Kurier - który najlepszy i czy mam prawo...

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Dzisiaj właśnie miałem styczność z DHL-em. (zamówienie na 997 złotych). Jak na pierwszy raz to naprawde całkiem nieźle. Kurirer zadzwonił kilka minut przed dostarczeniem, sam przypomniał żeby sprawdzić przesyłkę. Ogólnie to bardzo miły.

A ja jeszcze mam pytanie, czy to prawda że jeśli przesyłka jest za pobraniem, to najpierw trzeba pokwitować i zapłacić, a dopiero potem sprawdzać?
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
^^ mnie się zdarzyło o 22 zjechać :]

co do przesyłek pobraniowych to jest tak ze przecież nie da się sprawdzić przesyłki nie otrzymawszy...
w rzeczywistości klienci robią co chcą i z reguły najpierw sprawdzają, potem pokwitują i płacą
klienci nie mają zamiaru płacić za coś uszkodzonego przecież...
 

BandaiWanda

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2010
Posty
226
Punkty reakcji
1
Miasto
Fotelik :)
Nigdy nie kwituję,zanim nie sprawdzę (przynajmniej opakowania), jesli przesyłka jest uszkodzona, i sprawdzisz to dopiero po otwarciu przesyłki, to jedynie kontakt do firmy, gdzie zakupiło sie towar. Dhl dzwoni zwykle zanim przyjedzie, ale trzeba to wyraznie zaznaczyć w zamówieniu, tak aby firma sprzedajaca towar mogła wpisac to w list przwozowy.
Wiem tez z doświadaczenia, ze kurierzy nie wszystkich firm chca pokwitowania, zanim otworze przesyłkę. Opłaca się napiwek zaostawic kurorowi, jesli czesto korzystamy z usług firmy przewozowej, szanuja przesyłkę! A dorobic kazdy chce.
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Kurier powiedział że najpierw pieniądze się daje, a potem można sprawdzać. Opowiadał że kiedyś miał sytuacje że ktoś jakąś przesyłkę chciał sprawdzić u Siebie w domu, wziął ją i zamknął drzwi. Gdy nikt nie schodził mu zapłacić, poszedł na górę. Okazało się że kupujący nie chce otworzyć mu drzwi. Podobno nie obyło się bez policji. :bag:
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
BandaiWanda
Jak chcesz ocenić uszkodzenie paczki nie otrzymawszy...
Pokwitowanie jest właśnie faktem otrzymania przesyłki.
Najpierw trzeba otrzymać aby sprawdzić, a od uszkodzeń jest protokół szkody, a nawet zwrot uszkodzonej lub niezgodnej przesyłki.
Jeśli klient nie ma kasy to powinien to od razu kurierowi powiedzieć, gdyż wtedy odebranie nie jest możliwe.
 
W

wroneczki4

Guest
Teraz ma mi przyjść zamówienie na gitarę, wzmacniacz itd.- cały zestaw.
To normalnie mogę przy kurierze to sprawnie podłączyć i testować? Nie chcę jakoś godzinami sprawdzać, bo to chamstwo.
Chcę normalnie być przygotowanym na to, że podepnę sprzęt sprawdzę czy wszystko jest ok i tyle.

To nie jest żaden problem?
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Nie, to nie jest problem.
Zasadniczo przy każdej paczce kurier powinien być przy otwieraniu paczki i sprawdzaniu czy wszystko gra. Bo wtedy jest świadkiem który potwierdza czy sprzęt nie działał już w momencie odbierania przesyłki. Ale wiadomo przy tej ilości przesyłek kurierskich co się dziś wysyła to ma ograniczony czas, dlatego kurierzy cenią ludzi którzy znają i rozumieją ich fach.
 
B

benjamima

Guest
Rozumiem Twoje obawy wroneczki4, samemu zawsze było mi głupio sprawdzać paczki przy kurierze. Ale ostatnio miałem kontakt z firmą "AIN KURIER" i było tak jak mówił SmutnyZnajomy - kurier wykazał się pełnym profesjonalizmem :) Więc nie ma co się "dygać" :p
 

bibu

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
wręcz masz obowiązek sprawdzić paczkę przy kurierze. jeśli jest jakiekolwiek uszkodzenie kurier musi sporządził protokół uszkodzenia i wtedy masz podstawę do nie przyjmowania paczki lub odszkodowania. a jeśli chodzi o tanie usługi, to sprawdź https://www.kurjerzy.pl/przesylki_kurierskie_cennik
korzystalam kilka razy i jeszcze się nie zawiodłam :)
 
C

compton_style

Guest
Ja korzystam z usług brokera kurierskiego AIN, jeszcze się nie zawiodłem na nich, szybko i bezpiecznie dowożą nadane przesyłki. Mam wujka w Kanadzie i mi przesyła często modele, z AIN wychodzi najtaniej, taniej niż nawet w UPS.
 

