Kurczak ala KFC

Ewazal85

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2017
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Wrocław
Skùadniki:
- 4 skrzydeùka kurczaka
- jedno jajko
- sól
- curry
- ostra papryka
- m¹ka
- mleko
- olej
- buùka tarta
- pùatki kukurydziane
- łyżka masùa


Sposób przygotowania:
Skrzydełka moczyć około 45-50 minut w wodzie z dodatkiem soli
W miedzy czasie wymieszać jajko z dodatkiem mleka i przypraw (curry, ostra papryka, sól).
Ilość przypraw jaka użyjemy zależy od naszego gustu i od tego jak ma być ostry kurczak.
Na talerzu należy wymieszać mąkę i bułkę tarta w proporcji 1:3 z łyżka rozdrobnionych
płatków kukurydzianych.
Części ze skrzydełek które nie mają mięsa wyrzucić, a pozostałe odsączyć z wody,
następnie w bułce tartej z mąką, a potem w jajku z przyprawami i na koniec jeszcze raz
w bułce z mąką
Pamiętaj !! Aby na kawałkach kurczaka było dużo panierki !!
Następnie w wysokim naczyniu (np. Patelni) rozgrzej olej z dodatkiem masła (nada to aromatu)
i gdy tłuszcz bardzo się rozgrzeje, włóż do niego panierowane skrzydełka.
Pamiętaj !! Oleju musi być tyle aby mięso było całe zanurzone !!
Smażyć do uzyskania złotawego koloru .
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
Robiłam w podobny sposób nuggetsy z kurczaka. Są pyszne, polecam!
 

mimikra

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2016
Posty
102
Punkty reakcji
3
macie swoje ulubione przyprawy do kurczaka? Mi się kurczak bez przypraw wydaje bardzo nijaki w smaku
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Są na to sposoby ale niestety ... info kosztuje a tych naprawdę dobrych sposobów to nikt nawet za kasę nie zareklamuje. Mi już dawali nawet 4000-5000zł za 2,3 godzinną pokazówkę w kuchni ale nic z tego.
Sprzedam pomysły a jutro we wszystkich cateringach będą kurczaki mojej żony za pół ceny i pójdę z torbami? heheeh
Powiem Wam jedynie tyle że tylko i aż 65 różnych ziół rośnie w Polskim polu. Trzeba tylko wiedzieć kiedy i co zbierać. Ususzyć i zmielić a potem kasę robić...
Polecam książki kucharskie z lat 1920>1960.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Moja teściowa mnie nauczyła przypraw jeśli o zbieranie chodzi, ale nie do wszystkiego sama robię mieszanki. Mam fajną encyklopedię ziół, ale to tez z dawnych lat. Szkoda, że teraz juz takich nie robią.

mimikra napisał:
macie swoje ulubione przyprawy do kurczaka? Mi się kurczak bez przypraw wydaje bardzo nijaki w smaku
No kurczaka stanowczo trzeba doprawić. Osobiście robię tak, że posypuje go przyprawą do zlotego kurczaka od Knorr i do tego dużo majeranku i sypkiej cebulki.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Caraoka napisał:
Mam fajną encyklopedię ziół, ale to tez z dawnych lat. Szkoda, że teraz juz takich nie robią.
Znajomi żony z cateringu chcieli nam dać za książkę sumę w postaci 2000 talarów. Mam książkę sprzed wojny która ma około 1300 stron samych przepisów.
Wszystko tam jest. Kiedyś widziałem na allegro identyczną i licytacja skończyła się na 3,5kzł. Tyle jest dziś warta ta wiedza a tego w internecie niestety (beee, co ja gadam! na szczęście!!) nie wykopiesz.
Tam jest nawet 20 stron czym i jak karmić noworodki kurdę! I wyobraź sobie że ja te książkę mam ze śmietnika! Naprawdę!
Mogę jedynie podać autorów jak by ktoś kiedyś był zainteresowany i szukał coś podobnego: Ewa Chmielewna, Janina Smielnova, Barbara Wąch, Tadeusz Jawczak (Gdańsk, rok 1922)
O ziołach jest 20-30 stron (kiedy, co i jak zbierać).
 
Do góry