kupno towaru - Allegro

ksenodyka

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
Pytanie może okazać się trochę dziwne. Otóż miałam zamiar kupić pewien towar przez Allegro. Kliknęłam opcję Kup teraz. Doszłam do tego miejsca gdzie trzeba podać szczegóły płatności i nie przechodziłam dalej, ponieważ jednak zrezygnowałam z tego towaru.
I teraz chciałam zapytać, czy dokonałam już zakupu czy nie? W zakładce Kupione obok tej aukcji napisane jest 'w trakcie realizacji'. Do końca aukcji pozostało 8 dni.

Mi samej wydaje się, że jednak towaru nie zakupiłam, żadnego maila z potwierdzeniem nie dostałam. Mimo wszystko chciałam się upewnić, bo jestem kompletnie zielona w tych sprawach, a nie chciałabym mieć potem jakiś problemów. Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
muszę Cie powiadomić ze jednak zakupiłaś towar, jednak nie sfinalizowałaś opcji zapłaty i dostawy. Skontaktuj się czy możesz zrezygnować z zakupu, oraz że zwrócisz mu koszty prowizji, albo gdy jak będzie zwracał się o zwrot kosztów prowizji do allegro, to nie będziesz robiła najmniejszego problemu.
Pozdrawiam ;)
 

Whitesoft

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2010
Posty
404
Punkty reakcji
16
Wiek
28
Zakupiłaś... Trzeba uważać, bo jeszcze się trafi na aukcje, której koszt założenia był spory i wtedy mamy nawet kilkadziesiąt złotych w plecy...

Ostatnio miałem podobną przygodę. Kupiłem pewien przedmiot, ale po chwili znalazłem lepszą ofertę. Napisałem do gościa, że zwrócę mu prowizję (35zł) i tyle. Gdybym jednak tego nie zrobił, to facet zgłosiłby sprawę do Allegro, a te wypłaciłoby mu zwrot prowizji, a ja otrzymałbym jedno z trzech możliwych ostrzeżeń.
 

Grabaz5

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
187
Punkty reakcji
6
Sto procent jest kupione skoro był już wybór płatności i dostawy.
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
proszę o zachowanie spokoju.
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
Jak sprzedawałem parę rzeczy na allegro to też mi się tacy trafiali, że kupili a później pisali, że przecież nie wybrali sposobu płatności i dostawy i jednak zrezygnowali... szkoda na takich nerwów. Należy przeczytać regulamin przed założeniem konta.
 

pinkiboy

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
208
Punkty reakcji
3
Wiek
45
Miasto
Jelenia Góra
Pytanie może okazać się trochę dziwne. Otóż miałam zamiar kupić pewien towar przez Allegro. Kliknęłam opcję Kup teraz. Doszłam do tego miejsca gdzie trzeba podać szczegóły płatności i nie przechodziłam dalej, ponieważ jednak zrezygnowałam z tego towaru.
I teraz chciałam zapytać, czy dokonałam już zakupu czy nie? W zakładce Kupione obok tej aukcji napisane jest 'w trakcie realizacji'. Do końca aukcji pozostało 8 dni.

Mi samej wydaje się, że jednak towaru nie zakupiłam, żadnego maila z potwierdzeniem nie dostałam. Mimo wszystko chciałam się upewnić, bo jestem kompletnie zielona w tych sprawach, a nie chciałabym mieć potem jakiś problemów. Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

W przypadku, gdy decydujemy się na zakup we własnym domu i zawieramy w związku z tym umowę kupna – sprzedaży, to bez podania przyczyny możemy od niej odstąpić w terminie 10 dni od jej zawarcia. Wymagane jest jedynie pisemne oświadczenie w tej sprawie. Mówi o tym art. 2 ustawy z 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności wyrządzonej przez produkt niebezpieczny.
 
Do góry