Kwas foliowy w ciąży?

Ernesst

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2012
Posty
80
Punkty reakcji
1
Wiek
41
Miasto
warszawa
Ciekawa konwersacja, ale wnioskuje z niej jedno taki suplement może pomóc a na pewno nie zaszkodzi, koszt tez nie jest ogromny wiec może jednak warto
 
A

ania_zbanowany

Guest
Ernesst napisał:
Ciekawa konwersacja, ale wnioskuje z niej jedno taki suplement może pomóc a na pewno nie zaszkodzi, koszt tez nie jest ogromny wiec może jednak warto
Na pewno warto spróbować. W końcu dziecko to marzenie wielu par. Większość z nich próbowała już niemal wszystkiego w walce z niepłodnością, myślę więc że dodatkowe zadbanie o suplementację nie będzie dla nich problemem.
Pozdrawiam.
Ania,
 

ula9zas

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2013
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
49
Miasto
centralna Polska
Ernesst napisał:
Ciekawa konwersacja, ale wnioskuje z niej jedno taki suplement może pomóc a na pewno nie zaszkodzi, koszt tez nie jest ogromny wiec może jednak warto
...skoro temat " kwas foliowy w ciąży?", więc ciąża już jest i suplement w/w jak gdyby nie jest potrzebny, chodzi o to, aby w tym okresie nie zapominać o tej ważnej kwestii jak witamina B9, której niedobór prowadzi do wad wrodzonych noworodka i wielu innych chorób.
 
A

ania_zbanowany

Guest
Rozmowa trochę odbiegła od głównego tematu, jednak jest z nim nadal powiązana. W końcu kwas foliowy należy zacząć stosować na wiele tygodni przed poczęciem, jak i już w trakcie trwania ciąży - najlepiej do skończenia pierwszego trymestru. Kobiety same muszą zdecydować w jakiej formie chcą go przyjmować.
Pozdrawiam.
Ania
 

ula9zas

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2013
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
49
Miasto
centralna Polska
Dokładnie tak, kobiety same muszą zdecydować w jakiej formie przyjmować kwas foliowy, najważniejsze, żeby znały ewentualne konsekwencje niedoboru wit. B9.
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Kwas foliwy odgrywa bardzo ważne znaczenie dla rozwoju płodu oraz prawidłowego przebiegu ciązy, to już na szczęście wiekszość kobiet starających się lub będących w ciąży wie, ale nie każda jest tego świadoma, że co druga kobieta ma problem z przetworzeniem kwasu foliowego do aktywnej, gotowej do wykorzystania przez organizm formy i zapotrzebowanie na folinay nie jest uzupełnione, dlatego warto zażywać kwas foliowy z dodatkiem metafoliny. Jest to biologicznie aktywna substancja( już przetworzony kwas foliowy), która po trafieniu do przewodu pokarmowego może być od razu wchłonięta i wykorzystana bez wcześniejszej obróbki metabolicznej. Zażywanie suplementu diety zawierającego metafolinę jest najskuteczniejszym działaniem profilaktycznym, zapobiegającym powstawaniu wad wrodzonych cewy nerwowej u płodu, które w większości przypadków prowadzą do poronienia.
 

Klaudynna

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2014
Posty
9
Punkty reakcji
0
Jeśli nie dojdzie do poronienia i dziecko urodzi się chore to chyba większa tragedia. Wodogłowie jest straszne.. Macie rację, że warto zadbać o siebie wcześniej. A czy w przypadku kolejnej ciąży brałyście taki sam lek cy zmieniałyście?
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Ja w pierwszej ciąży z Marysią brałam Folik i w sumie żadnych dodatkowych witamin. Badałm się regularnie, donbrze odżywiałam i lekarz nic mi dodatkowo nie zalecał. Teraz jak będe starała się o kolejne dziecko też zacznę brać Folik na pewno, a co do innych witamin to tylko po konsultacji z lekarzem.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Podobno nasz organizm jest w stanie przyswoić kwas foliowy z jedzenia tylko w 50 proc., a w postaci syntetycznej w prawie w 100 proc. Dlatego, nawet jeśli nasza dieta jest bogata w kwas foliowy, przyda się nam również dodatkowe wsparcie folikiem.
 
N

nianiaSweet

Guest
oczywiście, że tak jest bo tak naprawdę żeby w ogóle pozyskać dzienną dawkę kwasu foliowego z naturalnych składników trzeba byłoby pochłaniać niebywałe ilości jedzenia, tego po prostu nie da się zrobić, poza tym warzywa są zawyczaj poddawane obróbce termicznej przez co tracą swoje właściwości i nie przyswajamy ich w 100%.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Warzywa poddane obróbce termicznej tracą większość kwasu foliowego poza tym on lubi się ulatniać, dlatego tak ważna jest suplementacja tabletkami.
 

berila

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2016
Posty
33
Punkty reakcji
0
Jest ich bardzo wiele. Teoretycznie można przyjmować rówież kwas foliowy w owocach i mięsie ( poczytajcie sobie jakie produkty zawieraą go najwięcej). Jednak sama wolałam dmuchać na zimne oraz brałam kwas foliowy dodatkowo. Również przez kilka pierwszych miesięcy ciąży.

