Kurs komputerowy online

dybciu

Bywalec
Dołączył
5 Marzec 2021
Posty
44
Punkty reakcji
37
Założyłem ten wątek aby dzielić się z Wami moimi filmami instruktażowymi z obsługi systemu Windows oraz rożnego rodzaju programów zarówno tych internetowych jak i instalowanych bezpośrednio na PC. Jeżeli nie umiecie zrobić czegoś na komputerze możecie pytać w tym wątku może uda się pomóc albo nagrać film z rozwiązaniem problemu. Wątek będzie zawierał treści zarówno dla osób, które zaczynają dopiero pracę z komputerem i dopiero uczą się podstawowych czynności, znajdzie się również pomoc dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Na dobry początek film o tym w jaki sposób odzyskać pliki usunięte z kosza lub przy pomocy shift + delete:
 

dybciu

Bywalec
Dołączył
5 Marzec 2021
Posty
44
Punkty reakcji
37
Chcecie zagrać w kultowe gry z Pegasusa i cofnąć się znowu do czasów dzieciństwa? Wystarczy sciągnąć odpowiedni emulator i gotowe. Więcej szczegółów w filmie:
 

dybciu

Bywalec
Dołączył
5 Marzec 2021
Posty
44
Punkty reakcji
37
Nie wiecie w jaki sposób zmienić domyślną przeglądarkę w Windows? W tym filmie dowiecie się jak to zrobić:
 

dybciu

Bywalec
Dołączył
5 Marzec 2021
Posty
44
Punkty reakcji
37
Chcesz zmienić rozmiar tekstu oraz innych elementów w systemie Windows 8.1 i nie wiesz jak to zrobić? W tym filmie pokażę Wam jak to zrobić:
 

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
Ostatnio poprosiłam kogoś o zrobienie formata, zostałam wystawiona i sama musiałam się tego uczyć.

Następnie były problemy z zainstalowaniem programu u mojej siostry, poprosiłam brata, który jest informatykiem i też nie wiedział. Także znów wszystko było w moich rękach.

Dwóch informatyków poległo na starcie, a masażystka dała radę. 😂

Zaczęłam interesować się informatyką także bardzo się cieszę, że ten kurs powstał. Będę jedną z Twoich "wielbicielek". 😂😂😂
 

dybciu

Bywalec
Dołączył
5 Marzec 2021
Posty
44
Punkty reakcji
37
Ostatnio poprosiłam kogoś o zrobienie formata, zostałam wystawiona i sama musiałam się tego uczyć.

Następnie były problemy z zainstalowaniem programu u mojej siostry, poprosiłam brata, który jest informatykiem i też nie wiedział. Także znów wszystko było w moich rękach.

Dwóch informatyków poległo na starcie, a masażystka dała radę. 😂

Zaczęłam interesować się informatyką także bardzo się cieszę, że ten kurs powstał. Będę jedną z Twoich "wielbicielek". 😂😂😂
Bardzo się cieszę:) dopiero zaczynam ten projekt :) i mam nadzieję, że okaże się pomocny:)
 

dybciu

Bywalec
Dołączył
5 Marzec 2021
Posty
44
Punkty reakcji
37
Zgubiliście płytę z kluczem aktywacyjnym systemu Windows? A może był na naklejce pod laptopem a ta została oderwana wieki temu? Nic nie jest stracone klucz zapisany jest na Waszym komputerze z w tym filmie dowiecie się jak do niego dotrzeć.

