Kurier - który najlepszy i czy mam prawo...

pinkiboy

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
208
Punkty reakcji
3
Wiek
45
Miasto
Jelenia Góra
Opinie znasz, porównaj sobie ceny:

http://www.ups.com/content/pl/pl/index.jsx

http://www.dhl.com.pl/pl.html

http://www.siodemka.com/

http://www.dpd.com.pl/
 

michal_z_bulowic

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
339
Punkty reakcji
8
Ja nie polecam siódemki... Zresztą kto korzystał z usług tej firmy wie o czym mówię... Kompletny brak kompetencji i terminowości
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Ja jestem obecnie bardziej za brokerami kurierskimi typu www.apaczka.pl
mają naprawdę bardzo konkurencyjne ceny a oferta biznesowa, której się niedawno przyglądałam jest naprawdę w niezłej kondycji. Zresztą apaczka jest jedną z lepszych form prosperujących na rynku kurierskim w charakterze pośrednika przesyłek.
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
Znajoma ostatnio mi się chwaliła ze wysłała paczki świąteczne do rodziny na drugi koniec Polski dużo taniej niż zawsze, bo skorzystała właśnie z brokera apaczki a nie jak zawsze bezpośrednio u kuriera. Więc tyle zaoszczędziła ze ja teraz już tylko z apaczki będę korzystać bo w niedługim czasie czeka mnie wysłanie sporej ilości paczek. A nie powiem, taka sprawdzona reklama dla mnie liczy się najbardziej bo nigdy nie wiadomo jak będzie jak nie znamy firmy więc jeszcze bardziej się cieszę ze ktoś to za mnie sprawdził :D
 

Aleks-sandra

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ostatnio jak przyszła mi paczka z pomocą kuriera www.szybkapaka.pl to Pan bez problemu pozwolił mi otworzyć paczkę. Stworzył do tego protokuł, że gdyby coś się nie zgadzało, żebym miała podstawy do roszczeń. Całość przebiegła bardzo sympatycznie, powiedział że w razie potrzeby będzie odpowiadać jako świadek.
 

lukeero

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2011
Posty
256
Punkty reakcji
5
Wiek
28
Miasto
Ząbkowice Śląskie
Ja dawno używałem jakiegoś kuriera, ale była to firma DHL. Szczerze, to ja tam nie wiem czym te firmy się różnią? Cenami? Bo przecież dostawa zawsze będzie 1/2\3 zależnie od tego, jak się kurier wyrobi.
 
P

PatrycjaAud

Guest
Ja dawno używałem jakiegoś kuriera, ale była to firma DHL. Szczerze, to ja tam nie wiem czym te firmy się różnią? Cenami? Bo przecież dostawa zawsze będzie 1/2\3 zależnie od tego, jak się kurier wyrobi.

Cenami, szybkością dostawy i profesjonalizmem - większym lub mniejszym :) Ja zawsze korzystam z usług firmy WysylamTaniej.pl Jedna z najtańszych, a zarazem najlepszych (wg. mnie). No i mają w swojej ofercie narzędzie do obsługi allegro, także znacznie to wszystko przyspiesza :)
 

Hellraiser

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Śmiało mogę polecić DPD świetna sprawa szybko sprawnie bez problemowo za każdym razem !!! jeszcze zadowolony bylem z siódemki tez zawsze spoko za to UPS odradzam ta firma to jest maksymalne dno czekałem na przesyłkę tydzień przesyłka trafiła do innego kuriera ponoć a ten który ja miał nie jeździł na moja dzielnice oczywiście jak monitorowałem online to było wpisane ze bylem nie osiągalny hehe jak poruszyłem temat przy znajomych to wyszło ze tez mieli co poniektórzy niezłe ekscesy z ta firma
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Podpisuję się nawet nogami pod DPD, są super, zawsze na czas i mili.

NIE POLECAM DHL mają w d... klientów, dwa razy już mi nie przywieźli paczki bo kurier jej nie wziął.
 
M

Marysiaaq

Guest
Ja polecam wysylamtaniej.pl - naprawdę dobra firma. Prowadzę sklep wysyłkowy połączony z aukcjami na allegro, dlatego na co dzień muszę współpracować z kurierami. Ta firma ma właśnie fajne połączenie usług z stroną allegro.pl - więc jest dużo szybciej. Dla mnie pozytyw wielki :)
 

Olajla

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja mam złe doświadczenia związane z DPD, kiedyś kurier rzucił u mnie firmie na ochronie paczke i powiedział "w d***e sobie do wsadź". Pewnie to nie wina firmy, a tego konkretnego kuriera, ale no cóż.
Jak na razie korzystamy z Siódemki i akurat kurier, który do mnie po paczki przyjeżdża jest naprawdę kompetentny i zawsze o czasie. Może na infolinii nie mogłam ostatnio się dogadać.
 
M

mariusz22

Guest
Osobiście z moich doświadczeń nie polecam DHL-a 2 przesyłki uszkodzone, kilka ( chyba 3-4 ) zaginione w przeciągu 3lat... Porażka ! Polecam siudemkę DPD
 

elkomodor

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2012
Posty
21
Punkty reakcji
0
Ja nie będę pisał, którego kuriera polecam bo uważam, że wiekszość tych najbardziej znanych marek, tj. DHL, UPS, DPD, Siódemka prezentują podobny poziom usług. Stanowczo za to odradze firmę K-EX (czyli dawnego Kolportera). Stali się ostatnio bardzo popularni za sprawą bardzo niskich cen, jednak jakość usług tej firmy jest niesamowice niska.
 
Do góry