Alorator

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
54
Miasto
świętokrzyskie
Od lat przjeżdżają do mnie różni kurierzy, i powiem, że nie ma reguły który lepszy który gorszy. Przez pewien czas chwaliłem jednych, później innych później znów innych i od nowa. Chyba najbardziej zależy od człowieka który obsługuje moją część miasta. Ostatnio najbardzie chwalę UPS, ale wytłumaczenie może być takie, że od niedawna mają bazę o 2 kilometry ode mnie i żeby do mnie dojechać, muszą raz skręcić w lewo i raz w prawo i tyle kręcenia po mieście do mnie mają. Gdy nie było UPS-u to chyba Masterlink czy jak tam teraz się nazywa. Najgorsza była siódemka, choć też nie znaczy to że była zła. Praktycznie wszyscy kurierzy jacy są (główne marki) do mnie przyjeżdżają od lat, i i lepiej lub gorzej, ale zawsze na jakimś poziomie...
Jeszcze o kosztach, jeśli coś wysyłacie, to przez pośrednika jest ze dwa razy taniej, tak jak napisał ktoś na początku, od miesiąca wysyłam tylko tak i bardzo sobie chwalę - 2x lepiej i 2x taniej.

Alo...
Czipowe Palety Beczki
 

dan_ny100

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Już kilka razy skorzystałem z pośrednika kurjerzy.pl. Korzystają z UPS i DHL. Nie zawiodłem się na razie więc dalej będę korzystać z ich pośrednictwa.
 

natalia1986

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
222
Punkty reakcji
1
Faktycznie za pośrednictwem borkerów jest taniej niż bezpośrednio w firmie (nie wiem w sumie na jakiej zasadzie to działa). Tak czy siak ja ostatnio raz czy dwa razy wysyłałam za pośrednictwem AIN (zadaje się, że oni pracują z UPS). Wtopy nie było. Cenę sprawdziłam u nich na stronce, więc wiedziałam ile mam mieć kasy przygotować.
 

partnerski

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2009
Posty
53
Punkty reakcji
0
ja moge polecic serwis kurjerzy.pl, posrednicza w zamawianiu kuerierow UPS i DHL. Maja przystepne ceny i fajny w oblsudze prosty i czytelny interfejs oraz bardzo przydtana fukncje platnosci prepaid.
 
M

margarita_3

Guest
No widzicie - a ja jeśli sobie cos zamawiałam i oczekiwałam na przesyłkę to raczej nigdy nie sprawdzałam stanu zawartości przy kurierze... Ale tez nie dostałam niczego w złym stanie więc jestem usprawiedliwiona ;) W pracy z kolei wyglada to nieco inaczej bo w sumie to wieksza odpowiedzialność. Korzystamy z usług kurierskich często i nawet przerzuciliśmy się na brokera
 

Loona30

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2010
Posty
73
Punkty reakcji
0
Kiedyś zamawiałam sprzęt do ćwiczeń i dostarczał mi go DHL , porażka!!!! Chciałam rozpakować i sprawdzić czy wszystko ok, bo płaciłam przy odbiorze, ale kurier wkurzony powiedział, że nie ma czasu :/ nigdy więcej
 

CargO

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
1
Loona30 Dlatego uważam że lepiej jest korzystać z małych firm, albo brokerów kurierskich, w tym drugim przypadku nie tylko ceny są niższe ale i jakość usług wyższa. Co do cen to możesz się sama przekonać wchodząc na przykład na stronę ainkurier.pl/cennik
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Kiedyś zamawiałam sprzęt do ćwiczeń i dostarczał mi go DHL , porażka!!!! Chciałam rozpakować i sprawdzić czy wszystko ok, bo płaciłam przy odbiorze, ale kurier wkurzony powiedział, że nie ma czasu :/ nigdy więcej
Wtedy trzeba powiedzieć że Ciebie to nie interesuje, a następnym razem to sobie może wcześniej wyjechać to wszędzie zdąży. Otwierasz i tyle.

Ostatnio przyszedł kurier do mnie w sobotę, dał paczkę i chciał kasę, nawet z nim nie gadałem bo był niemiły, otworzyłem paczkę, przeglądnąłem i wtedy zapłaciłem. Pierwsza zasada, ogladaj PÓŹNIEJ płać. Bo jak on zgarnie kasę to już go nie zobaczysz. Naszczęście rzadko się tacy zdarzają co sa niemili :)
 
Do góry