Zapraszam!
 

dybciu

Bywalec
Dołączył
5 Marzec 2021
Posty
44
Punkty reakcji
37
Jeżeli potrzebujecie zainstalować system operacyjny na laptopie, który nie posiada kieszeni na płyty będziecie potrzebowali bootowalnego pendriva z instalatorem systemu Windows. W tym filmie pokażę Wam jak przygotować takiego pendrive:
 

dybciu

Bywalec
Dołączył
5 Marzec 2021
Posty
44
Punkty reakcji
37
Jeżeli potrzebujecie zrobić zrzut części ekranu w Windows możecie skorzystać z "Narzędzie Wycinanie" nie musicie korzystać z printscr a następnie wycinać zrzutu w Paint. Jak korzystać z narzędzia zobaczycie w filmie:

 

dybciu

Bywalec
Dołączył
5 Marzec 2021
Posty
44
Punkty reakcji
37
Nie wiesz jak wyświetlić ukryte pliki w systemie? Nie możesz znaleźć folderu AppData? W tym filmie dowiesz się jak ukryć plik oraz jak wyświetlić ukryte pliki w systemie:

 

dybciu

Bywalec
Dołączył
5 Marzec 2021
Posty
44
Punkty reakcji
37
W tym filmie dowiecie się jak nawiązać połączenie z serwerem SFTP. Pokażę jak pobierać pliki z serwera oraz jak wysłać je na serwer.

Zapraszam:

 

dybciu

Bywalec
Dołączył
5 Marzec 2021
Posty
44
Punkty reakcji
37
Chcesz zmienić rozmiar kursora albo kolor i nie wiesz jak to zrobić? W tym filmie wszystkiego się dowiesz:
 

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
Poleć mi jakiś dobry program antywirusowy. 😀 Bo naczytałam się o nich dużo, a nie każdy jest dobry.
 

dybciu

Bywalec
Dołączył
5 Marzec 2021
Posty
44
Punkty reakcji
37
Ja przez wiele lat używałem Kasperskiego i byłem z niego bardzo zadowolony nigdy jakoś za specjalnie nie odczuwałem spowolnień na moim komputerze chociaż na temat spowalniania pracy komputera zdania są różne:) bardzo ładnie działa w nim wykrywanie niebezpiecznych witryn oraz menadżer haseł. Mając tego antywirusa w sumie nigdy nie zauważyłem na swoim komputerze jakiś podejrzanych działań mogących wskazywać na włamanie bądź zainfekowanie więc z czystym sumieniem mogę go polecić. Nie jest tani dlatego ostatnio przesiadłem się na darmowego Avasta i w sumie też nie narzekam :) na moje potrzeby zupełnie wystarcza:)
 

dybciu

Bywalec
Dołączył
5 Marzec 2021
Posty
44
Punkty reakcji
37
Pracujecie zdalnie i znowu nikt Was nie słyszy? W tym odcinku pokażę Wam w jaki sposób zmienić czułość mikrofonu w systemie Windows. Poprawcie komfort pracy Wam i innym:) Zapraszam!

 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 419
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Poleć mi jakiś dobry program antywirusowy. 😀 Bo naczytałam się o nich dużo, a nie każdy jest dobry.
Warto i trzeba stosować jako antywirus
Adblocka który blokuje dostęp do
Wirusów a bez tego reklama
Do czepi się do strony i może
Dodatkowo być z dźwiękiem.
Avasta dodać do przeglądarki.
 

dybciu

Bywalec
Dołączył
5 Marzec 2021
Posty
44
Punkty reakcji
37
W tym filmie pokażę Wam w jaki sposób zmienić domyślny program do otwierania plików w Windows 8.1.

 

dybciu

Bywalec
Dołączył
5 Marzec 2021
Posty
44
Punkty reakcji
37
W tym filmie wytłumaczę czym jest i do czego służy defragmentacja dysków oraz pokażę jak uruchomić ten proces w systemie operacyjnym Windows 8.1:

 

dybciu

Bywalec
Dołączył
5 Marzec 2021
Posty
44
Punkty reakcji
37
W tym filmie pokażę Wam w jaki sposób odinstalować program w systemie operacyjnym Windows 8.1.

 

dybciu

Bywalec
Dołączył
5 Marzec 2021
Posty
44
Punkty reakcji
37
Tym filmem rozpoczynam kurs MS Word. W tym odcinku wprowadzę do programu Word opowiem o interfejsie użytkownika. Kolejne odcinki będą pojawiały się raz w tygodniu.

 
Do góry