Każda ciąża przebiega inaczej jednak są pewne zmiany, które są widoczne u wszystkich kobiet. Można sobie o nich poczytać w kalendarzu ciążowym.


Warto jest się przygotować na nie zawczasu.
 
Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
Ale ten świat jest poyepany. 30,40, 50 lat temu nie było aptek. No może jedna. Nie było masy leków które dziś mozemy kupić. Nie było nic co by niby wspomagało.
I patrzcie. Kobity wpitalały warzywa i owoce popijając mlikiem i rodziły się prawdziwe chłopy. Chłopy często metr dziewięćdzisiąt. Gdy takowy dorósł było widać gołym okiem że to facet.
A teraz mamy kufa witaminek w proszkach miliard i babki rodzą wieszaki a te wieszaki później wiecznie chorują. Baaa, nawpitalają się ton piertolników i później problem z donoszeniem ciązy.
Kiedyś babka w 6-stym michu ciąży krowy doiła, w polu wykopki machała a dziś samice od 6 miecha w wyrze kwiczą. Później rodzą kaleków bo przecie łatwiej łyknąć śmiecia z apteki jak kupic sokowirówę i machac codziennie soki z owoców.
Sorry za mój ton bo nie powinien miec tu miejsca. Wy młodzi urodziliście się w aptekach ze smarfonem z uruchomionym google w łapie. Gdyby nie google i fora nie wiedzieli byście co i jak zjeść a jecie i łykacie wszystko to o czym mowa w netach.
Gdzie jest hak? 40% komentarzy i wpisów pochodzi od spamerów reklamujących po cichu apteki i farmaceutykę. Juz od dawna rejestrują się na forach jako standardowi userzy i sieja zamęt typu: ja brałam, mi pomogło, jestem zadowolona, wszyscy u mnie to kupowali i wszystko cacy. Kolejne 40% komentów pochodzi od czubów którzy faktycznie coś łykali. Od czubów którzy nie wiedzą jaka jest róznica między sokiem z owoców a tabletką.
Kolejne 19% to bzdury powielane czyli wałkowanie dla hejtu i ruchu. Pozostały 1% to tacy jak ja czyli Ci którzy leją po nogawkach patrząc na te pierwsze 2 x 40%

Wy młodzi naprawde nie kumacie że chemia jest tylko po to by świat się nie przeludnił? tylko po to by skrócic życie do 60,70 roku? Tylko po to by po 30,40,50 latach u takich jak Polska nie było 20.000.000 pracujących i 30.000.000 emerytów? Gdy chemii nie było ludzie żyli często pod setkę i było to dość niedawno. Dziś większośc pada przy 70-tce i zauważcie kochani że są to ludzie wykończeni właśnie aptekami.

Ktoś z Was wogóle wlazł choć raz w zyciu do antykwariatu po stare ksiązki związane z zywieniem, zdrowiem, zielarstwem?
Takie ksiązki kosztuja od 3 do 10zł sztuka. Ksiązki z lat 50,60,70 czyli z lat w których jeszcze dbano o to by pisać prawdę. Nikomu wtedy nie zależało na opchnięciu witaminek w aptece i nikomu pojawienie się prawdy w książkach nie szkodziło.

Znajomy chorował na łuszczycę. Chorował lat 15! Całe ciało w ranach. Wydał tysiące złotych na chemie i lekarzy. I co? i nic! jak chorował tak chorował dalej. Wyleczyłem gościa w 6 miesięcy. Wyleczyłem go maścią z tzw. dziekcia brzozowego produkcji Rosyjskiej. Samo zioło. Naturalny wywar z soku z brzozy. Stężenie 5% dodawane do michy ciepłej wody. Gość zapomniał o łuszczycy. Po kuracji zrobił wszystkie mozliwe badania na tzw. efekty uboczne i zdrów jak ryba. Koszt leczenia 7 x 25zł (1 buteleczka dziegcia = 25zł) zatem kochane Panie, pchajcie w siebnie te chemię dalej. Przynajmniej emerytury będą w przyszłości wyższe bo połowa z Was na tej chemii do niej nie dociągnie :)
 

izasun

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2013
Posty
61
Punkty reakcji
0
Brałam kwas foliowy i Fertilovit. Tak kiedyś nie było aptek, lekarzy, badań itp. ale tez i żyło sie inaczej po prostu...
 

marcydarcy

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
84
Punkty reakcji
2
kwas foliowy jest niezbędny do rozwoju mózgu u dziecka, dorbze jest go zacząć brać jeszcze przed zajściem w ciązę zeby sobie braki uzupełnić, niestety w diecie bardzo ciężko dawkę potrzebną uzyskać, kiedyś szukałam i żeby zjeść dzienną porcję potrzebną to musiałabym jeść codziennie 0,5 kg ryżu albo prawie 7 kg szpinaku. Nie da rady ;) dlatego wolę mam dha premium, ma kwas foliowy ale też dha, który jest potrzebny do rozwoju oczu
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Dobrze jest go zacząć brać juz podczas antykoncepcji hormonalnej bo wówczas są największe braki kwasu foliowego w organizmu. Pigułki po prostu zaburzają jego wchłanianie
 
Do góry