Kwiaty Na Balokon Zachodni

kotka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2005
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Jakie kwiaty mogę położyć na balkon od strony zachodniej ale tak żeby były pnące i ładnie kwitły - proszę o pomoc.

Pozdrawiam :)
 

annie

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2005
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
53
Miasto
Holandia
Witaj!
Jesli masz balkon od zachodu, to tez pewnie wietrzny :( Moja mama ma taki, stad moge sie domyslec.Nigdy jej sie nie udalo wyhodowac pnacej roslinki, wiatr wszystko niszczyl.Ale moze u Ciebie balkon jest osloniety od wiatru?
Sliczny jest groszek pachnacy, kwitnie kolorowo i bardzo ladnie pachnie, no i jest pnacy :D Zwykle sie udaje na balkonach. No i moja ukochana nasturcja oczywiscie.Kwitnie przeobficie, gdy dasz jej uboga ziemie, natomiast na prochniczej urosnie tylko w liscie. Uwielbiaja ja motyle, wiec bedziesz tez miala mile odwiedziny kolorowych fruwajacych :) Ale uwazaj na gasiennice wtedy :lol: Nasiona, a wlasciwie zielone owoce nasturcji, sa jadalne.Mozesz kwasic jak ogorki albo w zalewie octowej, moga udawac kapary.A liscie, w niewielkich ilosciach, mozesz dodawac do salatek (sa dosyc pikantne) albo jako bogate zrodlo witaminy C do kanapek.Pozyteczna wiec roslinka. Wszelkie begonie sa tez wdzieczne, no ale one sie nie pna :p Gardenie i petunie nie znosza przeciagow, poza tym sa trudne, i stosunkowo drogie. Polecam tez pelargonie pnaca, roslina wieloletnia, tylko na zime musisz ja zabrac do piwnicy, bo jak zmarznie, to Amen.
Pozdrawiam!
 

kotka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2005
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Wietrzny ten balkon bardzo nie jest i w tamtym roku miałam kilka roślinek pnących wiec w tym tez powinny rosnąć :)

Niestety groszku pachnącego nie udało mi się kupić ale za to mam begonie i pelargonie pnąca :) Mam nadzieje ze będą ładnie rosły :)

Dzieku za wskazowki :)
 
Do góry