Kupować bo polskie?

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Przypomniało mi się "Wiodący producent naczep do samochodów ciężarowych. Trafiają one do 35 krajów, w tym m.in.: do Niemiec, Francji i Włoch, a także do krajów Azji i Afryki. Grupa posiada dwa zakłady produkcyjne: w Polsce oraz we Francji, a także dwie montownie: we Włoszech i w Rosji. Klientami są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne, dystrybucyjne i rolnicze." Pytanie tylko czy :MP Inwestors SCSp to polski akcjonariusz firmy WIELTON? Dla Kowalskiego firma niemal tak przydatna jak pociągi Pesy czy autobusy Solarisa ale tu jakiś Kowalski od święta przyczepę może do samochodu kupić.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Sam wcześniej na to nie wpadłem a żaden I love PiS też tego nie zauważył. CD-Projekt to producent i dystrybutor gier komputerowych.
Ja go znam jedynie z Wiedźmina czy karcianki Gwint. Ale wcześniej jeszcze w latach 90-ych był znany pod marką Optimus kiedy to "tłukł" komputery czy kasy fiskalne. Gry komputerowe kupuje się raczej tylko do pewnego wieku ale chyba na CD-Projekt trzeba patrzeć jak na swego rodzaju jaskółkę. Więcej takich jaskółek to i wiosna może przyjdzie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ten przykład jest bardzo dobry, świetna polska firma
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
no ale CD kiedy ruszyli, chłopaku...
To było w czasach w których można było dośc szybko załatwić sobie renomę. Oni ruszyli w czasach w których taki jak ja sikał po nogach na myśl o AMIGA 1200 na full wypasie ...
Kasety do Commodore schodziły wtedy jak bułeczki :)
Dzisiaj juz nie wypromujesz nic sensownego z takim hukiem a zwłaszcza w świecie oprogramowania bo Microsoft i inni juz dawno pokazali światu że wszystko może byc za frajer a na tym rynku liczą się tylko giganci.
Powiedz, jaka aplikację (prócz gier!) dzisiaj namazać by na niej przytulić? To już jest koniec ... Oprogramowanie to ostatnia rzecz jaką się kupuje o ile w ogóle się kupuje. 95% świata na crackach jedzie.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Nie znam się na tym. Gry to ostatnia rzecz jaką bym się zainteresował. Od czasu do czasu pobiorę z torrentów jakąś dobrą grę aale tylko i wyłącznie po to by przetestować np. nowy zakupiony PC i grafikę.
Posiedzę chwilę na full detalach i od razu kasuję. Na szczęście ten świat mnie nie kręci ale wiem że na tym się zarabia bo tzw. za-jo-bów nie brakuje. Hitem jest teraz taki żywot:

https://www.youtube.com/watch?v=0vWgQ1aYbBM
 

prejstnerka

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2018
Posty
23
Punkty reakcji
10
Wiek
44
Miasto
Śląsk
Wszyscy mówicie o takich bzdetach i to w chwili w której 85% polskiego jedzenia nie da się przełknąć. Dzisiaj gotowałam makaron. W opakowaniu był brązowy jak kakao. Miał być super jakości. Po ugotowaniu zrobił się biały a zrobił bo był Made in Poland.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
A rzecznik praw konsumenta by Cię zkwitował o tak:
"ty się babo ciesz że w ogóle makaron ugotowałaś!!" :D :D :lol:
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
czyli trzeba się uczyć samemu robić makaron, jak nasze matki i babcie, za moich młodych lat to była norma ale to prehistoria
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
[SIZE=large]CHRONOS-ART[/SIZE]
Chronos-Art jest pierwszą i jedyną jak na razie polską firmą, która w całości zaprojektowała i wykonuje własny mechanizm do zegara gabinetowego.
Wszystkie elementy tego zegara wykonywane są w Polsce, tak samo jak zegary szachowe, które również powstają w pracowni Chronos-Art. Firma produkuje także zegarki naręczne oparte na szwajcarskich mechanizmie. Pozostałe elementy zegarka - koperta, tarcze, wskazówki oraz moduły do komplikacji są projektowane i wykonywane w firmie, dlatego na czasomierzach Chronos-Art umieszczany jest napis "Made in Poland".

Tyle że po co mi zegar gabinetowy i po co mi zegarek skoro każdy matoł teraz telefon posiada?
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
No jak to po co? We firmie se zegara za 2 koła powiesisz i będziesz zliczał sekundówki przed fajrantem by robole przypadkiem Ci nie wyleźli 5 min 40 sek wcześniej ;-)
A propos makaronu Panie Herbatniczku to tez trzeba się łostro" nakombinować... Mąka w Polsce to już nie mąka i wierz mi na słowo honoru. Ile ja kurfa zakalców chleba zrobiłem by trafić w końcu na normalną mąkę to ja sam tylko wiem. Szymanowska ostatnio spadła z 2,85zł do 2,20zł i wiesz co? Chlebka na tym juz nie ma! Jedynie chlebowa 750-tka jeszcze do czegoś się nadaje ale ta juz po 3,30zł no ale chlebek cacusi...
i wychodzi około 3,90zł (składniki + prąd) a na wadze jakieś 1,25-1,35kg (1kg mąki, woda, cukier, pestki, sól, drożdże). Różni się od sklepowego tym że może biwakować w lodówce w papier zawinięty nawet i 3 tygodnie i nic mu nie jest. No i sytość też na poziomie. Sklepowego chlebka baltonowskiego na spulchniaczach wrzucam na kolację całego a swojego 2,3 kromki i basta. No i mam produkt MADE IN POLAND w 100% :D

6002394700_1516785644.jpg
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Tak na marginesie jeśli niemieckie np Nestle w Polsce produkuje makaron to co za napis ma na opakowaniu? Made in Germany czy Made in Poland?
 
Do góry