i zrobie. Mimo wszystko :) (bo przeciez jest on strasznie mdly).
 
W

wiki9969

Guest
Mi jakiś czas temu koleżanka mówiła, że do jakiegoś ciasta dodaje bułki. ja pozytywnie do tego nastawiona nie byłam.Bo po pierwsze ciasto dla mnie musi być delikatne, a po drugie powinno mieć smak ciasta a nie bułek. Ale skoro piszesz Sewanna, że ciasto jest dobre to może czas najwyższy trochę poeksperymentować w kuchni? ;)
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Sęk w tym,że bułki dodajemy do masy-kremu i co dziwne póżniej ich wcale nie czuć.
Co do ciast z bułkami-typowe angielskie puddingi robi się właśnie na bułkach-jeszcze nie próbowałam,też mam pewne obawy.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Jeśli dobrze zmiksujesz składnik to jest jak krem-lekko lejący się.Po kilku godz .w lodówce zastyga ładnie,ale nie jest za twarda.Ważne jest dobrze rozmoczyć te bułki-aby nie było grudek.
 
W

wiki9969

Guest
Dobrze, dzięki. :) Myślałam, że te bułki sprawiają, że masa robi się bardzo gęsta.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Jest w niej 3 szklanki mleka-nie ma szans ,aby była za gęsta. :123:
 
0

03092010

Guest
Kiedys pisalysmy, ze dobrym pomyslem byloby dolaczanie zdjec. Cos postanowilas? Chyba, ze zapomnialas.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
W zasadzie nic-muszę zacząć robić zdjęcia wypiekom-czyli pamiętać o tym.No i musi mi się chcieć-leniwa jestem.
 
Do góry