Kurtka rowerowa - jaki rozmiar?

MrrOlcia

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam, chcę kupić kurtkę rowerową softshell i zastanawiam się nad rozmiarem. Byłam w sklepie i mierzyłam M i L damską. I zastanawiam się pod jakim kątem dobrać rozmiar. Czy lepiej wziąć luźniejszą i włożyć pod nią coś grubszego w chłodne dni czy wziąć bardziej dopasowaną, ale mieć pewność że nie bedzie sie puszyła i nie będzie dyskomfortu z nią związanego?
Dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam :)
 

Joanna_8590

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2013
Posty
76
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Syców
My z mężem zawsze wybieramy trochę większe rozmiary, tak żeby w chłodniejsze dni zmieścił się pod kurtką polar tego typu militaria.pl/texar/polar_texar_ecwcs_black_%2861_03-fle-co%29_tx_p39121.xml. Wszystko zależy od tego, czy będziesz korzystać z niej latem czy w ciągu całego roku. Jeśli późną jesienią i zimną to wybierz większy rozmiar.
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
A ja bym brała mniejszą, duża będzie wisieć "jak nie włożysz polaru pod spód", a nie o to chodzi w softshellach.
 

Joanna_8590

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2013
Posty
76
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Syców
monaBETHA, myślisz, że sama kurtka wystarczy? Jest dość ciepła? Ja bałabym się, że najzwyczajniej w świecie zmarznę. Zawsze wydawało mi się, że lepiej jest mieć kilka warstw na sobie.
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
Oczywiście, że na minus 15 nie wystarczy, ale z drugiej strony zakładamy cienkie warstwy, nie bierzesz żadnych wielkich wełnianych swetrów itd. Odzież termo jest dosyć "cienka" co nie znaczy zimna. Doskonale izoluje ciepło.
 

Joanna_8590

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2013
Posty
76
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Syców
Tak wiem, to jej główna zaleta. Jednak przy takiej pogodzie jak dzisiaj ja zakładam dodatkowo pod kurtkę polar - z resztą też z typu termoaktywnych ;)
 

Papiernik

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
189
Punkty reakcji
2
Termoaktywny polar nie jest jakoś specjalne gruby, a świetnie trzyma ciepło!
 

nutria

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2013
Posty
107
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Słupsk
nie spotkałam się jeszcze z termoaktywnym polarem ale na pewno to sprawdzę - jakieś konkretne możesz polecić?
 

nutria

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2013
Posty
107
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Słupsk
link nie działa :/ podasz model to sama odnajdę :)

a co do pytania głównego to chyba lepiej kupić mniejsza kurtkę, na rower nie można pod kurtkę ubrać się za grubo bo to nawet niebezpieczne (ograniczone ruchy), lepiej cieńsze warstwy ale z dobrego materiału :) i opór powietrza mniejszy będzie :)
 

Skalter23

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Podepnę się pod temat, ale korzystał ktoś z bikesalon.pl/kurtka-rowerowa-foxhead-diffuse-jacket-2014-czarny#2520 ?
Może ktoś to powiedzieć, opowiedzieć, odradzić lub polecić? :)
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Papiernik napisał:
Termoaktywny polar nie jest jakoś specjalne gruby, a świetnie trzyma ciepło!
Sam polar na rowerze nie jest najlepszym rozwiązaniem, może być nam za ciepło.


nutria napisał:
link nie działa :/ podasz model to sama odnajdę :)

a co do pytania głównego to chyba lepiej kupić mniejsza kurtkę, na rower nie można pod kurtkę ubrać się za grubo bo to nawet niebezpieczne (ograniczone ruchy), lepiej cieńsze warstwy ale z dobrego materiału :) i opór powietrza mniejszy będzie :)

Ja zawsze stosuje rozwiązanie z bielizną termoaktywną i większość mam z firmy Spajo teraz do zakupu bokserek się przymierzam i na to w miare obcisły softshell.

Macie jakieś pomysły gdzie można znaleźć fajne i tanie softshelliki
 

Papiernik

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
189
Punkty reakcji
2
samoyed napisał:
Sam polar na rowerze nie jest najlepszym rozwiązaniem, może być nam za ciepło.
W taką pogodę jak mamy dzisiaj nie sądzę! Przy takiej ilości odzieży jaką mamy na rynku jesteśmy w wstanie dobrać ją do pogody.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Papiernik napisał:
Sam polar na rowerze nie jest najlepszym rozwiązaniem, może być nam za ciepło.
W taką pogodę jak mamy dzisiaj nie sądzę! Przy takiej ilości odzieży jaką mamy na rynku jesteśmy w wstanie dobrać ją do pogody.
To też w dużej mierze zależy od tego na czym jeździmy i w jaki sposób, Ja preferuje rowery górskie i dość agresywną jazdę w terenie więc zdecydowanie lepiej się czuje mając cienkie oddychające ubrania, bo i tak jestem mocno rozgrzany ale jeśli ktoś jeździ rekreacyjnie powiedzmy na grila to polar jak najbardziej będzie przydatny.
 
M

Majk Ox

Guest
jak jest ciepło to szkoda się ubierać w ciepłe rzeczy... a jak robi się chłodniej to odzież termoaktywna
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
W zasadzie środek lata to idealna pora na szukanie różnorodnych softsheli zwłaszcza na rower czy treking, są teraz dużo tańsze. Helikon ma dobre kurtki tego rodzaju i całkiem ładne są i cena bardzo racjonalna.
 
Do góry